Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Annual » Superior Spider-Man Annual #1

Superior Spider-Man Annual #1

Superior Spider-Man Annual #1

"Hostage Crisis"

Postacie
Zapowiedź

• Blackout powraca i chce przywrócić swoją reputację, zabijając najtwardszego faceta w mieście... Spider-Mana!
• Zamierza wciągnąć Spider-Mana w pułapkę.
• Jak? Za pomocą cioci May!

Streszczenie

W pewnej kryjówce dawny pracownik Kingpina sprzedaje swemu rozmówcy informacje dotyczące Spider-Mana - a raczej jego wspólnika odpowiedzialnego za jego technologię, Petera Parkera. Przeglądając zdobytą gotówkę odkrywa jednak, że walizka jest wypełniona ścinkami gazet, a po chwili zostaje zabity przez Blackouta.

Peter Parker odwiedza May i Jay'a w ich mieszkaniu - teraz bowiem, gdy jest właścicielem własnego biznesu, może więcej czasu poświęcać bliskim. Gdy ciocia udaje się do kuchni, Jay przyznaje, że nigdy nie widział swej żony tak szczęśliwej. Rozmowa szybko jednak schodzi na Spider-Mana. Jameson zauważa, że heros stał się w ostatnim czasie znacznie brutalniejszy, co niepokoi kobietę. W dodatku Jay dowiedział się, że Peter został nie tak dawno temu porwany ze względu na swój związek z Pająkiem [patrz Amazing Spider-Man #695-697 – przyp. S_O]. Nie chce, by May martwiła się o bratanka, ten zapewnia więc, że nigdy nie pozwoli, by coś jej się stało.

Jakiś czas później Peter żegna się z ciocią i udaje się do metra, by przetestować siłę sygnału swoich spider-botów. Szybko otrzymuje informację od jednego z nich, a widząc włamującego się do mieszkania Jamesonów Blackouta, Peter wypada z wagonu i jako Spider-Man spieszy na pomoc. Gdy nadal jest jednak w drodze, otrzymuje telefon od Jay'a, już jako Peter więc wpada do mieszkania. Tam staruszek przekazuje mu otrzymany od łotra telefon, dodając, że Blackout szuka właśnie Parkera. Peter domyśla się, że dopóki łotr go potrzebuje, utrzyma May przy życiu i obiecuje, że uratuje kobietę, nieważne, do czego będzie musiał się posunąć.

Jakiś czas później Blackout dzwoni na przekazaną Peterowi komórkę. Udowodniwszy, że May jest nadal żywa, przechodzi do interesów - chce, by Parker sabotował technologię Spider-Mana. Jest pewien, że nawet i bez tego byłby w stanie zabić herosa, as w rękawie zawsze się jednak przyda. Przed rozłączeniem się ostrzega, by nie próbowano go namierzyć, nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że Spider-Man już to zrobił. Przygotowując się do walki, heros zasięga opinii Dana Ketcha, który wymienia najważniejsze cechy jego dawnego przeciwnika - fakt, że jest półdemonem, wrażliwość na światło, zwyczaj rozrywania gardeł i tym podobne. W drodze do kryjówki łotra Spider-Man zastanawia się, czy nie prosić o pomoc Doctora Strange'a, nie jest jednak pewien, czy mag nie byłby w stanie odkryć jego prawdziwej tożsamości.

Jakiś czas później Spider-Man obserwuje kryjówkę Blackouta - opuszczoną rzeźnię. Gdy łotr wychodzi wraz z May, by wykonać kolejny telefon, na jego drodze staje chmara spider-botów. W następnej chwili Pająk atakuje go, odwracając jego uwagę na wystarczająco długo, by spider-boty mogły utworzyć wokół May pole siłowe. Blackout jednak szybko zyskuje przewagę, niszcząc gogle przeciwnika i otaczając go ciemnością. Powaliwszy herosa, wgryza mu się w szyję, wtedy jednak zostaje porażony prądem. Ujawniając, że była to tylko pułapka, Spider-Man uwalnia May i wysyła ją w kierunku znajdujących się nieopodal policjantów. Gdy po staruszce nie ma już śladu, heros łamie ręce i nogi Blackouta, po czym zawiesza go na hakach. Łotr odgraża się, że wszelkie jego rany się zregenerują, a nawet, jeśli zginie, odrodzi się i wyruszy na poszukiwania wszystkich bliskich Spider-Mana. Ten jednak nie zamierza go po prostu zabić i zaczyna go "badać". Oddalająca się May słyszy czyjś okropny krzyk i zawraca do rzeźni, gdzie jest świadkiem Spider-Mana torturującego Blackouta, któremu wyrwał zęby i pazury. Łotr obiecuje, że zostawi Parkerów w spokoju, Pająk postanawia więc wykorzystać go do wysłania wiadomości - każdy, kto choć spojrzy krzywo na Parkerów bądź kogokolwiek mu bliskiego, zapłaci za to. Następnie włącza skierowaną na Blackouta lampę solarną.

Następnego dnia Peter wychodzi z kwiaciarni po drodze do May. Pewien kieszonkowiec kradnie jego portfel, gdy jednak widzi jego dowód osobisty, zawraca i przepraszając, zwraca go.

Gdzie indziej jeden z Goblinów stwierdza, że jeśli Spider-Man jest gotów posunąć się tak daleko, może nie powinni grozić jego znajomym, Green Goblin odpiera jednak, że to tradycja.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1 Superior Spider-Man Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.