Avalon » Serie komiksowe » Fearless Defenders #4AU » Fearless Defenders #4AU

Fearless Defenders #4AU

Zapowiedź

• W świecie, w którym złoczyńcy są bohaterami, Warrior Woman współpracuje z Caroline LaFey?
• Związek między wrogiem Fearless Defenders a Morgan LaFey zostaje ujawniony!

Streszczenie

Po wojnie asgardzko-latveriańskiej. Roboty-strażnicy otaczają wrak samolotu, w którym odnajdują dwie nadal żywe kobiety. Z oddali wszystko obserwują mieszkańcy, nie mogąc uwierzyć, że ktoś ośmielił się zaatakować włości Dooma.

Niedługo później. Mieszkańcy Doomstadtu udają się na arenę, gdzie obchodzić będą 1206 dzień Igrzysk. Sam Imperator Doom przypomina, co świętują – śmierć wszystkich, którzy ośmielili się stanąć przeciw nim, ale także życie – nadal bowiem stoją, choć wokół nich giną nawet bogowie.

Trzy dni wcześniej. W siedzibie Defenders utrzymująca swe imię w tajemnicy Caroline LeFay prezentuje zebranych herosom – Colonelowi Americe, Hulkowi, Wolverine'owi i Warrior Woman – ostatnią bitwę Amazonek dowodzonych przez Artume, podczas której zostały one zdziesiątkowane. Wyjaśnia, że wojowniczki często nagrywały walki, w których brały udział, w celach edukacyjnych i propagandowych. Rogersowi i Loganowi nie podoba się to wszystko. Hyppolita przypomina, że została zdradzona i zabita przez swoją własną córkę, która myślała, że wie, jak być królową. Nie znała jednak życia, a jedynie śmierć i wojnę – i to właśnie spotkało ją i jej poddane. Teraz ona musi wyrównać rachunki, a gdy Steve stwierdza, że muszą o tym porozmawiać ze Strangem lub Starkiem, była królowa odpiera, że obaj z pewnością znali los jej Amazonek, postanowili jednak go przed nią ukryć. Hulk natomiast staje przed Colonelem i stwierdza, że wszyscy zebrani są tu jego przyjaciółmi i nie chciałby zostać zmuszony do wybierania stron.

Teraz. Siedząca w celi Caroline stwierdza, że strażnicy nie mają pojęcia, że jej kompanka potrafiłaby bez problemu się wydostać. Ta stwierdza, że dywersja da lepszy skutek niż frontalny atak. Dodaje, że pomszczenie Amazonek jest powodem, dla którego została przywrócona do życia i jej przeznaczeniem, LeFay obrusza się jednak na to słowo i stwierdza, że też niegdyś myślała, że jest czemuś przeznaczona. Urodziła się jako córka potężnej czarownicy i zagubionego w czasie dyktatora, choć w czasem odkryła, że był to zwykły wypadek. Choć urodziła się w siódmym wieku, została wysłana do teraźniejszości, gdzie wychowali ją słudzy jej matki. Przez lata sądziła, że jest częścią większego planu jej rodziców, ci jednak zaatakowali i podbili pół świata, nawet się z nią nie kontaktując. Teraz więc chce jedynie zemsty. Tymczasem do drzwi celi podchodzi strażnik, oznajmiając, że przyszła ich pora.

Wkrótce później Warrior Woman i Caroline stają na arenie, gdzie Imperator Doom oznajmia, że choć pozbawione swojej wielkiej królowej Amazonki zostały zdziesiątkowane, te z nich, które przeżyły pogrom, zgromadziły się na stadionie, gdzie, wraz z towarzyszącymi im najgorszymi zabójczyniami świata, zmierzą się ze swą dawną przywódczynią, Hyppolitą. LeFay rozpoznaje, że nie stoją przed jej ojcem, a Warrior Woman zgadza się i ogłasza, że nie będzie walczyć ze swoimi siostrami i każe im spocząć, a następnie ciska rzutką w kształcie sokoła w Dooma, przebijając go na wylot i ujawniając, że był tylko robotem. Każe ujawnić się sprawcy całego zamieszania, dotychczas ukrywającemu się za mechaniczną kukłą – swojemu ojcu, dzierżącemu Mjolnir Aresowi. Hyppolita pyta, czy to marionetkowe państewko jest jego nagrodą za sprzymierzenie się z Morganą LeFay i zniszczenie Amazonek, wytykając mu, że choć niegdyś był bogiem wojny, teraz jedynie rządzi turniejami i że jest w stanie unieść młot Thora tylko dlatego, że wraz ze śmiercią jego właściciela zanikła cała jego magia. Wściekły, Ares oznajmia, że zrobił to, co zrobił z miłości – Amazonki zabiły ją, a on, jako jej ojciec, chciał pomścić córkę. Wtedy jednak Hyppolita przypomina, że to on roztaczał przed Artume wyidealizowany obraz wojny i to on przekonał ją, że jej matka na zasługuje na koronę, tym samym popychając ją do tego czynu. Zaczyna okładać Aresa, a gdy ten leży już na ziemi, pokonany, ogłasza, że nie zabije go – a to po to, by wiedział, że jest od niego nie tylko silniejsza, ale i bardziej miłosierna. Gdy bóg wojny pyta, czemu władcy piekieł uczynili ją tak silną i sugeruje, że jest ona tylko ich narzędziem, Warrior Woman oznajmia, że jeśli nie podoba im się to, co robi, mogą spróbować ją powstrzymać. Po chwili Caroline pyta, czy teraz, gdy sprawy tutaj zostały już rozwiązane, mogą przejść do drugiej części ich umowy, Hyppolita, podnosząc Mjolnir, zgadza się więc, oznajmiając, że pokaże Morganie, co pamięta o wojnie. I nie uderzy sama – ponownie u jej boku stoją bowiem armie Amazonii.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fearless Defenders #4AU Fearless Defenders #4AU Fearless Defenders #4AU Fearless Defenders #4AU Fearless Defenders #4AU Fearless Defenders #4AU

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.