Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #9

Captain Marvel vol. 7 #9

Captain Marvel vol. 7 #9

"Lila Cheney's Fantabulous Technicolor Rock Opera"

Postacie
Zapowiedź

• Po przygodach z Flerkin, ręce Carol znów są pełne roboty - tym razem z gościnnym występem gwiazdy Uniwersum Marvela, Lili Cheney!

Cytat

Marlo: "Now you die, girl. And your friends will return to your world to tell the tale of how Captain Marvel fell..."
Captain Marvel: "...Like Hell."

Streszczenie

Na pokładzie Harrisona, by umilić czas, Captain Marvel pyta Tic, czy wolałaby żyć długo, lecz nie zostawić po sobie nic ważnego, czy zmienić świat, lecz nie dożyć wystarczająco długo, by cieszyć się owocami swoich działań. Tic jednak, zamiast tego, postanawia puścić najnowszy kawałek Lily Cheney, gdy jednak tylko to robi, statek wykrywa nową sygnaturę energetyczną, a po chwili na pokładzie zjawia się piosenkarka we własnej osobie. Carol jest nieufna, wiedząc, że prawdziwa Lila nie jest w stanie przeteleportować się na miejsca na Ziemi – lub z Ziemi, jak jej statek – gdzie jej nigdy nie było, ta stwierdza więc, że obeszła tę zasadę pojawiając się tam, gdzie był jej głos. Dodatkowo udowadnia swą tożsamość, zacząwszy śpiewać, a wtedy Carol zmienia się w podekscytowaną fankę. Chwilę później Lila wyjaśnia, że krótko po aktywacji jej mocy nie była w stanie kontrolować swoich teleportacji, przemieszczając się po całym Wszechświecie. Podczas jednej z tych podróży zaręczyła się z księciem jednej z planet. Nie tak dawno, szukając weny, ponownie trafiła na tę planetę, Aladnę [której mieszkańcy zawsze mówią, rymując – przyp. S_O], gdzie teraz przenosi Captain Marvel i Tic. Stwierdza, że nie chce brać ślubu, do którego przygotowuje się rodzina królewska, i prosi, by Carol naprostowała sprawy. Tymczasem król i królowa zauważają powrót Lili, która przedstawia Carol jako swoją matkę. Z trudem znajdując rymy, bohaterka pyta, czy muszą spieszyć się ze ślubem i udaje się z panem młodym, księciem Yanem, porozmawiać w cztery oczy. Ten ujawnia, że wie, z kim ma do czynienia. Wyjaśnia, że na planecie to kobiety mają prawo wyboru małżonków, a Lila, będąc jeszcze dzieckiem, przekazała swoje prawo jego matce, która chce stworzyć koalicję z Ziemią. Zapewnia, że nie chce zmuszać piosenkarki do spełniania jakichkolwiek obowiązków małżeńskich, musi jednak być żonaty, by zastąpić matkę na tronie. Carol zauważa, że przystojny książę nie powinien mieć problemów ze znalezieniem chętnej narzeczonej, ten więc pyta, czy ona zachciałaby za niego wyjść. Gdy ta odpiera, że już kocha innego, Yan wyjaśnia, że mężczyźni na planecie nie mają wyboru – o ślubie decydują rodzice. Jest to jedna z rzeczy, które chce zmienić po zdobyciu władzy. Jeśli nie poślubi Lili, jego matka będzie mogła wybrać kolejną brankę – a jak podejrzewa, jej wyborem jest okrutna Marlo ze Sleen. Po chwili na miejscu zjawiają się król i królowa, którzy zaciągają Yana przed ołtarz. W trakcie ceremonii Carol przygotowuje się do zgłoszenia sprzeciwu, na miejscu zjawia się jednak Marlo, która sama protestuje i wyzywa Lilę na walkę na śmierć i życie. Piosenkarka zamierza uciekać, Carol jednak zgłasza się jako jej zastępstwo, a rodzina królewska zgadza się.

Jakiś czas później Carol i Marlo stają na arenie, a gdy walka się rozpoczyna, Carol powstrzymuje się od ataków długodystansowych, by upewnić się, że walka będzie sprawiedliwa. Wtedy jednak Marlo, znacznie silniejsza od typowej Ziemianki, uderza, wyzwalając energię, po czym dopada do bohaterki i gotując się do ostatecznego ciosu ujawnia, że wie, kim ona jest. Captain Marvel więc uwalnia swoją pełną siłę i powala przeciwniczkę, a wtedy Yan pada przed swymi rodzicami na kolana, zgadzając się na poślubienie, kogo tylko zechcą, jeśli nie pozwolą kobiecie zginąć za ich tradycje. Słysząc to, Carol oznajmia, że książę pokazał swoją postawą, jak jest honorowy i że jako jej przyjaciel może uznać Avengers za swych sojuszników. Upewniwszy się, że Marlo nie podniesie się jeszcze przez jakiś czas, oznajmia, że wygrała pojedynek – w związku z czym prawo do wyboru branki dla księcia przypada jej. Przekazuje to prawo jemu samemu, stwierdzając, że nie musi żenić się z nikim, jeśli tego nie chce. Ten jednak stwierdza, że musi pilnować obyczajów, wtedy więc Tic zgłasza się na ochotniczkę. Stwierdza, że jej planeta została zniszczona, a jej samej pozostało może sześć lat życia, czyniąc to jednak, pomoże zmienić całą planetę na lepsze – i być może dożyje nawet, by cieszyć się owocami swojej decyzji. Yan zapewnia ją, że nie będzie jej do niczego zmuszał, ceremonia więc rozpoczyna się.

Jakiś czas później. Lila dziękuje Carol za pomoc i stwierdza, że w końcu odnalazła natchnienie i nagra album opowiadający o przygodach, które miała za młodu. Proponuje, by bohaterka została na planecie, ta stwierdza jednak, że musi kontynuować podróż i w końcu wrócić do Nowego Jorku. Słysząc nazwę miasta, Lila przypomina sobie o liście do Carol Danvers, który otrzymała i przekazuje go bohaterce. Okazuje się jednak, że to niepokojące wieści...

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9 Captain Marvel vol. 7 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.