Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #11

Avengers vs. X-Men #11

Avengers vs. X-Men #11

"Avengers vs. X-Men" Part 11

Postacie
Zapowiedź

• ZGON!
• Zwiększona objętość!

Cytat

Captain America: "I know you only fight a fight worth fighting. And I'm telling you this is one of those fights. If we loose this we loose everything. Will you help us? Please."
Hulk: "Yes. Hulk will smash for you."

Streszczenie

Avengers wylądowali na środku pustyni. Captain America prosi o pomoc w walce z Cyclopsem i Emmą Frost. Hulk zgadza się użyczyć swej siły, zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.

Wisconsin. Podążająca za wskazówkami Madisona Jeffriesa Rogue poszukuje Mścicieli, żeby się do nich przyłączyć. Przed nią pojawia się Profesor Xavier, który widzi w jej umyśle czystość intencji i wita ją – jak i wszystkich, którzy przybyli za nią – z otwartymi ramionami. Następuje krótkie powitanie ze Mścicielami. Tymczasem Iceman mówi Xavierowi, że chociaż kocha Scotta jak brata, to najwyższy czas przerwać jego szaleństwo. Charles się zgadza.

Utopia. Emma informuje kochanka, że doskonale wie, że myśli o tym, żeby zawłaszczyć całą Phoenix Force dla siebie. Scott zarzuca jej hipokryzję, ale ta odpiera, że połowa mocy wystarczy jej, żeby spalić tą całą irytującą planetę. Frost kusi go perspektywą wspólnego życia na nowej Ziemi, którą zbudują od nowa - taką, jaką być powinna. Cyclops się opiera. Rozmowę przerywa pojawienie się Xaviera na wybrzeżu Utopii.

Spokojnie oglądający zachód słońca Charles informuje Scotta, że przyszedł mu pomóc, nawet wbrew jego woli. Cyclops nie może uwierzyć w tupet swojego nauczyciela. Coraz bardziej się denerwuje, ale kiedy próbuje użyć na Xavierze swojej mocy, nic się nie dzieje. To dlatego, że są na planie astralnym, a tu Charles jest silniejszy. Podczas gdy oni rozmawiają, połączone siły Avengers i X-Men zajmują się Emmą.

Cyclops próbuje się otrząsnąć, ale Xavierowi udaje się trzymać go w ryzach. Emma próbuje mu pomóc, ale deszcz błyskawic zaserwowany przez Storm odwraca jej uwagę.

Nie mogący użyć Phoenix Force Cyclops atakuje Charlesa promieniami optycznymi, ale tego swoją tarczą osłania Captain America. Następnie Scotta swą mocą razi Scarlet Witch. Tą z kolei szybko powala Emma, która jednak nie może dokończyć dzieła, bo ma pełne ręce roboty z Hulkiem.

Xavier ponownie prosi Summersa o to, by się uspokoił, ale temu udaje się zerwać psychiczne kajdany Xaviera i odzyskać władzę nad Phoenix Force. Interweniuje Magneto, który zaczyna tłumaczyć, że to on sprawdził wszystkich na Utopię. Nie jest mu dane dokończyć, bo skupia się na nim furia Cyclopsa. Ojca ratuje Wanda, po raz kolejny powalając Summersa. Momentalnie potem atakują go Thor i Hawkeye, lecz nie robią praktycznie żadnych szkód. Do akcji wkracza Iceman i rozprasza Scotta na tyle, by Xavier znów mógł wejść do jego głowy.

W wymiarze astralnym ponownie próbuje przekonać Cyclopsa do swoich racji, ale ten ma dość. Brutalnie wypędza Charlesa ze swego umysłu i przyparty do muru z zaskoczenia atakuje... Emmę. Bez skrupułów odbiera swej kochance Phoenix Force. Pełnią mocy atakuje Xaviera, zabijając go.

Stojąc nad zwłokami swego nauczyciela ma mu za złe, że go do tego zmusił. Hulk rzuca w Cyclopsa Loganem, ale ten niemal tego nie zauważa, bez żadnego wysiłku spalając Wolverine'a. Teraz Cyyclops rozumie, co przed laty musiała czuć Jean Grey.

Następuje wybuch energii w kształcie ognistego ptaka. Po tylu latach po powierzchni Ziemi znów chodzi Dark Phoenix.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11 Avengers vs. X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.