Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #9

Mighty Avengers vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

• Blue Marvel oko w oko z koszmarem z głębi Neutral Zone - i z głębi jego własnej przeszłości!
• W międzyczasie, Ronin nie może już dłużej ukrywać się przed Deathwalkers ...
• ... lub przed czytelnikami! W tym numerze - Ronin zdejmuje maskę!

Streszczenie

W Nowym Jorku, w swej kryjówce, Ronin kontaktuje się z Kaluu, pytając, co powinni zrobić ze zdobytym Talizmanem Kamar-Taj, mag stwierdza więc, że nie będą w stanie go zniszczyć, będą musieli więc ukryć się wraz z nim. Upewnia się, że jego rozmówca ukrywa swą twarz, ten więc przyznaje, że miał do wykonania misję jako swoje prawdziwe alter ego, zapewnia jednak, że miało to miejsce w Europie, są więc bezpieczni. Wtedy jednak zostaje zaatakowany przez ninja-wężołaki, które ogłaszają, że Deathwalkers mają swe oczy wszędzie. Następnie ujawniają "prezent" od Adura, Deathwalkera rządzącego ogniem. W następnej chwili następuje eksplozja.

Wyspa Doctora Positrona. Gdy Max Brashear zostaje porażony wyładowaniem, Adam może jedynie przyglądać się gigantycznemu, zdeformowanemu Kevinowi, wyłaniającemu się przez portal do Strefy Neutralnej. Wspomina jego narodziny w 1970, jakiś czas po tym, jak zrezygnował z superbohaterstwa. Choć różne sytuacje przyciągały go z powrotem, jak w 1972, gdy walczył z Deathwalkers, starał się utrzymać syna z daleka od dziwniejszych aspektów swego życia. Kevin jednak był żywo zainteresowany tak nauką, jak i niezwykłymi przygodami ojca, na których zaczął mu towarzyszyć od 1993. Walczyli ze wszystkim – Atomowymi Szkieletami Paryża, Doktorem Skorpionem, a nawet Pluskwą Milenijną... Aż pewnego dnia, w tym samym czasie, gdy w Nowym Jorku Fantastic Four po raz pierwszy mierzyła się z Galactusem [patrz Fantastic Four #48-50 – przyp. S_O], Adam i Kevin studiowali egipskiego Sfinksa, a konkretnie – jego wnętrze, wypełnione zniszczonymi urządzeniami legendarnego faraona Rama-Tuta [a tu patrz Fantastic Four #19], których zamierzał użyć Doktor Skorpion. Gdy odnaleźli łotra, ten postrzelił Blue Marvela wiązką Neutronium – pierwiastka ze Strefy, który może skrzywdzić nawet jego – po czym stanął nad powalonym herosem, wyjaśniając swój plan wykorzystania portalu do Strefy Neutralnej do stworzenia bomby zdolnej zniszczyć całą Amerykę. Wtedy jednak Doktora zaatakował Kevin, uderzając go tak, że łotr trafił w konsolę kontrolną i ją zniszczył. Portal zaczął wymykać się spod kontroli, pochłaniając Kevina i rozrywając Skorpiona na atomy, a Brashear, widząc, że zagraża to całemu światu, musiał zniszczyć całe urządzenie. W teraźniejszości Blue Marvel stwierdza, że struktura molekularna Kevina jest odmieniona – dopóki jest on "związany" ze Strefą Neutralną, jest w miarę bezpieczny, jeśli jednak w całości przejdzie do tej rzeczywistości, eksploduje niczym gigantyczna bomba z antymaterii. Nie mogą po prostu zamknąć portalu nie zabijając syna, a heros nie może się do niego zbliżyć ze względu na promieniowanie neutronium, prosi więc Maxa, by ten otworzył pole siłowe. W jego środku tymczasem She-Hulk próbuje, bez powodzenia, się przebić, Spectrum wpada jednak na pewien pomysł i zmienia się z promieniowanie gamma. Następnie daje się wchłonąć Jen, która przebija się na zewnątrz i, zgodnie ze wskazaniami Adama, atakuje gigantycznego Kevina. Razem bohaterkom udaje się zmusić go do odwrotu. Wtedy Brashear, zrozpaczony, niszczy urządzenia. Następnie próbuje przeprosić Maxa i wyjaśnić, że nie mogli pozwolić na uwolnienie całej tej energii, ten jednak nie słucha i obwinia ojca za wszystko, pewien, że byłby w stanie uratować brata. Blue Marvel przyznaje, że Max jest bliżej rozwiązania, niż jemu kiedykolwiek się udało i stwierdza, że jeśli pracowaliby razem, byliby w stanie tego dokonać, chłopak jednak nie chce tego słuchać i każe się po prostu aresztować.

W Nowym Jorku Ronin wypada ze swej płonącej kryjówki. Gdy ninja-wężołaki zwracają się do niego jego przydomkiem, przerywa im jednak i stwierdzając, że jest ono zbyt podobne do tytułu ich przywódców. Ściągnąwszy płonącą maskę Blade każe się nazywać po imieniu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #9 Mighty Avengers vol. 2 #9 Mighty Avengers vol. 2 #9 Mighty Avengers vol. 2 #9 Mighty Avengers vol. 2 #9 Mighty Avengers vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.