Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Annual » Superior Spider-Man Annual #2

Superior Spider-Man Annual #2

Postacie
Zapowiedź

• Ostatnie kuszenie Green Goblina... Phil Urich!
• "Goblin Nation" pochłania Nowy Jork, świat SSM w płomieniach!
• Kto powstanie? Kto upadnie? Nikt nie będzie taki sam!

Streszczenie

W swoim mieszkaniu Ben Urich ogląda wywiad z Norą Winters, która niedawno wydała książkę o swoich przeżyciach z Hobgoblinem. Była reporterka stwierdza, że ludzie poddani działaniu serum Goblina, choć są szaleni, nadal potrafią zachowywać się normalnie. Stwierdza jednak, że powinna była dostrzec znaki – jak zaborczość Phila czy fakt, że zawsze winił innych za swoje niepowodzenia. Stwierdza, że zawsze był on frajerem, a fakt, że tego nie zauważyła, czyni ją tym samym. Ben dochodzi do wniosku, że on też powinien coś zauważyć – zwłaszcza, że wydedukował tożsamość Daredevila i ujawnił, że to Norman Osborn był oryginalnym Green Goblinem. Gdy idzie do redakcji, otrzymuje telefon od Mary Jane, która próbuje ostrzec wszystkich znajomych Petera Parkera i prosi o przekazanie informacji dalej. W następnej chwili Ben zostaje zatrzymany w alejce przez Goblin Knighta, który oświadcza, że dziennikarz jest chroniony, nie powinien jednak wychodzić na zewnątrz. Rozpoznając głos bratanka, stwierdza, że nadal jest dla niego nadzieja. Wpada do gabinetu Robertsona, któremu przekazuje ostrzeżenie, a on obiecuje poinformować resztę redakcji. Nie może się jednak skontaktować z Norą, dlatego prosi o to Bena.

Jakiś czas później Ben zjawia się w siedzibie Parker Industries, próbując przekazać swoje notatki na temat serum Goblina Sajani – a także Peterowi, rozpoznał bowiem, że informacja o jego śmierci była kłamstwem. Jaffries zapewnia, że już pracują nad "odtrutką" i ujawnia, że mają własne źródło informacji o serum w postaci Carlie Cooper. Monster stwierdza, że nie wie, jak długo będzie w stanie utrzymywać się na wodzy i prosi, by naukowiec zaaplikowała jej serum, Sajani jednak nie chce tego zrobić bez przetestowania jego skuteczności – nie wie nawet, czy substancja jej nie zabije. Ben oferuje się więc przeprowadzić test. Nim odejdzie, Sajani informuje go o zhakowanych spider-botach i radzi, by, po odnalezieniu Phila, wykorzystał je do wezwania Spider-Mana.

Jakiś czas później. Goblin Knight wpada do kryjówki Nory Winters, okazuje się jednak, że jest tam tylko Ben, który wypuścił fałszywą plotkę na temat tego miejsca. Próbuje przekonać bratanka, że jest on manipulowany przez Osborna, jednocześnie zbliżając się do niego ze strzykawką z odtrutką, nagle jednak do pomieszczenia wpadają inne gobliny ze schwytanym Robbiem, który śledził Bena. Reporter próbuje zapewnić Phila, że będzie w stanie oczyścić go z zarzutów, wykorzystując precedens, gdy uznano Osborna za nie w pełni rozumu, jeśli zgodzi się zażyć antidotum, Goblin Knight jednak nie zamierza wracać do tego, kim był wcześniej. Niszczy ampułkę, po czym atakuje Robertsona swoim mieczem, Ben dopada więc do okna, wzywając Spider-Mana. Jego bratanek ucisza go, przez zabiciem zamierzając jeszcze wyciągnąć, skąd wziął odtrutkę, wtedy jednak na miejscu zjawia się Spider-Man. Gdy ciosem niszczy maskę łotra, Ben widzi szaleństwo w oczach Phila i uznaje, że w istocie nie można mu już pomóc, wtedy jednak zauważa, że Robbie nadal żyje – choć ledwo. Prosi Spider-Mana o pomoc, a Goblin ujawnia, że taki był jego plan ucieczki: gdy Pająk zajmuje się rannym, łotr znika. Gdy Robertson zostaje zabrany do szpitala, Ben wraca do swojego mieszkania, gdzie zaczyna pisać artykuł.


"Chasing Ghosts"

Postacie:
* Wraith
* Sajani Jaffrey, Living Brain
* Monster

Wraith budzi się w Parker Industries, obserwowana przez Living Braina. Szybko powala maszynę i zamyka ją w pomieszczeniu, po czym zaczyna przemierzać korytarze. Tymczasem Carlie próbuje zmusić Sajani do zaaplikowania jej odtrutki na serum goblina, a słysząc jej śmiech, Watanabe wie, gdzie zaatakować. Wykorzystuje swoje "szarfy", by uwięzić niewidzialną dla niej przeciwniczkę, walkę próbuje jednak przerwać Jaffrey, wyjaśniając, nad czym pracują i że Monster ledwo utrzymuje na wodzy swe goblinie instynkty. To jednak nie jest już prawdą, dziewczyna bowiem atakuje je obie, Sajani nie widzi więc innego wyboru i wstrzykuje jej serum. Gdy mutacja zaczyna ustępować, a jej twarz wraca do normy, Wraith zaczyna widzieć swoją niedawną przeciwniczkę i rozpoznaje w niej Carlie. Ta wyjaśnia policjantce, że to nie Parker, lecz gobliny ją porwały, po czym traci przytomność. Sajani tłumaczy, że antidotum nadal jest eksperymentalne i że nie wiedzą, kiedy – i czy w ogóle – Cooper się obudzi, i wyjaśnia, czemu nie była w stanie dojrzeć Goblinów. Wraith usuwa więc soczewki ze swojej maski i wyrusza na zewnątrz, by zająć się łotrami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2 Superior Spider-Man Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.