Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #1

The Punisher vol. 3 #1

The Punisher vol. 3 #1

"Welcome back, Frank"

Postacie
Cytat

Castle: "Gunfight in the morgue, rule one: <Don't hide behind the thin guy>."

Streszczenie

Opuszczony magazyn pełen trupów. Frank trzymając mężczyznę na muszce kończy wypowiedź słowami: "... i idź do fryzjera", po czym odchodzi. Mężczyzna wyjmuje telefon komórkowy i dzwoni do kolegi. Opisuje mu wydarzenia minionych kilku minut. Przyszedł w to miejsce, aby kupić narkotyki na imprezę. W tym czasie diler przeprowadzał poważną transakcję i kazał mu zaczekać. Po chwili do magazynu przybył Punisher. Zabił wszystkich oprócz niego. Mężczyzna mówi, że wykpił się tym, iż powiedział prawdę. Przyszedł tylko po działkę. W odpowiedzi usłyszał od Castle'a, że dostaje ostatnią szansę. Ma rzucić nałóg, znaleźć pracę i iść do fryzjera. Podekscytowany opowiada, że po tych słowach Punisher wyszedł, a to oznacza, że zostawił narkotyki i pieniądze. Prosi znajomego, żeby przyjechał samochodem to zabiorą towar. W tym momencie zza jego pleców, z cienia, wyłania się postać z symbolem czaszki na klatce piersiowej. Castle skręca mężczyźnie kark i podpala magazyn.

Jakiś czas później Frank wraca do swojego mieszkania. Jest to zwykły blok. Wita się z sąsiadami. Pokrytym kolczykami Dave'm, grubasem panem Bumpo i zalęknioną Joan. Oni znają go jako Johna Smitha. Frank mieszka sam. Jego mieszkanie pozbawione jest jakichkolwiek luksusów. Jeden z pokoi spełnia rolę zbrojowni.

Kostnica. Bobbie Gnucci w otoczeniu ochroniarzy ogląda ciało brata Eddiego. Jest to jeden z mężczyzn, których zabił Castle w magazynie. Dwaj ochroniarze zastanawiają się, kto to zrobił i dlaczego spalił pieniądze i narkotyki. Jeden z nich ma przypuszczenie, kto za tym stoi, ale lepiej nie wypowiadać tego na głos.
W tym momencie do kostnicy wchodzi Frank. Mija pracownika kostnicy, który za łapówkę wpuścił tu mężczyzn. Po chwili staje na przeciw dwójki ochroniarzy. Wbija jednemu z nich nóż prosto w serce. Zanim drugi zdąża zareagować Frank wyjmuje nóż i wbija go w mózg mężczyzny. Wchodzi do pomieszczenia, w którym jest reszta zbirów. Ci są przerażeni samym jego widokiem. Castle zabija pierwszego z nich strzałem ze strzelby. Reszta patrzy jak zahipnotyzowana na spadające ciało. Na to liczył Frank. Zanim reszta wyciąga broń on zabija kolejną trójkę, a szef otrzymuje postrzał w ramię. Jeden z bandziorów strzela do Punishera. Ten chowa się za jednym z ciał i odpowiada ogniem. Tamten też próbuje schować się za ciałem, ale wybiera zbyt szczupłego osobnika i pociski Franka przebijają ich oboje. Ostatni ochroniarz ginie od granatu. Castle podchodzi do rannego Bobbiego. Mówi, że ma wiadomość dla jego ludzi, po czym strzela.

Frank idzie ciemną aleją. Rozmyśla. Chce, aby przestępcy znów czuli grozę, myśląc, że on nadchodzi. Rodzina Gnucci zasłużyła na karę najbardziej. Zginęła już dwójka. Teraz Frank idzie za synem numer jeden rodu - Carlem. Punisher śledzi go od dłuższej chwili. Mężczyzna wraz z ochroniarzem i dziewczyną kierują się do Empire State Building. Dzięki łapówce dostaje się na najwyższe piętro, niedostępne dla reszty zwiedzających. Zostawia ochroniarza przed schodami i wchodzi na górę tylko z kobietą. Castle idzie za nimi. Dusi ochroniarza gołymi rękoma. Po czym niezauważenie dla Carla wchodzi na górę. Każe dziewczynie wracać. Gdy Gnucci kończy podziwiać widoki i odwraca się nie widzi nikogo, tylko uchylone okno. Szybko biegnie w jego kierunku myśląc, iż kobieta wyskoczyła. Wygląda przez nie i wtedy Castle łapie go za włosy i wciąga na dach. Związuje mu ręce i nogi, a usta knebluje. Następnie podnosi go do góry i rzuca. Gdy Carlo jest w drodze na dół Frank rozmyśla o przeszłości. Wspomina czasy, gdy był w niebie i wrócił z misją wprost od aniołów, aby zabijał dla nich. Po krótkiej przygodzie Frank wycofał się z umowy. Wtedy aniołowie wzięli go z powrotem i pokazali mu jego rodzinę. I znów zrzucili na ziemski padół. Anioły sądziły, iż będzie to dla niego nie do zniesienia. Ale się myliły. Frank ma na Ziemi swój cel. Rozmyślania kończy głośne "plask", gdy Carlo Gnucci dociera na poziom chodnika.
Castle cieszy oczy widokiem nowojorskiej panoramy. Miasto wita go z powrotem.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #1 The Punisher vol. 3 #1 The Punisher vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.