Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #14

Uncanny X-Men vol. 2 #14

Postacie
  • * Sinister Prime
  • * Rewolucjonista
    * Sobowtór Sinistera Prime
    * Kolektyw Sinisterów
    * Klony Sabretootha, Mystique, Cyclopsa, Gambita, Cannonballa, Madelyne Pryor
Zapowiedź

• Hope ucieka, aby uratować swoje życie, ale czy może uciec przeznaczeniu?
• Co porabiał Mr. Sinister od czasu UNCANNY X-MEN #3? I co robi podczas gdy X-Men walczą z the Avengers?

Cytat

Sinister Prime: "On your own good time, Scott. Ready when you are."

Streszczenie

Gigantyczna grota głęboko pod ziemią, gdzie Sinister – uprzednio wypędziwszy Moloidów – założył swoje podziemne miasto klonów. Jeden z nich, skażony wolną wolą (nazwijmy go Rewolucjonistą), obmyśla plan obalenia Sinistera Prime.

Pod przykrywką napisania jego biografii, zbliża się do Prime'a. Ten oprowadza go po włościach, tłumacząc przy okazji niuanse swego wielkiego planu. Dla przykładu, wszystkie klony są płci męskiej, bo nic nie przemawia za tym, by były to kobiety. Jeśli jednak zepsują się machiny napędzane energią Celestiali, które produkują klony, wtedy szybko wprowadzą do społeczeństwa osobniki drugiej płci, by mogły w bardziej naturalny sposób podtrzymywać społeczeństwo Sinisterów.

Społeczeństwo, które jest samowystarczalne. Genetycznie zmodyfikowane krowy dają genetycznie zmodyfikowane mleko. Genetycznie zmodyfikowane zboże daje genetycznie zmodyfikowane ziarno. Wszystko po to, by genetycznie zmodyfikowani Sinisterzy otrzymywali wszystko to, czego ich ciała potrzebują. Fabryki produkują broń, na podziemnych polach szkolone jest wojsko. Sinister Prime jest dumny ze swoich dokonań. Rewolucjonista musi zaciskać zęby, by nie wypluć mu w twarz, jak bardzo jego zdaniem, jest to chore. Tymczasem, przybiera dobrą minę do złej gry, komplementując Prime'a, by tylko zostać z nim na moment sam na sam.

Prime prowadzi ich do swego zamku. Po sugestii Rewolucjonisty zaczynają zwiedzanie od prywatnych komnat władcy. Kiedy zostają sami, Rewolucjonista wyciąga aparat, i za jego pomocą pozbawia Prime'a przytomności.

Władca budzi się w piwnicy, przywiązany do jakiejś machinerii. Rewolucjonista tłumaczy, że chce mu zrobić pranie mózgu, by w ich społeczeństwie w końcu zakwitł kwiat demokracji. Nagle, widząc czerwony klejnot, który odpadł z czoła jego więźnia, orientuje się, że został oszukany. To sobowtór władcy. Niestety, jest za późno na ucieczkę – prawdziwy Prime i jego gwardziści przyszli z wizytą. Podczas gdy Rewolucjonista zostaje spacyfikowany, Prime tłumaczy, że Sinister to system, a rebelianci są jego częścią, równie ważną, jak inne. Gdyby się mu udało go dopaść, znaczyłoby to, że poprzednia iteracja systemu nie była dość dobra. Dzięki nim, mogą się doskonalić.

Rewolucjonista zostaje odprowadzony na skraj miasta i wypuszczony. Po 30 minutach, jego śladem  wypuszczono sforę. Wie, że nie uda mu się uciec. Kiedy słyszy sforę za sobą, odwraca się, by spojrzeć w oczy śmierci. Śmierci, którą jest sfora Sabretoothów.

W tym samym momencie Sinister Prime tłumaczy swemu sobowtórowi, na czym polega jego plan. Zdaje sobie sprawę, że kiedy Phoenix Five uświadomią sobie, że świat byłby lepszy bez tzw. złoczyńców, przyjdą po niego. A on będzie przygotowany. Zoo pełne zmodyfikowanych klonów X-Men opóźni ich nie ze względu na moc, ale szok emocjonalny. Dzięki temu, Phoenix Five będzie zbyt roztrzęsiona, kiedy do niego dotrze. Zbyt rozemocjonowana, by powstrzymać go przed tym, co ma zamiar zrobić.

Skradnie Phoenix Force i zastąpi nią będącą na wyczerpaniu energię Celestiali. Piątka jej obecnych gospodarzy nie nadaje się do tego, by być gospodarzami kosmicznego bytu. Sinister przygotował kogoś, kto lepiej podoła tej roli. Sześć klonów Madelyne Pryor na pewno go nie zawiedzie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #14 Uncanny X-Men vol. 2 #14 Uncanny X-Men vol. 2 #14 Uncanny X-Men vol. 2 #14 Uncanny X-Men vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.