Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #6

Captain Marvel vol. 7 #6

Captain Marvel vol. 7 #6

"Higher, Faster, Further, More" - part 6

Postacie
Zapowiedź

• Kosmos! Statki! Superbohaterowie!
• Captain Marvel od tygodni bierze udział w wojnie.
• Teraz czas, by pokazała Spartaxowi i Haffensye o co jest czym.

Streszczenie

Na orbicie Torfy Captain Marvel rusza do ataku na flotę Spartax, jej dowódca jednak niewiele sobie z tego robi. Tymczasem po drugiej stronie planety, na statku Konsorcjum Haffensye, Tic ma dość czekania i postanawia działać. Na powierzchni planety Eleanides wysyła B-329 do kopalni, gdy tymczasem szturmowcy Spartax zaczynają pomiatać mieszkańcami. Na pomoc jednemu z nich staje członkini rasy Jackie, a widząc to, ona również staje w jej obronie. Widząc, że sytuacja wymyka się spod kontroli, pani prezydent żąda rozmowy z J'Sonem, jego ambasadorka jednak oświadcza, że Imperator powiedział już wszystko, co miał do powiedzenia, i że przykład Torfy stanie się ostrzeżeniem dla innych niesubordynowanych światów. Wtedy jednak na niebie ma miejsce eksplozja, a Eleanides domyśla się, że to sprawka Captain Marvel. Kontaktuje się z Ziemianką, ta stwierdza więc, że nie jest gotowa na porzucenie mieszkańców Torfy, przywódczyni uchodźców pyta więc, czy bohaterka będzie w stanie wykonać inny rozkaz. Połączywszy się z Bee upewnia się, że dotarł on do kopalni i każe mu wszystkich stamtąd ewakuować, po czym wysyła Gila i Jackie w dwóch sprawnych myśliwcach na pomoc Carol. Nim jednak Ja Kyee odejdzie, kosmitka, której pomogła, całuje ją i prosi, by do niej wróciła. Jakiś czas później, gdy dwójka kosmitów dołącza do Carol na orbicie, Captain Marvel zostaje wysłana w kierunku kopalni, podczas gdy Gil i Jackie wykorzystują zwrotność swoich pojazdów i liczebność floty przeciwnika przeciwko niej. Na powierzchni tymczasem Eleanides każe wszystkim swoim podopiecznym usiąść na placu, ignorując próbujących ich podnieść Spartax. Gdy po chwili na miejscu zjawia się hologram J'Sona, Eleanides oskarża go o zatrucie jej ludzi przez zbyt szybkie wydobycie vibranium. Imperator oświadcza więc, że fakt, że uchodźcy przeżyli, jest wbrew prawom natury i że tolerował ich istnienie, dopóki mu nie szkodzili. Teraz się to zmieniło, dlatego zamierza dokończyć to, co zaczęli Budowniczy. Wtedy jednak Captain Marvel otrzymuje rozkaz i atakuje kopalnię, zakopując rudę pod tonami głazów. Widząc to, J'Son wybucha i obiecuje, że wybije mieszkańców Torfy co do jednego i nikt nigdy się o tym nie dowie – wtedy jednak kontaktuje się z nim Tic, która właśnie wraz z innymi jeńcami przejęła kontrolę nad statkiem Haffensye i wykorzystała urządzenia komunikacyjne Konsorcjum, by nadawać wydarzenia z planety na całą galaktykę. Ostrzegając, że to zapamięta, J'Son rozłącza się, a jego siły opuszczają Torfę.

Jakiś czas później. Jackie przyłapuje Carol planującą po cichu opuścić planetę i dziękuje jej za całą pomoc. Stwierdza, że zostawiła jej coś ku pamięci, a gdy Captain Marvel odlatuje w kapsule wypełnionej pamiątkami, kosmitka obserwuje ją, trzymając w ręku miks piosenek od Mścicielki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #6 Captain Marvel vol. 7 #6 Captain Marvel vol. 7 #6 Captain Marvel vol. 7 #6 Captain Marvel vol. 7 #6 Captain Marvel vol. 7 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.