Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #17

Uncanny Avengers #17

Uncanny Avengers #17

"Ragnarok Now"

Postacie
Zapowiedź

• Avengers zbierają się... ae czy nie jest za późno?
• Zemsta Bliźniaków na Kangu się dokonała... ale jakim kosztem?
• Planet X!

Cytat

Eimin: "We did it, Uriel. We took everything from Kang, dear brother. Everything he dreamed of. There is no more Earth to conquer."

Streszczenie

Podczas, gdy Avengers próbują kupić Thorowi czas, wykorzystując gigantyczny generator pola siłowego, by zatrzymać Exitara, Thor walczy z Eimin, która oświadcza, że przewidziała śmierć brata. Pozwoliła jednak na nią, choć go kocha, znacznie bardziej bowiem nienawidzi Kanga. Dodaje też, że nawet, jeśli bóg ją pokona i odzyska Jarnbjorna, los Ziemi znajduje się w rękach kogoś innego. Thor zawala na nią część jej statku, po czym podnosi topór i udaje się do Exitara, próbując do niego przemówić. Tymczasem generator pola siłowego zaczyna szwankować, w końcu eksplodując, a Celestial ląduje na Ziemi i zaczyna się w nią zapadać. Tymczasem Grim Reaper próbuje zmusić Wasp do zabicia go, stwierdzając, że jeśli łaska doprowadzi do cierpienia tylu ludzi, nie może być dobrym rozwiązaniem. Nagle jednak na miejscu zjawia się Cap, który próbuje zająć Williamsa, podczas gdy Janet ma zniszczyć tamę tachionową. W przestrzeni kosmicznej Eimin ponownie atakuje Thora, stwierdzając, że Celestial już podjął decyzję i jej nie zmieni. Podczas, gdy Exitar zagłębia się coraz bardziej w planetę, Grim Reaper w końcu pozbawia Captaina jego tarczy i przebija go swoją kosą. W następnej chwili Ziemia eksploduje. Gdy Eimin ogłasza bratu, że dokonali zemsty na Kangu i odebrali mu Ziemię, którą mógłby podbić,Thor, by ukryć się przed wybuchem, otwiera portal do obszaru Asgardu, gdzie odnajduje go Odin. Bóg gromów przypomina sobie, że ojciec ostrzegał go przed wzmacnianiem Jarnbjorna, ten więc oświadcza, że był on jedynie narzędziem zguby Ziemian. Ogłasza, że każda cywilizacja musi w końcu zrozumieć, że jest jednym i zakończyć walki między sobą – jest to konieczność, jeśli chcą dalej się rozwijać. Inaczej czeka ich zagłada. Zawsze wierzył, że ludzkości uda się przezwyciężyć dzielące ich różnice, koniec końców jednak nie zrobili tego i zapłacili za to najwyższą cenę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #17 Uncanny Avengers #17 Uncanny Avengers #17 Uncanny Avengers #17 Uncanny Avengers #17 Uncanny Avengers #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.