Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #10

Mighty Avengers vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

CO ZOBACZYŁ?

Cytat

Adam: "You know, behind his back -- not that anywhere was behind his back -- I used to cal Uatu 'the Doer."
Ulana: "I remember. It made him smile."

Streszczenie

Na ekranach telewizorów stojących na wystawie pokazywana jest reklama Mighty Avengers – nie tylko superherosów, ale przede wszystkim ludzi chcących pomóc innym. Bo dopóki masz chęć i zdolności, by nieść pomoc potrzebującym, ty też jesteś jednym z Mighty Avengers. Przed wystawą Blade walczy z ziejącymi ogniem kogutołakami – najnowszymi z serii -łaków wysłanych przeciw niemu przez Deathwalkers. Nie zamierza dać się pokonać przez coś tak absurdalnego, jeden z powalonych przeciwników, mimo odciętej głowy, nadal atakuje jednak, odwracając jego uwagę i pozwalając innemu na oślepienie łowcy wiązką ognia i przebicie go mieczem.

Na Księżycu Adam Brashear wspomina swoją niedawną rozmowę z Reedem Richardsem, który spytał go o myśli w związku z zabójstwem Watchera, nie zdając sobie sprawy z tego, że nie został o niej poinformowany. Po chwili przed Adamem staje Ulana, dziękując mu za przybycie. Gdy Blue Marvel składa jej kondolencje, Obserwatorka stwierdza, że ludzkość przeżywa śmierć bliskich znacznie intensywniej, niż jej własna rasa, jest więc pewna, że Adam jest pogrążony w żałobie bardziej, niż ona. Mężczyzna przyznaje, że w ostatnim czasie wiele stracił, po czym pyta, czy wie ona, kto zabił Uatu, ta więc odpiera, że nie wolno jej ingerować, nawet w takim przypadku. Wtedy Adam przyznaje, że za jego plecami często nazywał Obserwatora "Interwenientem", a Ulana przyznaje, że Uatu był wielkim buntownikiem ich rasy. Do dziś inni Watcherzy pamiętają, jak stanął w obronie ludzkości podczas pierwszego przybycia Galactusa [patrz Fantastic Four #48-50 – przyp. S_O], a niektórzy nadal udają, że tego nie widzieli. Ona jednak to widziała – i wtedy się w nim zakochała. Wspomina, że Watcher był zawsze krytykowany, czy to za ingerencje, czy za ich brak. W wolnych chwilach katalogował zaś alternatywne rzeczywistości, jak sądzi Ulana, szukając takiej, w której odnalazłby równowagę między jego powołaniem a sumieniem. Być może dlatego tak ukochał ludzkość i jej herosów – nadal walczących mimo wewnętrznych sprzeczności. Adam wspomina ostatni raz, gdy widział Watchera – gdy przybył go ostrzec przed inwazją Thanosa, nie wypowiadając ani słowa. Stwierdza, że on może interweniować i obiecuje odnaleźć zabójcę Uatu.

W Nowym Jorku Luke Cage i Falcon walczą z szalejącym na ulicach Mindless Onem, nie robiąc mu jednak większej krzywdy – przynajmniej do czasu, aż na miejscu nie zjawi się Spectrum, która wściekła przypomina sobie swoją przeszłość, wypełnioną walką z brokułowymi ludźmi, pterano-żołnierzami i właśnie Mindless Ones, i zapewnienia innych, że Beyond Corporation© nigdy nie istniało. Zmieniając się w energię taranuje stwora, zabijając go. Falcon kontaktuje się z Furym, by go o tym powiadomić, a słysząc, że w sprawę wmieszany jest Nick Senior, Luke stwierdza, że to poważna sprawa. Za pozwoleniem szpiega, Sam informuje więc Cage'a, że Watcher został zamordowany. Po wstępnym szoku, Luke stwierdza, że jeśli ktoś zabił Uatu, to nikt nie jest bezpieczny i obiecuje, że pomoże ze śledztwem, jak tylko może.

Na Księżycu Ulana pyta, czy odświętny strój jest częścią deklaracji zemsty, Adam stwierdza więc, że gdy poprosiła go o pełnienie ważnej funkcji, myślał, że chodzi o pogrzeb. Obserwatorka wyjaśnia więc, że po utracie energii życiowej ich ciała stają się jedynie przedmiotami, które mają obserwować, a gdy Adam stwierdza, że pogrzeb jest znakiem szacunku, Ulana odpiera, że nie musi udowadniać, jak bardzo szanowała ukochanego. Ma dla niego ważniejszą rolę – prowadząc Adama przez muzeum Uatu, zabiera go do miejsca, w którym znajduje się jej i Watchera dziecko – choć jeszcze nie w pełni uformowane. Zadaniem ojca w nadchodzących dniach miało być generowanie impulsów antymaterii, które pozwoliłyby dziecku zdrowo się rozwinąć. Stwierdza, że na Ziemi jest wiele ludzi, którzy mogą rozwikłać zagadkę śmierci Uatu, ale tylko jeden, który może zostać ojcem chrzestnym jego dziecka.

Gdzie indziej. Blade budzi się, uwięziony i z uczepionymi jego boków pijawkołakami. Stwierdza, że powinni byli go zabić, jego porywacze stwierdzają więc, że nie jest im potrzebny jedynie Talizman Kamar-Taj. Pamiętają bowiem Blade'a i wybrali go na ofiarę, która zakończy erę ludzkości i rozpocznie rządy Deathwalkers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10 Mighty Avengers vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.