Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #5

Mighty Avengers vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Inhumanity".
• Luke vs. Superior Spider-Man walczą o przewódctwo - She-Hulk ich rozsądzi.
• Coś z upadłego miasta Attilan wzięło zespół na cel.
• Kim są Deadwalkers?

Cytat

Spider-Man: "I have the mayor and I have an army, Cage. What do you have?"
Luke Cage: "We have a lawyer."

Streszczenie

Przed nową siedzibą Mighty Avengers Spider-Man wyjaśnia, że pod jego przewodnictwem drużyna stanie się zorganizowanym oddziałem jego elitarnych podwładnych, Luke i Jessica jednak nie słuchają go i proszą odjeżdżającego Dave'a, by zajął się ich córką i zadzwonił do ich prawnika. Następnie kobieta rzuca się na Pająka, zamierzając nauczyć go, by nie groził jej dziecku robotem.

W ruinach Attilanu z Quickfire łączy się Jason Quantrell, najemniczka poucza go więc na temat ciszy radiowej. Zawiadamia, że nie odnalazła ani śladu Terrigenu, dodaje jednak, że jej czytniki wykrywają coś innego i postanawia to sprawdzić. Obserwujący to za pomocą magii Lichidus, jeden z Deathwalkers, domyśla się, że chodzi o Talizman Kamar-Taj, i każe swej bestii, Hellhoundowi, wilkołakowi o trzech głowach, zaatakować. Tymczasem do ruin miasta zbliżają się Mighty Avengers, Ronin stwierdza więc, że nie może im powiedzieć o ich przeciwnikach więcej poza tym, że zwą się Deathwalkerami – jeśli ujawni bowiem zbyt wiele, mogą się o tym dowiedzieć i uciec. Dlatego nie pokazuje też swojej twarzy. Ostrzega też, że jeden z nich kontroluje wodę, w tym także i tę w ciałach innych ludzi, dlatego radzi uważać na pilnujących Attilanu agentów S.H.I.E.L.D.. Falcon przedstawia się jako członek Avengers, Ronin domyśla się więc, że Lichidus pozwoli im przejść – nie lubi on bowiem "bałaganu", który powstałby, gdyby musieli walczyć. I rzeczywiście, wkrótce dostają się do środka – poza Falconem, który pozostaje na powierzchni i odwraca uwagę agentów. Szybko docierają w miejsce, gdzie już znajduje się Quickfire, stojąca nad niewielką płytką z wyrytą runą – Talizmanem Kamar-Taj. Widząc nowych gości, uwalnia spowolnionego Hellhounda, który rzuca się na Ronina i rozrywa jego brzuch. Gdy bestia atakuje Power Mana i White Tiger, najemniczka spowalnia Spectrum – ta jednak niewiele sobie z tego robi, i, poruszając się ze "spowolnioną" prędkością światła, szybko powala kobietę. Następnie atakuje bestię, ta jest jednak niewrażliwa na jej ataki ze względu na bycie magiczną istotą. Victor stwierdza, że nie jest w stanie czerpać chi z całkiem obcego otoczenia, jakim jest Attilan, Ava oferuje więc siebie – a wzmocniony energią boga-tygrysa, Power Man bez problemu niszczy Hellhounda, myśląc, że mści śmierć Ronina. Okazuje się jednak, że ten żyje – a co więcej, zniknął wraz z talizmanem.

Przed kinem "Gem" Spiderlingowie unieruchamiają Luke'a i Jess pajęczynami, a Spider-Man podkreśla, że ma pod kontrolą burmistrza, może więc ich aresztować pod jakimkolwiek pozorem, Cage odpiera więc, że oni mają prawnika, a w tym momencie na jednym z robotów ląduje She-Hulk. Zmiażdżywszy pozostałe Spider-Mechy, Jen podkreśla, że Pająk nie może ignorować prawa i że wielu ludzi już złożyło na niego skargi – a jeśli to samo zrobią Mighty Avengers, Jennifer zapewnia, że proces będzie długi i uciążliwy. Spiderlingowie nie kwapią się z atakiem, Spider-Man odchodzi więc, zwalniając ich i stwierdzając, że należy do prawdziwych Avengers i nie potrzebuje grupy Cage'a. Podczas, gdy Jess i Jen udają się obgadać sprawy "prawne", zwolnieni pomocnicy Pająka pytają, czy Luke ich zatrudni. Ten każe im posprzątać bałagan na ulicy, a jeśli będą potrzebować pomocy, mogą do niego przyjść – Mighty Avengers są bowiem oficjalnie otwarci.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5 Mighty Avengers vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.