Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #5

Captain Marvel vol. 7 #5

Captain Marvel vol. 7 #5

"Higher, Further, Faster, More" - part 5

Postacie
Zapowiedź

• Odkąd Carol Danvers wyruszyła w swoją ostatnią "przygodę", jest całkowicie przygnębiona.
• Pora z tym skończyć i zacząć być wściekłym, prawda? 
• Tic, Rocket Girl i Jackie wkraczają do akcji! 

Streszczenie

Teraz, Ursor 4. Captain Marvel próbuje odnaleźć zagubioną w tłumie Tic, nie znajduje po niej jednak ani śladu. Wściekła, ciska przedmiotem, który od niej otrzymała [patrz pierwszy numer – przyp. S_O], gdy jednak odnajduje go na wpół wbity w ziemię odkrywa, że nie ma na nim śladu uszkodzenia. Podejrzewając coś, postanawia zaatakować przedmiot energią.

Na pokładzie jednego ze statków Haffensye Tic, wmieszana w tłum jeńców, zaczyna wypytywać jedną z nich o produkt, który przewożą. Ta odpiera, że jest to metal, który ma zostać wykorzystany do odbudowy floty Spartax, a gdy kosmitka nie rozumie, czemu potajemnie szmuglują stal, jej rozmówczyni odpiera, że to nie stal.

Gdzie indziej J'Son kontaktuje się z przywódcą Konsorcjum, wściekły, że o mało nie utracili dostawy jego Vibranium tylko dlatego, że trafili na Ziemiankę. Kapitan odpiera, że dopóki nie otrzymają umówionej zapłaty, metal należy do nich, Imperator odpiera więc, że choć jego flota jest osłabiona po wojnie z Budowniczymi, nadal jest wystarczająco silna, by zetrzeć Konsorcjum w pył. Gdy pirat postanawia współpracować, J'Son każe swoim ludziom obrać kurs na Torfę.

Na planecie Eleanides ogłasza radzie uchodźców, że mają trzy dni na ewakuację, ignorując protesty. Gdy opuszcza mównicę, dopada do niej Captain Marvel, prezydent oświadcza więc, że jej usługi nie są już konieczne. Bohaterka ujawnia, że utracili kontakt z Tic, a gdy pozostali próbują jeden przez drugiego wytłumaczyć sytuację, przywódczyni uchodźców przerywa im, informując o ewakuacji. Gil stwierdza jednak, że zawsze jej służył i nigdy nie prosił nic w zamian – teraz jednak prosi, by ich wysłuchała. Jakiś czas później, w jej gabinecie, dowiaduje się ona, że "plaga" jest tak naprawdę zatruciem Vibranium – objawy są bowiem identyczne. Zebrani dochodzą do wniosku, że ktoś wykorzystuje przestarzałe metody wydobycia nadal istniejącej na planecie rudy, przez co cząstki trafiają do środowiska, zatruwając mieszkańców, a gdy Cepul protestuje, Carol domyśla się, że to on za tym stoi – Sentimaulci, dzięki swoim egzoszkieletom, są bowiem odporni. Eleanides rozkazuje natychmiast rozpocząć leczenie i zamierza ogłosić, że rezygnują z ewakuacji, wtedy jednak na miejscu zjawiają się ambasadorzy Spartax, żądając natychmiastowej kapitulacji. Carol i jej drużyna są gotowi walczyć, pani prezydent odmawia jednak, stwierdzając, że trucizną pożerającą ich społeczność jest niezgoda i poddaje się. Każe Captain Marvel opuścić planetę i zająć się sprawami Avengers, ta więc, niechętnie, wraca na swój statek. Na pokładzie każe jednak Harrisonowi obrać kurs i wylecieć na spotkanie Guardians of the Galaxy samemu – stwierdza bowiem, że walka z terroryzującym mieszkańców despotą jak najbardziej jest sprawą Avengers. Wychodzi w przestrzeń kosmiczną i wylatuje naprzeciw zbliżającej się flocie Spartax.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5 Captain Marvel vol. 7 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.