Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers vol. 2 » Mighty Avengers vol. 2 #13

Mighty Avengers vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

• Księżyc jest w pełni, ofiara złożona, a Deathwalkers gotowi są zakończyć istnienie ludzkości jaką znamy!
• Mighty Avengers prezentują nowego członka, ale czy wystarczy by pokonać Czterech Którzy Rządzą?
• A może... jest już za późno, by uratować Ziemię?

Cytat

James Lucas: "See, folks like that see the whole world as wolves and sheep. Leaders and led. They don't know what ordinary people can do. And they never will. 'Less we show 'em."

Streszczenie

W siedzibie Mighty Avengers Constance Molina wita się z Blue Marvelem, stwierdzając, że brakuje tylko jednej osoby, a wtedy na miejscu zjawia się James Lucas z synem. Gdy witają się z nim, ten przyznaje, że wie, co się dzieje i że znajomi nie muszą się bać, że ucieknie, gdy o tym wspomną.

Tymczasem, w kryjówce Deathwalkers, uwięziony Blade wspomina swoją ostatnią rozmowę ze Spitfire, która miała mu za złe, że musi ją opuścić, by powstrzymać Deathwalkers. Gdy ten stwierdził, że jest ona najlepszą agentką MI:13 i że Pete Wisdom będzie jej potrzebował, ta odparła, że nie chodzi o to, że ją zostawia, lecz o to, że cały czas musi udowadniać, jakim jest twardzielem, robiąc wszystko samemu. Poprosiła, by obiecał, że znajdzie kogoś do pomocy i że do niej wróci. Teraz Blade przeprasza Jackie za to, że jej nie słuchał i zaczyna ciągnąć za swoje łańcuchy.

W siedzibie Mighty Avengers Power Man próbuje wyizolować chi Blade'a, łowca wampirów jest jednak zbyt osłabiony, by mógł określić, gdzie jest. Gdy Kaluu narzeka, stwierdzając, że jeśli nic nie zrobią, Deathwalkers zamienią całą ludzkość w swoje sługi, właśnie przybyły James stwierdza, że ich przeciwnicy dzielą ludzkość na władców i poddanych, łowców i ofiary. Nie są w stanie wyobrazić sobie, co mogą zrobić zwykli ludzie, muszą im to więc pokazać. Pyta Power Mana, czy czuje się na siłach, by zasłużyć na swoje super-imię.

Deathwalkers rozpoczynają rytuał, przelewając swoją krew do kielicha, gdy na miejscu zjawia się Blade. Łotrzy wysyłają na niego skorpionołaki, a gdy zaczyna się walka, Victor zaczyna wyczuwać Brooksa coraz mocniej. W końcu odnajduje go w podziemiach Katedry Św. Patryka, Kaluu teleportuje więc tam wszystkich poza Jamesem i Danielle. Już na miejscu odkrywa jednak, że się spóźnili – łotrzy muszą jedynie dokończyć zaklęcie, by ich plan się powiódł. Herosi rzucają się na nich, gdy jednak White Tiger udaje się do nich dostać, zaklęcie zostaje ukończone, a wokół Deathwalkers stworzone zostaje pole siłowe. Gdy triumfalnie stwierdzają, że teraz będą ich władcą, Kaluu przerażony wyjaśnia, że nigdy nie byliby w stanie rządzić światem ramię w ramię – jeśli jeden zdobyłby więcej mocy, reszta zaczęłaby knuć przeciw niemu. Jedynym więc wyjściem było połączenie w jedną istotę, kontrolującą wszystkie cztery żywioły, a więc także i piąty – duszę. Właśnie powstały, monstrualny Deathwalker Prime przyznaje mu rację i każe im wszystkim klękać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Avengers vol. 2 #13 Mighty Avengers vol. 2 #13 Mighty Avengers vol. 2 #13 Mighty Avengers vol. 2 #13 Mighty Avengers vol. 2 #13 Mighty Avengers vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.