Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #28

Black Panther vol. 4 #28

Black Panther vol. 4 #28

"Hell of a Mess" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Czas na ślinienie! Nowe Fantastic Four właśnie wybrało zły zakręt na między-wymiarowej super autostradzie – i wylądowało w centrum Zombie–verse! Jeśli Black Panther, Storm, Human Torch oraz The Thing nie wymyślą perfekcyjnego planu ucieczki, staną się kolejną przystawką dla Zombie Galacti, który zamierza pożreć cały wszechświat! Prosto ze stron mega-hitu MARVEL ZOMBIES!

Cytat

Zombie Iron-Man: "Oh man, Skrull meat isn't that bad after all. Especially when you toast it with Galactus' energy."
Zombie Wolverine: "I like it raw."
Zombie Spider-Man: "You would."

Streszczenie

Planeta Skrullów. Fantastic Four nadal walczą z wrogim przybyszem z Negative Zone, gdy nagle na niebie pojawiają się dziwne, niezidentyfikowane postaci, przynoszące ze sobą obrzydliwy odór.

W międzyczasie, w stanowisku dowodzenia wojskowego Skrullów. Okazuje się, że sygnatura energii przybyszów odpowiada Galactusowi, jednak nie potwierdza się to z obrazem z kamer. Postacie bardziej przypominają zdeformowane superistoty z planety Ziemia. Generał postanawia, że należy być przygotowanym na najwyższy stopień zagrożenia i rozkazuje zainicjować protokoły Galactusa.

Ponad miastem Zombie Galacti szykują się na ucztę z mięsa Skrullów. Gdy Zombie Spider-Man uderza z całym impetem w pole siłowe, gubiąc kilka zębów, reszta grupy wpada w śmiech.

Na powierzchni planety Thing miota wielkim głazem w owadopodobnego obcego, unieszkodliwiając go na jakiś czas. Black Panther nakazuje reszcie Fantastycznej Czwórki zebrać się wokół niego i złotych żab, gdy nad ich głowami przelatuje cała armada statków bojowych.

W górze Zombie Wolverine i Luke Cage bez większego wysiłku rozrywają pole siłowe. Okazuje się, że uzyskali Power Cosmic, gdy zjedli Galactusa. Skrulle wystrzeliwują pociski dalekiego zasięgu, jednak Zombie niszczą je jednoczesnymi strzałami energetycznymi. Zombie Iron Man zauważa, że już dawno nie jedli, a bez pożywienia mogą zacząć korzystać z własnej Power Cosmic. Zombie Ant-Man przyznaje mu rację stwierdzając, że w ten właśnie sposób pokonali Galactusa.

Na powierzchni planety trwa potyczka. Skrullowie walczą zarówno z Fantastic Four, jak i obcym, zostają jednak szybko rozgromieni. Ziemianie stają oko w oko z potworem z Negative Zone, gdy nagle znikąd pojawia się Zombie Iron Man i wgryza w ramię obcego. Zdezorientowana Czwórka znika w rozbłysku światła, a ułamek sekundy później w miejscu, gdzie stali, ląduje Zombie Hulk dziwiąc się, gdzie zniknął jego lunch.

Fantastic Four materializują się pod dachem wysokiej groty. Human Torchowi, Storm i Black Pantherowi udaje się bezpiecznie wylądować, lecz Thing po raz kolejny z impetem uderza w ziemię, stwierdzając, że żaby, za pomocą których się przenoszą, wiedzą doskonale co robią i płatają im figle. Gdy Johnny wyrusza na zwiad jaskini, T'Challa przyznaje, że to bardzo interesująca teoria. Torch penetruje nieznany korytarz, gdy nagle uderza z impetem w jakąś niewidoczną ścianę. Traci kontrolę nad płomieniem i spada na ziemię, widząc nad sobą Skrulla - kobietę, wyglądającą jak jego dawna znajoma, Lyja. W tym samym czasie Black Panther zostaje zaatakowany przez dwie nadnaturalnie długie ręce. Thing bierze je za Reeda Richardsa, ale sam zostaje uderzony potężnym ciosem w plecy. Wokół Storm zaczynają z kolei krążyć pierścienie ognia, które jednak bez problemu gasi podmuchem wiatru. Okazuje się, że to nie żarty Johnny'ego, ale jeden ze Skrullów ją zaatakował. W międzyczasie kolejny obcy, oplatający elastycznymi rękami Black Panthera ostrzega, że jeśli kobieta nie będzie współpracować, to jej mąż się udusi. W tym momencie widać jednak błysk, a wydłużone ramiona Skrulla opadają bezwładnie. Okazuje się, że to T'Challa użył swojego neuroostrza. Gdy Thing po pokonaniu swojego przeciwnika zastanawia się, co to za podróbki Super-Skrulla, pojawia się kolejny nieznajomy, w towarzystwie Lyji, więżącej Human Torcha w polu siłowym. Nieznajomy Skrull wyjaśnia, że nie udało im się zrekonstruować oryginalnego Super-Skrulla, ale za to zdołali odtworzyć moce poszczególnych członków Fantastycznej Czwórki. Dodaje, że ich wersja Invisible Woman jest najpotężniejsza z całej grupy i może zabić Torcha jedną myślą, a potem tak samo łatwo zabić całą resztę. Black Panther wyjaśnia, że nie są najeźdźcami i nie mają nic wspólnego z zombie, które zaatakowały planetę, po czym Storm proponuje współpracę w walce z nimi.

Na powierzchni planety, Zombie Galacti zajadają się mięsem Skrullów, Hulk jest jednak wciąż głodny. Cage tłumaczy mu, że mógłby zjeść całą planetę, a i tak będzie nienasycony. Słysząc to, Hulk wścieka się i uderza Cage'a tak mocno, że ten odlatuje gdzieś daleko. Reszta Zombie ogląda całą scenę z trwogą, po czym Iron Man próbuje udobruchać Hulka, dzieląc się z nim nogą Skrulla.

W centrum dowodzenia Skrullów, generał wydaje rozkaz wysłania kolejnej armady i zbombardowania Zombie. W tym momencie pojawia się Fantastic Four i ich duplikaty. T'Challa twierdzi, że powinni połączyć siły, gdyż Zombie są zagrożeniem nie tylko dla Skrullów, ale dla całego życia. Ostrzega też, że żołnierze, wysłani do ataku, są już martwi. Rzeczywiście, w mgnieniu oka Zombie wdzierają się na atakujące statki i pożerają całą ich załogę. W międzyczasie Johnny i Ben próbują porozmawiać z odpowiednikiem Invisible Woman. Okazuje się, że rzeczywiście ma ona na imię Lyja, ale gdy Johnny twierdzi, że poznali się, gdy była szpiegiem na Ziemi, ta ostro zaprzecza i odchodzi, stając się niewidzialna. Johnny podejrzewa, że jej pamięć musiała zostać wymazana, lecz Thing wpada na inny pomysł - znaleźli się w alternatywnym Wszechświecie. Gdy jednak chce podzielić się swoim spostrzeżeniem z resztą Fantastic Four, do sali wpada Zombie Luke Cage mówiąc, że poczuł w pobliżu gorący posiłek.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #28 Black Panther vol. 4 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.