Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #17

Uncanny X-Men vol. 2 #17

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Zakończenie największej bitwy X-Men stoczonej z Sinisterem!
• Kulminacja wszystkich planów Sinistera od numeru #1 serii!

Cytat

Danger: "How are you going to do that?"
Psylocke: "Does anyone pay any damn attention? How do you think. I'm a bloody ninja."

Streszczenie

Sfora Sabretoothów pożera Psylocke, Storm i Magneto. A przynajmniej tak im się wydaje, bo Betsy nimi manipuluje.

Sinister Prime informuje więzionych Phoenix Five, że nie mają co liczyć na ratunek. Klony Madelyne siadają u jego boku by obserwować, jak Sinister będzie wysysał ze swoich gości Phoenix Force. Po chwili zdradza X-Manom, że nie dał się nabrać na sztuczki Psylocke i podczas gdy oni będą słuchali muzyki klasycznej, ich przyjaciele będą zmierzać ku swej zgubie.

Reszta Extinction Team naradza się, co robić. Tymczasem Danger odbiera przekaz od Unita, który rozkazuje jej dowiedzieć się, jakiej technologii użył Sinister do pochwycenia Phoenix. Android podsuwa ten pomysł pozostałym. Danger jest niewykrywalna prze telepatię, a jeśli oblecze ciało Psylocke będą mogły zakraść się do zamku.

Storm i Magneto tworzą dywersję, podczas gdy ubrana w Danger Betsy przedziera się do zamku. Prime wysyła czwartą Maddie, by zajęła się atakującymi X-Men. Storm atakuje klona błyskawicami, ale te nie robią na kobiecie większego wrażenia. Przed ostatecznym ciosem chroni Ororo wytworzona przez Magneto stalowa tarcza. Eric atakuje Pryor szczepem Phalanx, ale ta nic sobie z tego nie robi. Szybko dezintegruje jego hełm i wchodzi do jego umysłu, by przejąć nad nim kontrolę.

Madelyne i Magneto odnajdują Psylocke i Danger. Betsy wysyła androida dalej, a sama atakuje Erica. Udaje jej się uniknąć jego ataków i unieszkodliwić, wstrzykując mu środek usypiający. Maddie nie daje jej jednak odpocząć.

Tymczasem Danger transmituje Unitowi to, co widzi w sali tronowej Prime'a. Unit stwierdza, że maszyneria Sinistera nie ma słabych punktów i najlepiej zrobią uciekając. Danger robi to, pochwycając po drodze Psylocke i nieprzytomnego Magneto.

Z zamieszania korzysta Emma Frost, która zaczyna telepatycznie przemawiać do zamieszkującej Madelyne Phoenix Force. Zwraca kosmicznej sile uwagę, że Sinister to pasożyt, który chce ją wykorzystać. Feniks nie lubi być wykorzystywanym.

Phoenix Force nagle opuszcza stworzone przez Sinistera klony. Prime nie może uwierzyć, że to się dzieje. Próbuje zareagować, ale jest za późno. Zarządza ewakuację, chcąc by chociaż jeden z nich ocalał.

Wybuch powala Prime'a. Teraz Phoenix Five się z nim rozprawi. Zaczyna płonąć kosmicznym ogniem, palącym wszystko w jego jaskini.

Czekającym na zewnątrz Storm, Magneto, Psylocke i Danger Cyclops mówi, że już po wszystkim. Sinister spłonął do cna i świat jest znów bezpieczny.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17 Uncanny X-Men vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.