Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #30

Uncanny X-Men vol. 3 #30

Postacie
Zapowiedź

Po wydarzeniach z AXIS,  Uncanny X-Men wracają do Szkoły Xaviera, aby wylizać swoje rany. Dla niektórych, te ostatnie wydarzenia, mogły wywrzeć większy wpływ, niż może się wydawać. Rany się goją, ale czasami blizny są zbyt dużym ciężarem.

Streszczenie

Gdy agenci S.H.I.E.L.D. zdają Marii Hill raport z ataku na Devil's Tower, potwierdzając, że wszyscy mutanci na miejscu zginęli, dyrektor stwierdza, że albo właśnie wypowiedzieli wojnę mutantom, albo rozwiązali ich największy problem. Tymczasem w Instytucie Jean Grey Beast dowiaduje się dzięki przenośnemu Celebro, że Scott Summers zginął.

W przeszłości Tempus wyjaśnia profesorowi Xavierowi – który przerwał czytanie jej myśli w momencie, gdy zorientował się, że pochodzi ona z przyszłości – że nie odwiedziłaby go, gdyby sytuacja w jej czasie nie stała się tam dramatyczna. Prosi, by odczytał jej wspomnienia, ten jednak odmawia, stwierdzając, że nie może znać przyszłości. Dziewczyna wyjaśnia więc, że Matthew Malloy ponownie odzyskał swe moce i stanowi zagrożenie dla świata. Charles domyśla się, że w jej czasie nie istnieje Charles Xavier, który byłby w stanie go powstrzymać. Eva dodaje, że nie dość, że Malloy doprowadził do kolejnych śmierci, to Cyclops postanowił wykorzystać go jako broni przeciwko ludzkości – a gdy Profesor zauważa, że coś takiego jest typowe dla Magneto, mutantka oświadcza, że Magnus próbował powstrzymać Scotta. Odnalazłszy w jej umyśle wspomnienie Mistrza Magnetyzmu [z ostatniego numeru – przyp. S_O] Xavier stwierdza, że mógłby ją telepatycznie zmusić do zniknięcia, Eva wytyka mu więc jego hipokryzję.

Przy Devil's Tower agenci S.H.I.E.L.D. nagle zauważają niewyjaśnione fenomena, a po chwili Matthew odtwarza swoje ciało. Zabiwszy agentów i zniszczywszy ich pojazdy, próbuje przywrócić do życia Cyclopsa i Magik, odkrywa jednak, że jest to jedna z rzeczy, których nie potrafi uczynić. Przysięga Cyclopsowi, że zakończy walkę i przenosi się do Instytutu Jean Grey, stając przed Emmą Frost, którą informacja o śmierci Scotta zostawiła zdruzgotaną. Widząc Malloy'a, mutantka rzuca się na niego, ten więc instynktownie się osłania, zabijając ją.

W Nowej Szkole Xaviera Kukułki odczuwają śmierć Emmy. Gdy pozostali uczniowie stwierdzają, że muszą coś zrobić, Eva stwierdza, że ma pewien pomysł – a konkretniej, ma go przybyły wraz z nią Charles Xavier.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30 Uncanny X-Men vol. 3 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.