Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #18

Uncanny X-Men vol. 3 #18

Postacie
Zapowiedź

• Cyclops ma poważne kłopoty.
• Kto wziął Scotta Summersa na muszkę?

Cytat

Emma Frost: "I think you planned this. I think you're still mad at me dor that thing that time and you and Han McCoy concocted some concoction to bring Jean Grey back to life to make me miserable! Again!"

Kitty Pryde: "I promise you that part of it is what we call a happy accident."
Emma Frost: "I'm going to find a way to bring a toddler version of Peter Rasputin here to the present!"
Kitty Pryde: "Oh my God, I lobe that she can't read minds anymore! Look how anoyed she is!"
Emma Frost: "I can still hear with my ears!"

Streszczenie

Drużyna Cyclopsa wraca z misji. Na miejscu zastaje pustą szkołę. Shadowcat zniknęła wraz z oryginalną piątką i X-23. Scott po chwili znajduje broń należąca do Shi'ar. Emma szybko łączy fakty i stwierdza, ze kosmici przybyli po Jean.

Dwa tygodnie temu. Scott próbuje opanować swoje moce, ale ciągle mu to nie wychodzi i tylko coraz bardziej się denerwuje. Nagle słyszy pytanie, co jest z nim nie tak. Po chwili widzi nad sobą Magik i Shadowcat. Okazuje się, że Kitty skontaktowała się z Ilyaną, ponieważ potrzebuje pomocy. Cyclops jest podirytowany, że Rosjanka nie porozumiała się z nim przed przyteleportowaniem tutaj Pryde. Kiedy Summers jest gotowy na to, że Shadowcat wróci do Wolverine'a i zdradzi lokalizacje tajnej szkoły prowadzonej przez Scotta, nagle orientuje się, że ma rękę żydówki w swojej głowie. Kitty mówi tylko jedno - "Zabiłeś Xaviera".

Kukułki wykrywają, że w pobliżu szkoły pojawiła się nowa osoba. Dosyć szybko dowiadują się, że jest to Pryde, która zamierza zabić Summersa. Emma ostrzega telepatycznie Magik, ale ta uznaje, że ma sytuacje pod kontrolą.

Shadowcat jest gotowa zamordować Cyclopsa. Scott pyta więc mutantki, czy myśli, że jeśli zabiłby Xaviera własną ręką, niekontrolowany przez najpotężniejszą rzecz jaką spotkał, to nie popełniłby natychmiast samobójstwa. Dodaje także, że profesor był dla niego jak ojciec, który go wychował. To wszystko kim jest, zawdzięcza Charlesowi. Karą dla Scotta jest fakt, że widział na własne oczy jak pod wpływem Phoenixa zabił Xaviera i cały czas o tym pamięta. Wie, że musi z tym żyć do końca i zapłaci za swoje grzechy, na co jest gotowy. Prosi tylko Kitty, aby ta nie przechodziła tego, co on teraz. Pryde słysząc to zaczyna płakać i porzuca próbę zabicia Cyclopsa. Shadowcat cierpi z tęsknoty za Charlesem. Scott pociesza ją, że modli się każdego dnia, o to, aby jakimś cudem profesor do nich wrócił, tak jak zrobił to Colossus czy sama Pryde. Summers stwierdza, że może X-Men nie są teraz w najlepszej kondycji, ale zawsze byli dla siebie rodziną i to nią może być dla Kitty. Shadowcat jednak nie chce dołączać do rewolucji jaką prowadzi Cyclops. Ten pyta się za tym, jaki jest powód jej wizyty.

Tydzień temu. Do Nowej Szkoły Xaviera przybywa Shadowcat wraz z młodymi X-Menami, co oczywiście jest dziwne dla obydwu Cyclopsów. Kitty czuje się dziwnie, wiedząc, że będzie mieszkać w celi. Decyzji Pryde nie rozumie Emma. Magik i Shadowcat szybko tłumaczą, że jest to najbezpieczniejsze miejsce dla Oryginalnej Piątki. Frost stwierdza, że żydówka razem z Beastem sprzysięgła się, aby uprzykrzyć życie telepatce i co chwila przypominać jej o Jean. Shadowcat uznaje, to jedynie za szczęśliwy przypadek. Wkurzona Emma przysięga, że znajdzie Colosussa w wieku dziecięcym i sprowadzi go, aby torturować Kitty i udaje się do swojego pokoju. Pryde cieszy się, że w końcu Frost nie jest wstanie czytać myśli.

Sześć dni temu. Jean pyta teraźniejszego Scotta, dlaczego ten jej unika. Summers uznawał, że ich kontakt mógł być niestosowny. Cyclops pyta się Grey, czego dowiedziała się o ich relacji. Dziewczyna wie to, co pokazał jej umysł Beasta i jest świadoma, że McCoy nie musiał wiedzieć o nich wszystkiego. Marvel Girl daje Scottowi znalezione wcześniej zaproszenie na ich ślub i dodaje, że problemem jest to, że Summers przeżył to wszystko, a ona nie potrafi sobie tego jeszcze wyobrazić.

Cyclopsy siedzą na zewnątrz szkoły. Młodszy dziękuje starszemu, że jego drużyna mogła tu zostać. Nastolatek uważa to wszystko za dziwne, ale chce skorzystać z niepowtarzalnej okazji spotkania starszej wersji siebie. Prosi więc teraźniejszego Scotta o rady. Ten sugeruje mu trzymanie się z dala od rudzielców i blondynek, ogólnie od wszystkich rodzajów telepatek, a najlepiej w ogóle od kobiet. Po chwili młodsza wersja pyta o coś, co go od dłuższego ciekawiło. Co naprawdę stało się Xavierowi?

Dzisiaj. Cyclops koniecznie chce wyruszyć w kosmos za nieobecnymi X-Menami. Emma sprowadza go na ziemię, tym, że są na pieńku z każdym, kto mógłby im zaoferować lot w kosmos. Tempus pociesza Summersa, że młody Scott żyje, ponieważ w innym wypadku starsza wersja musiałaby być martwa. Cyclops jednak czuje rozgoryczenie, gdyż obiecał chronić podopiecznych Shadowcat, a teraz nic nie może zrobić. Po chwili z wściekłości strzela całą swoją mocą w niebo.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #18 Uncanny X-Men vol. 3 #18 Uncanny X-Men vol. 3 #18 Uncanny X-Men vol. 3 #18 Uncanny X-Men vol. 3 #18 Uncanny X-Men vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.