Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #11

Mighty Avengers vol. 2 #11

Mighty Avengers vol. 2 #11

Original Sin Tie-In

Postacie
Zapowiedź

• Dr Adam Brashear, supernaukowiec! James Lucas, gliniarz na krawędzi! Kaluu, mistrz czarnej magii! Constance Molina, energiczny reporter! The Bear, ekspert od wybuchów! Blade, pogromca wampirów!
• W 1972, zebrali się, by walczyć z tym, z czym w pojedynkę nie mieli by szans - jako Mighty Avengers! 
• W tym numerze, Luke Cage konfrontuje się ze swym ojcem - by poznać zapomniane sekrety tamtych Avengers!

Cytat

Ratownik #1: "So what do you think it is, Paulie? A vampire? A mutant maybe?"
Ratownik #2: "Mutant ain't real, Phil. Yer imaginin' things."

Streszczenie

Atlanta. W swoim domu James Geary – a tak naprawdę James Lucas – ogląda skrajnie prawicowego demagoga oskarżającego Mighty Avengers o komunizm, gdy nagle zauważa nieproszonego gościa – jego syna, Luke'a Cage'a. Przypomina, że powiedział mu, że nie chce go widzieć, Luke odpiera więc, że ojciec powiedział mu wiele rzeczy – on jednak dowiedział się, że kłamał. Pokrótce opisuje starcie z zabójcami Watchera i to, jak oko Uatu eksplodowało sekretami. W tamtym momencie zobaczył wizję swego ojca – dowodzącego własnym super-zespołem. Przypomina, że starzec odciął się od niego właśnie ze względu na to, jakie życie prowadzi i stwierdza, że musi zrozumieć to, co zobaczył. James odpiera więc, że istnieją rzeczy, których nie można zapomnieć i, niechętnie, zaczyna opowiadać.

7 listopada 1972 roku, Nowy Jork. James Lucas pracował jako detektyw i został wezwany w związku z ciałem w ciemnej alejce – rozszarpanym ciałem pół-człowieka, pół-nietoperza. Wkrótce na miejscu zjawia się Constance Molina, dziennikarka specjalizująca się w dziwnych historiach. Domyśla się ona, że policjant nie ma poszlak, ona zna jednak pewnego naukowca, który być może będzie w stanie mu pomóc. Dodaje, że jest on bardzo skryty, będą musieli więc skorzystać z budki telefonicznej. Odjeżdżają więc, zostawiając koronera samego z ciałem – i obserwowanego przez Blade'a. Gdy dwójka pielęgniarzy zabiera ciało, łowca wampirów wskakuje na dach karetki. Molina tymczasem dzwoni o swojego kontaktu – doktora Adama Brasheara, który, dowiedziawszy się, o co chodzi i wbrew prośbom żony, obiecuje się spotkać.

W kostnicy koroner przygotowuje się do sekcji, nagle jednak na miejscu zjawia się Kaluu, który hipnotyzuje go i jego asystentkę i odsyła do domu. Pochylając się nad nietoperzołakiem rozpoznaje magię Kamar-Taju, jego ojczyzny. Nagle zostaje przebity kołkiem przez Blade'a, który uznaje go za wampira ze względu na jego umiejętności. Nie w humorze, czarownik stwierdza, że jego magiczne zdolności nie osiągną pełni mocy jeszcze przez dekady, będzie więc musiał powalić łowcę wampirów w tradycyjny sposób. Walkę przerywa jednak przybycie Lucasa, Moliny i Brasheara. Kaluu niewiele robi sobie z wycelowanych w siebie broni policjanta i dziennikarki, wtedy jednak Adam powala go wiązką energii. Po tym James rozpoznaje w nim Blue Marvela – swego herosa z dzieciństwa – i stwierdza, że ponoć zginął on podczas walki w kosmosie. Adam przyznaje, że to skomplikowane, Molina jednak przypomina, po co tu przybyli i pyta o ciało. Kaluu wyjaśnia więc, że to typowy -łak, pół-zwierzęcy sługa typowy dla magii Kamar-Taju. Zauważa, że jest to bardzo nieprofesjonalna robota, Lucas pyta jednak, kto go zabił. Na to odpowiada właśnie przybyła Bear – zabójcą jest ona sama, dodaje jednak, że działała w samoobronie. Jeśli bowiem Deathwalkers zakończą rytuał, oznacza to upadek ludzkości, a ona lubi ludzkość, zwłaszcza swoją własną.

Teraz. James przyznaje, że nie chce mówić o Deathwalkers i że powinni oni pozostać pogrzebani w przeszłości, Luke ujawnia więc, że Roninem w jego drużynie był właśnie Blade i że poinformował ich, że ściga Deathwalkers. Nie odzywał się jednak od tygodni.

Gdzie indziej. Deathwalkers przygotowują swój rytuał, wykorzystując krew najsilniejszej z hybryd – pół-człowieka, pół-wampira, Blade'a.

W Gem Theater jedna z recepcjonistek, Ruby, otrzymuje telefon z prośbą o konsultację z główną drużyną – świat bowiem się kończy. Gdy pyta, z kim rozmawia, Kaluu, wraz z towarzyszącą mu Constance Moliną, oświadcza, że są oryginalnymi Mighty Avengers i że zamierzają pokazać młodziakom, jak powinno się wykonywać ich robotę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11 Mighty Avengers vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.