Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #19

Uncanny Avengers #19

Uncanny Avengers #19

"Avenge the Earth" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Chronos Corps Kanga dociera na Planetę X z obrzydliwą ofertą!
• Członkowie Uncanny Avengers muszą ponownie połączyć siły by uratować świat!
• Nowi X-Force Magneto następcami Cyclopsa!

Streszczenie

Eimin staje przed X-Council, przypominając, jak sześć lat wcześniej, przewidziawszy zniszczenie Ziemi przez Celestiali, skontaktowała się ze Scarlet Witch i uratowała mutantów, przenosząc ich na nową planetę. Oświadcza jednak, że Havok i jego żona zniszczyli tamę tachionową, która broniła ich przed ingerencjami podróżników w czasie, a właśnie przybyły Magneto dodaje, że odkrył, jaki jest plan Alexa – przenieść się w czasie i powstrzymać koniec świata. Jean i Storm zastanawiają się, czy mógł on znaleźć na to jakiś sposób, Cable jednak oświadcza, że każdy przedmiot, który zostanie wysłany przez tamę znajdującą się w przeszłości, zostanie zniszczony, a Magneto i Eimin przypominają, że nawet, gdyby Summersowi udało się to obejść, oznaczałoby to też zniszczenie wszystkiego, co osiągnęli na Planet X. Cyclops i Storm zgadzają się więc dowodzić atakiem.

W kryjówce Havok nie może uwierzyć, że Thor zdecydował się współpracować z Kangiem, ten jednak, podobnie jak Beast, zauważa, że Zdobywca jest ich jedyną nadzieją. Ten wyjaśnia, że choć tama uniemożliwia przesłanie osoby, nadal mogą, wykorzystując technologię jego, Dooma i Stryfe'a, przenieść ich świadomości, pobrane przez Magistratkę Braddock. Alex zauważa jednak, że nie zamierza zostawiać swojej córki, Kang zapewnia więc, że zapewni Katie bezpieczeństwo, po czym znienacka teleportując się wraz z dziewczynką dodaje, że jeśli mutant poniesie klęskę, nigdy już jej nie zobaczy. Wściekły, Havok rzuca się na Chronus Corps, Thorowi jednak udaje się go przekonać do współpracy. Beast zauważa, że by zwiększyć swoje szanse, muszą odnaleźć nadal żywych członków Unity Squad – Sunfire'a i Wolverine'a, którzy zaginęli po zniszczeniu Ziemi. Iron Man ujawnia więc, że już ich wykrył, ich odbicie nie będzie jednak tak łatwe.

Na pokładzie Arki Banshee obserwuje uwięzionych i poddawanych torturom Shiro i Logana, Eimin jednak stwierdza, że taka kara czeka wszystkich Jeźdźców, którzy zdradzili Akkabę. Stwierdza, że muszą przygotować się na przybycie Kanga i każe Dakenowi zabić Havoka po tym, jak zostanie schwytany, po czym wyeliminować X-Council, pozorując to tak, by mogli obwinić za to Kanga.

Gdy Alex i Chronos Corps planują atak, nagle na miejscu zjawia się Wasp. Alex zauważa jednak, że coś z nią jest nie tak, a Braddock szybko wykrywa w jej umyśle swoją młodszą wersję i zaczyna ją zwalczać. Pozostali mutanci ruszają więc do ataku, a Cyclops rzuca się na brata, krytykując jego działania. Alex próbuje mu wyjaśnić, że Kang wziął jego córkę na zakładnika, Magneto chwyta go, zauważając, że on też stracił córkę i nie zamierza pozwolić, by jej poświęcenie poszło na marne.

Eimin i jej jeźdźcy obserwują walkę z pokładu jej statku, wtedy jednak na miejsce przebijają się Thor, Deathlok-Abomination, Iron Man 2020 i Venom, którzy przybyli, by pomścić Ziemię.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19 Uncanny Avengers #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.