Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #1

Mighty Avengers vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

• Podczas gdy Avengers walczą w głębokim kosmosie z Budowniczymi, kto obroni Ziemię przed atakiem sił Thanosa?
• Luke Cage, Superior Spider-Man, Spectrum, White Tiger, Power Man i tajemnicza persona vs. Proxima Midnight.

Cytat

Luke Cage: "...Okay. You want Avengers, lady? Take a good look. We're the Avengers."

Streszczenie

Na statku Thanosa Proxima Midnight prosi swego przywódcę o pozwolenie na zdobycie i zniszczenie domu Avengers – Nowego Jorku – a gdy ten przypomina, że miasto jest już celem Ebony Mawa, kobieta proponuje, by wysłał ją tam razem z siłami inwazyjnymi, by odwrócić uwagę od sojusznika.

W dokach Heroes for Hire – Luke Cage, Power Man i White Tiger – walczą z Plundererem i jego sługusami, gdy na miejscu zjawia się Spider-Man. Powala on Plundera, po czym zaczyna krytykować Cage'a i jego zespół, stwierdzając, że są jedynie grupą najemników. Victor wdaje się z nim w kłótnię, Ava jednak stwierdza, że Pająk ma rację i odchodzi z zespołu. Uznawszy, że wykonał swoje zadanie, Spider-Man również znika, a Luke zabiera wściekłego Vica do kawiarni. Tam tłumaczy, że Spidey schwytał zabójcę jej rodziny, Tiger więc darzy go szacunkiem. Przyznaje, że powinni móc zdziałać więcej i wyjaśnia, że wszystko, co robi, robi dla swojej córki. Alvarez uznaje to za przyznanie racji Spider-Manowi i stwierdzając, że jeśli chce, Cage może wrócić do Avengers, wściekły wychodzi.

Na ulicach przed policją ucieka Blue Streak, którego szybko dogania Monica Rambeau, teraz zwąca się Spectrum. Szybko powala przestępcę, po czym wraca do sklepu, który prowadzi projektant jej kostiumu, Luc. Mężczyzna informuje ją, że odwiedził ją ktoś podający się za znajomego – jak się okazuje, nadal jest on na miejscu i stwierdza, że potrzebuje jej pomocy w uratowaniu świata. W tym samym czasie Nowy Jork zostaje zaatakowany przez siły inwazyjne Thanosa dowodzone przez Proximę, Monica stwierdza więc, że jej kompan musi jej najpierw pomóc z tą sytuacją. Gdy ten odpiera, że nie może być widziany w kraju, kobieta przypomina, że są w sklepie z kostiumami i rzuca mu pierwszy z brzegu.

Wkrótce później. Do walczących z kosmitami Luke'a Cage'a i Spider-Mana dołącza Spectrum i jej nowy sprzymierzeniec, Spider Hero. Podczas, gdy Pająk protestuje, widząc swoją "kopię", Luke stwierdza, że potrzebują Avengers. Spider-Man oznajmia, że wyruszyli oni w kosmos, Cage stwierdza więc, że w takim razie to oni będą Mścicielami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1 Mighty Avengers vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.