Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #13

Uncanny X-Men vol. 3 #13

Uncanny X-Men vol. 3 #13

"X-Men: Battle Of The Atom" Part 8

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine, który niedawno stracił swoją moc regeneracji, przyjmuje śmiertelny cios!
• I zaskakujące zaskoczenie, które zmieni wszystko!

Cytat

Xorn: "What does that mean?"

Cyclops: "I think it means... You really screwed yourself."

Streszczenie

Jean Grey School, teraźniejszość. Uncanny X-Men i X-Men przyszłości szykują się do starcia. Cyclops proponuje przygotowanie planu ataku, gdy nagle w grupę uderza masywny fragment budynku szkoły. W międzyczasie znikają Beast, Iceman (z przeszłości) i Psylocke.

Jak się okazuje Raze podszył się pod telepatkę i przyprowadził dwójkę mutantów do reszty swojej drużyny, po czym przenosi ich do pozostałych członków oryginalnej piątki.

X-Men z Cyclopsem na czele zostali uratowani przez Wiccana. Scott stwierdza, że ma już plan – ruszają na szkołę i ratują swoje przeszłe wersje. Rozpoczyna się starcie. Phoenix odpiera atak Ice Thinga. Magik i Colossus przenoszą się bliżej wehikułu czasu, gdzie spotykają Molly i Deadpoola. Wywiązuje się walka, po której Wade zostaje zrzucony z wysokości, a Hayes przebita mieczem Rosjanki. Reszta mutantów kieruje się ku Xavierowi, jednak na przeszkodzie staje Krakoa sterowana telepatycznie przez wnuka Profesora X.

Raze dociera na miejsce, dzięki czemu całą oryginalna piątka jest gotowa do cofnięcia w czasie. Xorn jeszcze zatrzymuje się nad ciałem nieprzytomnej Jean, gdzie żałuje, że ona nie miała takiej szansy. Po chwili rozkazuje Beastowi (temu z przyszłości), aby rozpoczął proces. Wtedy przybywa Magik, która rozkazuje zatrzymać wehikuł, a jeśli tego nie zrobią, sama ją zniszczy. Mutantka szybko zostaje powstrzymana przez rudowłosą mutantkę.

X-Men pod dowództwem Cyclopsa siedzą w paszczy Kraoki. Xavier telepatycznie rozkazuje monstrum, aby to nie wypuszczało mutantów pod żadnym pozorem.

Xorn telepatycznie nakłania Magik, do popełnienia samobójstwa, przez podcięcie gardła.

Z głowy Krakoi wydobywa się wielki wybuch.

Ilyana stara się powstrzymać przed telepatycznymi rozkazami Grey. 

Colossus przebija mieczem ciało Xaviera.

Xorn i Beast orientują się, że nie działa wehikuł czasu. Okazuje się, że maszyna nie chce przenieść oryginalnej piątki do swoich czasów.

X-Men pod dowództwem Cyclopsa wydostają się z paszczy Krakoi.

Źli X-Men postanawiają wysłać w czasie Raze'a zamienionego w Cyclopsa, aby zobaczyć czy wehikuł czasu w ogóle działa. Mutant po chwili wraca i zdaje relacje, że zobaczył oryginalnego  Xaviera i zaraz po tym przeniósł się do przyszłości, dzięki czemu telepata go nie zobaczył. McCoy spekuluje, że młodzi X-Men będąc tyle czasu w teraźniejszości stworzyli na tyle duży paradkos, że nie tyczą się ich normalne zasady czasoprzestrzeni. Kiedy Xorn pyta się, co to właściwie znaczy odpowiedzi udziela jej współczesny Scott Summers – mają przerąbane.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13 Uncanny X-Men vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.