Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #17

Uncanny X-Men vol. 3 #17

Postacie
Zapowiedź

• Czas na trening dla uczniów z nowej Xavier School.
• Wydaje sie jednak, że nauczyciele porzucili ich, aby poradzili sobie sami.

Streszczenie

Studenci Cyclopsa zostają pozostawieni samopas w Tabula Rasa. Niestety nie wiedzą gdzie są i zastanawiają się co konkretnie mają robić. Hijack wyciąga komórkę, aby użyć GPSa. Reszta mutantów nie patrzy na to przychylnie, gdyż Summers zabronił im korzystania z telefonów, ponieważ S.H.I.E.L.D. może ich w ten sposób znaleźć. Okazuje się, że młodzież znajduje się w Montanie. Nagle z dżungli wyskakuje potwór, co budzi panikę wśród uczniów. Mutanci rozdzielają się na grupy. 

Tempus i Goldballs trafiają na przerośniętego ptaka. Eva tworzy wokół siebie bańkę czasu, a Fabio atakuje swoimi kulami, co powala potwora. Medina po chwili orientuje się, że Bell zniknęła. 

Triage przebywa z Phoebe i Irma. Chłopak jest przerażony dziwnym insektem na ogromnej pajęczynie. Jedna z dziewczyn uspokaja go telepatycznie. Do grupy dołącza po chwili Fabio który pyta, czy mutanci widzieli Tempus. Ci jednak ostatni raz mieli z nią kontakt przed rozdzieleniem.

Hijack próbuje się upewnić, czy Google Maps na pewnie się nie mylą. Nagle przebywająca z nim Celeste łapie się za głowę i upada. Morph dostrzega jakieś humanoidalne istoty. Próbuje dostosować do nich swój wygląd i przekazać wiadomość, że mutanci są pokojowo nastawieni. 

Phoebe i Irma nagle czują ból w głowie. Straciły połączenie z Celeste. Ostatnie co słyszały to krzyk i następującą po nim nicość.

Celeste się przebudza. Próbuje dostać się telepatycznie do humanoidalnych istot. Morph prosi, aby dziewczyna tego nie robiła, gdyż udało mu się z nimi porozumieć w jakiś sposób. Mutantka jest jednak zdenerwowana i nie przestaje. Tajemnicze potwory zaczynają więc atakować mutantów. Na szczęście w porę pojawia się Tempus, która zamraża je w czasie. Eva pokazuje się grupie cała brudna i w podartym stroju. Nie chce jednak powiedzieć co jej się stało. Bell prosi także Kukułki, aby nikomu nie mówiły, co właśnie zobaczyły przez telepatie, po czym odchodzi na bok i nie chce aby ktokolwiek ją dotykał. W tej chwili pojawiają się Secret Avengers i agenci S.H.I.E.L.D.. Hijack powstrzymuje ich, wyłączając całaą elektronikę. Kiedy Fury stara się jakoś zareagować, mutanci znikają.

Nowa Szkoła Xaviera. Cyclops jest wkurzony na Bonda. Mówi, że go zawiódł. Nie posłuchał jego rozkazu z telefonem, a do tego S.H.I.E.L.D. wie teraz, jakie chłopak ma moce. Summers wyrzuca Hijacka ze szkoły. Po chwili Magik teleportuje mutanta do domu.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17 Uncanny X-Men vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.