Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #3

Mighty Avengers vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

• Blue Marvel dołącza do walki, a Ebony Maw wykonuje swój ruch.
• Plaga demonów spada na Manhattan i jedyny bohater zdolny ich pokonać to... Spider Hero?

Streszczenie

Piętnaście minut temu. Power Man odnajduje White Tiger w Hiszpańskim Harlemie. Dziewczyna tłumaczy, że doskonale wie, że bycie White Tigerem w końcu ją zabije tak, jak zabiło innych, którzy nosili to imię, a ona nie chce, by stało się to, gdy będzie pilnowała czyichś kontenerów. Chce, by jej śmierć coś znaczyła. Victor odpiera, że śmierć nigdy nic nie znaczy, a to, co się liczy, to sposób, w jaki prowadzi ona swoje życie. Stwierdza, że nie znał jej brata, ale zapewnia, że na pewno byłby z niej dumny. Nagle oboje zauważają na niebie flotę inwazyjną.

Teraz, Times Square. Przybywający Blue Marvel przebija ciało Shuma-Goratha. Spider Hero wyjaśnia, że jest to jedynie manifestacja bóstwa, próbującego przedostać się do ich rzeczywistości, i że zniszczenie jego ciała da im jedynie chwilę wytchnienia. Jeśli chcą go pokonać, będą musieli zniszczyć jego formę astralną. Tymczasem Brasheara o pomoc prosi zajmujący się Monicą Spider-Man. Dzięki swemu super-wzrokowi Adam widzi, że "anty-fotony" pozostałe po ataku Proximy "pożerają" fotony, z których zbudowane jest ciało Spectrum, i postanawia wykorzystać swoje moce, by wzmocnić kobietę dodatkowymi fotonami, mając nadzieję, że wypali to "infekcję". Udaje mu się to, i wkrótce Spectrum wraca do akcji. W samą porę, bowiem ciało Shuma-Goratha się regeneruje i zostaje dodatkowo wzmocnione czarem ochronnym rzuconym przez Doctora Strange'a, nadal kontrolowanego przez Ebony Mawa. Bóstwo przejmuje kontrolę nad przechodniami, którzy, z mackami wyrastającymi z ust, zaczynają atakować bohaterów, wtedy jednak Power Man i White Tiger przybywają z odsieczą Mighty Avengers, jak grupa jest już nazywana na portalach społecznościowych. Monica tymczasem tworzy własną barierę, kopiując świetlne pieczęci otaczające Shuma-Goratha. Zyskawszy na czasie, Spider Hero przypomina, że muszą zniszczyć formę astralną przeciwnika, a Luke ma pomysł na to, jak to zrobić. Podczas, gdy wzmacniana przez Adama Spectrum podtrzymuje barierę, Spider Hero pomaga Power Manowi w skupieniu się i pobraniu energii Chi od mieszkańców i samego Nowego Jorku, a zebrawszy ją, Victor przekazuje tę moc Avie – awatarowi boga-tygrysa, który rzuca się na Shuma-Goratha i pożera jego formę astralną. Wtedy Monica przenika przez oko przeciwnika do wnętrza jego ciała i rozrywa go na strzępy. Gdy opada kurz, do grupy dopada dziennikarka Kat Farrell, pytając, czy są oficjalnym zespołem Avengers. Luke przypomina więc, że drużyna ta zawsze zbierała się, gdy zjawiały się zagrożenia, którym nie był w stanie zaradzić żaden pojedynczy heros. A gdy są razem, pomagając innym, wszyscy zebrani – nie tylko superherosi, ale każdy, kto chce pomóc – są Mścicielami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3 Mighty Avengers vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.