Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #7

Mighty Avengers vol. 2 #7

Postacie
Zapowiedź

• Dawno temu Gideon Mace wymordował rodzinę Avy.
• Ava to teraz White Tiger, opanowana przez ducha terroru i rządzy krwi.
• Czy Gideon Mace ma jakiekolwiek szanse?

Streszczenie

Słysząc, że White Tiger dowiedziała się o wszystkim, Falcon próbuje ją zapewnić, że odnajdą Mace'a, ta jednak niszczy komunikator i zaczyna rozmawiać z bogiem-tygrysem. Ten przypomina, że obiecała mu ona jeden dzień w miesiącu na wolności i zapewnia, że jeśli pozwoli mu przejąć całkowitą kontrolę nad ciałem, pomści on jej rodzinę.

W swoim mieszkaniu Luke wyjaśnia, co wydarzyło się między Gideonem Macem a rodziną Avy [patrz Spectacular Spider-Man #52 – przyp. S_O], a She-Hulk dodaje, że łotr trafił do szpitala psychiatrycznego, a podczas Wojny Domowej stał się pupilkiem przeciwników superherosów – nikt nie chciał jednak wziąć na siebie dowodzenia, że odzyskał on pełnię władz umysłowych. Falcon stwierdza, że ktoś się jednak na to odważył i dodaje, że jego organizacja działa z dawnego baru Josie's, Mighty Avengers postanawiają się więc tam udać, wysyłając Iron Fista i Power Mana na poszukiwania White Tiger.

Kenny Driscoll znajduje się na posterunku, gdzie jego prawnik, Kenneth Krask, udowadnia, że policja nie ma prawa go przetrzymywać, nie istnieją bowiem świadkowie rzekomego podpalenia – jedynie "informator" Falcona, który jest gołębiem. Już na zewnątrz jednak Krask oświadcza, że mężczyzna puścił farbę, utracił więc zaufanie – a on wyciągnął go z aresztu tylko po to, by łatwiej się było do niego dostać. Gdy prawnik odchodzi, na Driscolla rzuca się White Tiger, żądając informacji, ten więc podaje jej adres ich siedziby. Wtedy jednak odnajdują ją Iron Fist i Power Man. Victor próbuje przemówić do Avy, Danny zauważa jednak, że bóg-tygrys przejął nad nią kontrolę. Obaj przystępują do ataku, zostają jednak szybko powaleni, a Tiger kontynuuje łowy.

Tymczasem, w siedzibie American Policy Research Initiative, Jen Walters próbuje przekonać Kevina Kraska, drugiego z prawników organizacji, że Gideon musi się oddać w ręce służb, ten więc zauważa, że nie ma do tego podstaw. Wracając do Luke'a i Sama Jen stwierdza, że sytuacja jest problematyczna – jeśli White Tiger dotrze na miejsce możliwe, że będzie musiała odpowiadać przed sądem, a jeśli zabije łotra, będzie to koniec ich drużyny. Wtedy jednak White Tiger przebija się przez witrynę i powala Falcona, po czym tnie Cage'a, przebijając jego skórę. Szybko też radzi sobie z She-Hulk, po czym rzuca się na Mace'a – przenika jednak przez niego, jak się bowiem okazuje, był on jedynie iluzją stworzona przez Spectrum. Monica próbuje przekonać dziewczynę, że nie chce ona zabijać łotra, bóg-tygrys jednak nie zamierza słuchać. Kobieta powala więc White Tiger, gdy jednak herosi zbierają się z podłogi, budynek zostaje otoczony przez policję. Obserwując wszystko w pokoju na górze Gideon Mace gratuluje Kennethowi Kraskowi pomysłu i stwierdza, że podczas zbliżającej się wojny o Amerykę będą potrzebować żołnierzy takich, jak on i jego "dobroczyńca". Prawnik zaznacza więc, że robi to tylko dla pieniędzy, łotr uznaje to jednak za amerykańską motywację i pyta, jak wygląda sprawa z Driscollem. Krask odpiera więc, że Cortex wszystkim się zajęło – i rzeczywiście, podpalacz leży martwy na ulicy...

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #7 Mighty Avengers vol. 2 #7 Mighty Avengers vol. 2 #7 Mighty Avengers vol. 2 #7 Mighty Avengers vol. 2 #7 Mighty Avengers vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.