Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #15

Uncanny X-Men vol. 2 #15

Uncanny X-Men vol. 2 #15

"The Strange, Unpleasant Land" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• X-Men stają do walki z siłami Sinistera!

Cytat

Emma, do Storm: "We are nothing but knowledge and understanding now, 'Goddess'. And you should not fear us so. Though, thanks to the infinity we contain, I understand why you do so."

Streszczenie

San Francisco. Kate Kildare zastanawia się nad tym, co ostatnio zaszło (patrz: Avengers vs. X-Men #1-6) i jakie jeszcze niespodzianki zgotuje ludziom przyszłość.

Utopia. Magneto przeszkadza Psylocke w rozmyślaniach. Kobieta nie rozumie, dlaczego Phoenix Five utrzymują całą wyspę, służącą im uprzednio za dom, lewitującą w centrum nowej. Eric uważa, że to pamiątka po najczarniejszych dniach. Przybyła właśnie Danger zauważa, że ceną za realizację marzenia jest często konieczność trwania w nim. Magneto nie rozumie, skąd u androida takie gorzkie myśli. On i Psylocke są zbędni, ale ona nadal jest potrzebna do pilnowania więźniów. Kontrolujący Danger ze swojej celi Unit każe jej odpowiedzieć żartem. Ten nie odnajduje uznania w uszach Betsy i Erica.

Colossus i Magik rozmawiają z Cyttorakiem. Piotr chce, by demon zwolnił go z funkcji jego awatara, bo teraz jako gospodarz Phoenix Force ma inne rzeczy na głowie. Cyttorak odmawia twierdząc, że w ostatnim czasie Colossus dokonał więcej zniszczeń, niż poprzedni Juggernaut. Zauważa, że Phoenix to twór odrodzenia i destrukcji, więc ich pragnienia się nie wykluczają. Colossus próbuje zmusić demona do zmiany zdania, ale w swoim wymiarze Cyttorak ma władzę absolutną. Odsyła rodzeństwo na Utopię.

Spotkanie Extinction Team. Scott zauważa, że brakuje jednej z nich. Eric domyśla się, że teraz będą próbowali ją odzyskać, ale Emma ma na myśli co innego. To Sinister powiedział Hope o Phoenix. Storm jest zszokowana, że kobieta ot tak odczytała tą informację z mózgu dziewczyny, ale Frost ją uspokaja, że to Phoenix Force przekazała im tą informację. Podobnie jak i tę, że Storm się ich boi. Teraz muszą postanowić, co zrobić z Sinisterem.

Phoenix Five przenosi się na plan astralny. Tam Namor radzi, by zignorować Sinistera i skupić się na Avengers. Emma ma inne zdanie. Hope nadal jest ważna dla Phoenix Force, a skoro Essex zainteresował się dziewczyną, muszą się upewnić, że jej nie zagrozi. Magik i Colossus zgadzają się z nią. Scott mówi, że tworzą lepszy świat. A ten na pewno będzie lepszy bez Sinistera.

Podziemne miasto Sinistera. Jego telepaci wykryli próbę ich zlokalizowania. Sinister Prime wydaje rozkaz, by zapewnili im ochronę przed skanowaniem tak długo, jak to będzie możliwe. Emma przełamuje jednak jego zabezpieczenia i wyciąga z ich mózgów lokalizację.

Phoenix Five natychmiast otwierają portal i udają się rozprawić z Sinisterem. Pozostałych zostawiają na Utopii.

Alaska. Miasto Anchorage jest zbyt blisko, by po prostu zawalić Sinisterowi na głowę strop, dlatego rozprawią z nim bardziej subtelnie. Phoenix Five zaczyna schodzić pod ziemię.

Prime deklaruje stan wojny w swoim mieście i wzywa wszystkich Sinisterów do walki. Zarządza zwiększenie przepustowości maszyn klonujących, by zająć czymś mutantów. Klonom Marauders rozkazuje atakować, Madelyne mają zostać przy nim i podziwiać walkę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15 Uncanny X-Men vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.