Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #29

Uncanny X-Men vol. 3 #29

Postacie
Streszczenie

Przeszłość. Magik zjawia się w Sanctum Sanctorum, gdzie odnajduje Doctora Strange'a. Wyjaśnia mu, używając jak najmniej szczegółów, sytuację z Matthew Malloyem, i pyta, czy istnieje zaklęcie, które pozwoliłoby mutantowi żyć spokojne życie bez narażania innych.

Teraz. Magneto próbuje przekonać Cyclopsa, że to, co robi, jest zbyt niebezpieczne i że jest zbyt impulsywny. Spytany przez Matta, wyjaśnia, że jest obrońcą ich rasy – i że zrobi wszystko, by upewnić się, że mutanci przetrwają. Przyznaje, że zabił wielu, którzy byli zagrożeniem. Scott ujawnia jednak historię między Magnusem a Xavierem, Matthew stwierdza więc, że Mistrz Magnetyzmu powinien zniknąć i teleportuje go do Nowej Szkoły Xaviera. Tam Eric stwierdza, że cała sytuacja jest jego winą – choć widział, że Cyclops przeżył załamanie nerwowe po śmierci Profesora, nie pomógł mu, winił go bowiem za tę śmierć, a teraz jest na to za późno. Słysząc to, Tempus zaczyna się nad czymś zastanawiać, a wyczuwając jej myśli, Kukułki protestują, stwierdzając, że to okropny pomysł. Ujawniają reszcie uczniów, że Eva planowała cofnąć się w czasie i ostrzec Charlesa, wyjaśniając, że może to mieć opłakane konsekwencje. Pytają, czy niczego się nie nauczyła podczas jej podróży, ta więc zabrania im myszkowania w jej umyśle i odchodzi.

W Instytucie Jean Grey do Emmy, Dazzler i Kitty podchodzą "tutejsi" X-Men. Beast ujawnia, że skontaktował się z innymi super-grupami, uznając, że Malloy jest zbyt niebezpieczny i że sami sobie z nim nie poradzą, nie otrzymał jednak odpowiedzi. Włamał się jednak na serwery Avengers i dowiedział się, że planowany jest atak.

Na Devil's Tower Matthew stwierdza, że być może powinien opuścić planetę. Stwierdza, że jest niebezpieczny i że może mieć "wypadek", który skończy się śmiercią kolejnych niewinnych i że nie będzie w stanie sobie wybaczyć za śmierci, które już wywołał. W następnej chwili na miejscu zjawia się Magik z Wszechwidzącym Okiem Agamotto, wyjaśniając, że artefakt, pożyczony od Doctora Strange'a, pozwoli im spojrzeć na prawdziwe oblicze Malloya i zdecydować, czy jest zagrożeniem. Wtedy jednak w pobliżu zjawia się Helicarrier, który otwiera na nich ogień.

Przeszłość, Instytut Xaviera. Charles wita właśnie przybyłą Tempus.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29 Uncanny X-Men vol. 3 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.