Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #6

Mighty Avengers vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

• Falcon na polowaniu. To, co upoluje, wstrząśnie zespołem!
• Tmczasem Luke Cage i Blue Marvel odbywają długą pogawędkę...

Streszczenie

Kenny Driscoll ucieka z miejsca pożaru – na rozkaz swojego przełożonego podpalił bowiem księgarnię wypełnioną "lewicową propagandą". Jest pewien, że nikt go nie widział, coś jednak nie pozwala mu się zatrzymać. W końcu wpada do taksówki i każe kierowcy jechać przed siebie. Nagle na masce auta siada gołąb.

Adam Brashear pomaga Luke'owi i Jessice przeprowadzić się do mieszkania Davida Griffitha – postanowili się oni zamienić się mieszkaniami, by móc wychowywać Danielle we względnym spokoju. Jess zaprasza Blue Marvela na zorganizowaną naprędce parapetówkę, a dowiedziawszy się, że on sam ma córkę pyta, jak sobie radził z wychowaniem dzieci w takim świecie, ten więc stwierdza, że może jedynie je uczyć i mieć nadzieję, że będą gotowe na to, co czeka ich w życiu. Kobieta przyznaje, że boi się, że nowy pomysł jej męża może stać się zagrożeniem dla ich córki, wtedy jednak docierają do mieszkania, gdzie część drużyny – a także Danny Rand – już segregują pudła. Widząc Avę, Adam wyraża swoje współczucie wobec jej przyjaciół [patrz Avengers Arena – przyp. S_O], ta więc zapewnia, że nic jej nie jest, dodaje jednak, że niedługo będzie musiała udać się na patrol. Luke próbuje ją przekonać do tego, by odpoczęła, ta jednak nie zamierza pozwolić, by ktoś ucierpiał tak, jak jej przyjaciele z rąk Arcade'a – albo jej rodzina z rąk Gideona Mace'a.

Na Liberty Island Spectrum, z pomocą She-Hulk, testuje swoją teorię na temat mocy Power Mana – po spędzeniu dnia w bibliotece, Victor był w stanie wytrzymywać jej atak znacznie dłużej, niż przedtem, Monica stwierdza więc, że jego zdolność pobierania chi z otoczenia jest związana z tym, ile wie o miejscu, w którym się znajduje i jego związkiem emocjonalnym.

W nowym mieszkaniu Cage'a Ava odnajduje w jednym z pudeł nowe komunikatory dla drużyny, podczas gdy Luke i Adam urządzają kuchnię. Gospodarz stwierdza, że przez długi czas nie był pewien, czy się polubią, a Brashear przyznaje, że wie, o co mu chodzi. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, podczas bowiem, gdy Blue Marvel myślał o kryminalnej przeszłości herosa, Cage miał na myśli porzucenie przez rozmówcę odpowiedzialności. Wytyka mu, że miał możliwość zostania idolem i wzorem dla dzieciaków takich, jak on, i dodaje, że być może wtedy on sam nie trafiłby na złą ścieżkę. Wtedy jednak odzywa się zegarek-alarm Adama, ten więc stwierdza, że jest potrzebny na drugim końcu świata, a odlatując przyznaje, że ojciec Luke'a kiedyś powiedział mu to samo.

Gdy do taksówki Driscolla podlatuje coraz więcej gołębi, ten wypada z auta i zaczyna uciekać, ptaki rzucają się więc za nim w pogoń, w końcu zapędzając go w ślepą uliczkę, gdzie czeka już na niego Falcon. Wyciąga on od podpalacza prawdę, po czym informuje Luke'a przez komunikator, że Driscoll należy do skrajnie prawicowego ugrupowania związanego z Gideonem Macem. Okazuje się jednak, że wszystko to słyszała White Tiger.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #6 Mighty Avengers vol. 2 #6 Mighty Avengers vol. 2 #6 Mighty Avengers vol. 2 #6 Mighty Avengers vol. 2 #6 Mighty Avengers vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.