Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #15

Ultimate Comics Ultimates #15

Postacie
Zapowiedź

• UTAJNIONO!

Streszczenie

Wiadomości z USA. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. Liczba niezdecydowanych jest jednak kilkakrotnie większa, niż tych głosujących na Underwooda lub Howarda. Prezenterka informuje także o rozpoczęciu działań zbrojnych na terenach Północnej i Południowej Karoliny. Wspomina również o zastosowaniu przez Państwo Zachodniego Wybrzeża dron bojowych Wasps do ochrony granic.

Dallas. Steve rozmawia z obecnym prezydentem Howardem poprzez telekonferencję. Prosi o pozwolenie na wtargniecie na tereny opanowane wojną. Prezydent nie pozwala Kapitanowi jakkolwiek reagować na sytuację w stanach, które odłączyły się od USA i ogłosiły niepodległość. Rogers, poirytowany stanowiskiem prezydenta, odchodzi od ekranu. Howard bezskutecznie stara się go zawołać z powrotem.

Okolice granicy między Nowym Meksykiem i Teksasem. Steve Rogers spotyka się z Nickiem Furym. Ich rozmowa jest dość burzliwa. Steve nie wie co robić i prosi Nicka o radę. Chciałby zjednoczyć Amerykę i chronić wszystkich jej obywateli, ale jest związany przysięgą wobec prezydenta i honor nie pozwala mu jej zerwać. Nick nie umie pomóc Kapitanowi, ale ma nadzieję, że Steve dokona słusznego wyboru.

Państwo Zachodniego Wybrzeża. Drony Wasps masakrują mieszkańców wybrzeża. Władze nie wiedzą, co się stało z ich maszynami i proszą ponownie Moreza o pomoc. Ten stwierdza, że uczynił już to co chcieli i znika.

Kalifornia. Kapitan Ameryka ratuje kobietę i jej dzieci przed Wasps. Całą sytuację transmituje telewizja. Nagranie wzbudza radość wśród Amerykanów i ich poparcie zjednoczenia państwa rośnie. Sytuacja nie zadowala prezydenta Howarda, który prosi Carol Danvers o wytłumaczenie, dlaczego Steve bez jego zgody wdarł się na tereny wschodniego wybrzeża. Carol informuje, że Rogers pięć minut wcześniej zrezygnował z funkcji Kapitana Ameryki. Tymczasem w Kalifornii do Steve'a dołączają kolejni Ultimates i razem starają się zapanować nad dronami.

Wyoming. Na środku jednego z jezior na dwóch łódkach odbywa się spotkanie Moreza z przedstawicielami Hydry. Mężczyzna prosi ich o pomoc w zdobyciu pewnego przedmiotu. Zapewnia, że odwdzięczy się i pomoże im w zdobyciu większej liczby członków. Następnie wyjaśnia czym jest ich cel – Project Pegasus.

W tym samy czasie Ultimates wciąż ścierają się z Wasps. Jednocześnie liczba niezdecydowanych głosujących drastycznie spada. Oczarowani transmisjami telewizyjnymi zaczynają popierać Steve'a Rogersa.

Obrzeża Kalifornii. Thor znajduje miejsce, z którego sterowane są drony. Na dachu budynku dostrzega wypalony symbol, który wcześniej znalazł na złocie pochodzącym z Asgardu będącym w posiadaniu władz Teksasu. Wściekły niszczy budynek, a Wasps w całej Kalifornii przestają działać.

Kalifornia. Steve i Ultimates cieszą się z odniesionego zwycięstwa. Ich radość przerywa niespodziewany telefon. Carol Danvers informuje Steve'a, że zgodnie z wynikiem wyborów został nowym prezydentem USA.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #15 Ultimate Comics Ultimates #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.