Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #9

Moon Knight vol. 5 #9

Moon Knight vol. 5 #9

"Midnight Sun" - Chapter Three: "For The Occasion"

Postacie
Zapowiedź

Tajemniczy przeciwnik robił wszystko, by zwrócić uwagę Moon Knighta, a gdy wreszcie tego dokonał, postanowił go zabić. Problem w tym, że Marc nie pamięta, aby go znał i nie ma najmniejszego pomysłu, jak z nim walczyć.

Cytat

Rob: "That's it, man. We got to keep you on your feet doing the job, right?"
Marc Spector: "Sure."
Rob: "Oh, hey, I did have one more question."
Marc: "Yeah?"
Rob: "Did you really hook up with Tigra?"
Marc (szepcząc): "Damn you, Duchamp."

Streszczenie

Marc Spector trenuje na siłowni pod okiem swojego fizjoterapeuty Roba. Gadatliwy typek zamęcza go pytaniami na temat mocy Moon Knighta. Marc dość surowo go zbywa. Widmo Raoula Bushmana radzi mu, by jednak podzielił się wiedzą. Spector niechętnie opowiada o mocach, które dostał od Khonshu, gdy był w jego łaskach, a które stracił. Jego zachowanie denerwuje Roba. Manifestacja Khonshu żąda od Marca, by go wyrzucił. Rob tymczasem wyjawia, że podziwia Moon Knighta i jego sposób działania. Zobowiązuje się pomagać mu w rehabilitacji czy tego chce, czy nie. Ignorując widmo Marc dziękuje Robowi za pomoc. Dalszy trening przerywa nagle postać przebijająca ścianę. To Jeff Wilde znany jako Midnight, były pomocnik Spectora. Marc rzuca w niego jednym z talerzy od sztangi. Cyborg z łatwością go chwyta i rozrywa na pół. Jeden z fragmentów trafia Roba. Wilde bez trudu przechwytuje ciosy gryfa, którym atakuje go Marc. W międzyczasie zarzuca mu opieszałość. Zabił tylu ludzi i zostawiał mu wskazówki, a on nie zaczął go ścigać. Mówiąc to chwyta Spectora i zaczyna go dusić. Rob, który doszedł do siebie, trafia Midnighta ciężarkiem. Odwraca to jego uwagę. Ze złością pyta Marca, czy znalazł sobie nowego, lepszego pomocnika niż kiedyś on. Spector brutalnie wyjaśnia mu, jak bardzo był kiepski, poprzez wbicie w ucho metalowego bolca wyciągniętego z jednego z przyrządów. Idąc za ciosem zadaje mu parę potężnych ciosów hantlami. Cyborg jednak szybko dochodzi do siebie i powala przeciwnika. Mówiąc, jak bardzo ciągnie go, by zrobić mu coś więcej, wyrywa mu jeden z zębów. Wilde zastanawia się, czy Marlene będzie tak twarda, gdy ją dopadnie. Następnie domaga się, by Marc traktował go tak, jak należy traktować śmiertelnego wroga. Chce, by Moon Knight w kostiumie i Mooncopterze go odnalazł i stoczył z nim walkę. Na koniec zostawia przy nim kieszonkowy zegarek wskazujący północ. Rzuca parę pogardliwych słów w kierunku przerażonego Roba i odchodzi, zastanawiając się, jak kiedyś mógł podziwiać Spectora.

Jean-Paul opatrując Roba opowiada mu historię Midnighta. Jest on synem Midnight Mana, starego wroga Moon Knighta. Chcąc zostać bohaterem został jego pomocnikiem, jednak marnie skończył [Secret Empire zrobiło z niego cyborga - Don David]. Rob po raz kolejny pokazuje swój podziw dla działań Moon Knigta. Duchamp wskazując na historię Wilde i na swoje własne kalectwo uświadamia mu, jak bardzo jest niebezpieczne pomaganie Marcowi. Potem patrząc głęboko w oczy swojemu partnerowi mówi mu, iż go potrzebuje. Dwójka mężczyzn wyznaje sobie miłość.

Spector kontaktuje się ze swoim informatorem Bertrandem Crawley'em. Musi on dla niego kogoś znaleźć. Bezdomny bez problemu zgadza się pomóc. Następną osobą, do której dzwoni Marc, jest Marlene Alruane. Jego była narzeczona nie wdając się w zbędną rozmowę oświadcza mu, że jeśli chce się z nią zobaczyć, to powinien to zrobić. Spector już w kostiumie poucza Ray'a Landersa, jak latać Mooncopterem. Wyruszają na patrol nad Nowym Jorkiem. Trafiają prosto na dziejącą się w dole strzelaninę. Moon Knight przygotowuje się do wyskoczenia z pojazdu. Każe Ray'owi odlecieć, odrzucając jego propozycję wsparcia. Wywołuje to oburzenie pilota, który mówi, że przeciwnicy Moon Knighta mają na sobie maski i od razu można rozpoznać, że są tymi złymi. W niczym nie przypominają terrorystów wysadzających się w tłumie, z którymi Ray miał do czynienia w Iraku. Marc odparowuje, iż tam w dole nikt nie nosi masek. W tym samym czasie The Punisher ostrzeliwuje się z dachu, kontynuując swoją wojnę z przestępczością.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.