Avalon » Archiwum » Listopad 2018

Archiwum wiadomości: Listopad 2018

Nowi twórcy przygód Daredevila

2018-11-16 08:00:02 - Rodzyn - źródło: CBR

Już wkrótce zakończy się run Charlesa Soule'a, który kształtował przygody Matta Murdocka od 2015 roku. Poznaliśmy nazwiska scenarzysty oraz rysownika, jacy podejmą się stworzenia nowej serii o Daredevilu. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Turf Wars - kolejny dodatek do Marvel's Spider-Man

2018-11-14 23:04:21 - Rodzyn - źródło: YouTube

Po cliffhangarze z jakim zostawił nas pierwszy dodatek Marvel's Spider-Man, drugi z nich wydaje się podbijać stawkę. Turf Wars, który premierę mieć będzie 20 listopada tego roku, wprowadzi do świata postać Hamerheada. Klip promujący dodatek w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowe plakaty Spider-Man: Uniwersum

2018-11-14 20:58:15 - Rodzyn - źródło: IGN

Już za niecałe półtorej miesiąca do kin wejdzie film Spider-Man: Into the Spider-Verse, gdzie u boku Milesa Moralesa zobaczymy jeszcze kilku Pajęczych bohaterów, w tym Petera Parkera i Gwen Stacy. Zaprezentowano sześć nowych plakatów, które prezentują każdego z nich.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 1

2018-11-14 20:57:52 - Redakcja

Niedawno wydawnictwo Mucha Comics wznowiło na naszym rynku komiks Astonishing X-Men w nowym, powiększonym wydaniu. Jak prezentuje się po latach ta historia, otwierająca kolejny ważny rozdział w historii mutantów?

Wtorki Wychodzące - 13.11.2018

2018-11-13 19:01:39 - S_O

Polscy czytelnicy doczekują się wielkiego finału runu Jonahthana Hickmana w postaci Tajnych Wojen - wraz z garścią tie-inów. Fani mutantów doczekują się zaś, po raz pierwszy od lat, kolejnego (choć także pierwszego) numeru Uncanny X-Men.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zmarł Stan Lee

2018-11-12 22:24:46 - Redakcja

Dotarła do nas smutna wiadomość, z którą nam, ale i niejednemu miłośnikowi Marvela jak i popkultury w ogóle, będzie się ciężko pogodzić. Dziś odszedł od nas Stan Lee, twórca, którego dokonań nie trzeba chyba nikomu prezentować.

Stan, dziękujemy za wszystko. Excelsior!

Komentarze:

czytaj dalej...

Od lutego Logan pilnować będzie nowego kosmicznego porządku

2018-11-12 20:35:19 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Rok temu Wolverine niespodziewanie powrócił do uniwersum Marvela w one-shocie Marvel Legacy #1 i to z jednym z Kamieni Nieskończoności w ręce. W lutym dowiemy się nieco więcej na temat zaangażowania Logana w całą kosmiczną intrygę, gdy ten wyruszy w podróż z Lokim Laufeysonem na łamach miniserii Wolverine: Infinity Watch.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Marvel Knights #1 (of 6)

2018-11-12 20:04:44 - Rodzyn

Marvel niezbyt hucznie obchodzi 20. rocznicę powstania linii Marvel Knights, której koniec końców wydawca zawdzięcza bardzo wiele. Nie wiadomo , co jest tego przyczyną, być może najlepsze dopiero przed nami. Póki co jednak zapowiedzianą jedynie miniserię z nową historią, której pierwszy numer właśnie recenzuję, a poza tym reedycje klasycznych dla tej linii komiksów. Trochę mało, i kto wie, może jak miniseria okaże się sukcesem, to Marvel Knights powrócą z kolejnymi historiami. Bo nie ma co ukrywać, ale pierwszy numer wypada nad wyraz dobrze.

Marvel Studios podbija People's Choice Awards

2018-11-12 18:45:53 - Rodzyn - źródło: CBR

Ogłoszono zwycięzców tegorocznej 44. edycji People's Choice Award i niezaprzeczalnym zwycięzcą są produkcje Marvel Studios, a także występujący w nich aktorzy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - R część 2

2018-11-11 14:49:44 - Avalon

R po raz drugi i po raz kolejny obszernie. Tym razem spora przewaga złoczyńców, czemu zawdzięczamy zawarciem w tym przedziale, takich słów jak Razor, Reaper i Red, które z jakiegoś powodu niemal zawsze kojarzą się z kimś o nieczystych zamiarach. Aczkolwiek poza chociażby komunistycznym Red Skullem oraz celtyckim bóstwem wojny i destrukcji, pojawiają się jeszcze heroiczny komunista, a także nastoletnia bohaterka-latynoska, tak dla podkreślenia wyjątków od reguły. A poza wyżej wymienionymi, zachęcam do sprawdzenia jeszcze: potomek jednego z mniej znanych Morlocków, była aktorka, która stała się mścicielem, zabójca najwyraźniej będący fanem Zwariowanych Melodii, Skrull-łowca nagród, jeszcze jeden efekt nadmiernego promieniowania gamma, rosyjski odpowiednik Nicka Fury'ego, a także detektyw Jacob Raven i jego bliscy, których możecie kojarzyć jako istotniejsze postacie z czasów Clone Sagi z lat 90. I w zasadzie tylko z nich.

Komentarze:

czytaj dalej...

Chińskie plakaty Venoma

2018-11-09 20:24:04 - Rodzyn - źródło: CBR

Venom zdobył już na całym świecie ponad pół miliarda dolarów, a jeszcze nie pojawił się na drugim największym światowym rynku filmowym. Film ten do chińskich kin zawitał dopiero dziś, dzięki czemu podziwiać możemy nowe, robiące wrażenie plakaty.

Komentarze:

czytaj dalej...

The Liar Commands It! - komentarz do Amazing Spider-Man #7

2018-11-08 20:33:15 - Redakcja

Druga historia na łamach Amazing Spider-Man to zaledwie krótki przerywnik, zamykający się w dwóch numerach. Jak wypada finał wspólnej przygody Petera i Boomeranga? Nasi redaktorzy sprawdzają w kolejnym dwugłosie.

Słuchowisko z Loganem dostało drugi sezon

2018-11-06 23:30:38 - Rodzyn - źródło: marvel.com

Po sukcesie pierwszego sezonu słuchowiska Wolverine: The Long Night, Marvel i Stitcher ogłosili drugą odsłonę zatytułowaną Wolverine: Lost Trail. Aktor Richard Armitage powróci do tytułowej roli. Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków?

Komentarze:

czytaj dalej...

Dlaczego Ultimates nie nazywali się Ultimate Avengers?

2018-11-06 22:18:00 - Rodzyn

Komiksowe Legendy to nowa kolumna, która powraca do do tradycji M-Files, czyli tropienia zakulisowych zagadek i ciekawostek, o których przeciętny, szary czytelnik nie wie i często nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Jesteśmy tu po to, by odpowiedzieć na wszystkie pytania, których nie zadajecie (a może wręcz przeciwnie?) i odsłonić to, co ukryte. Nie przedłużając: czy wiesz...

Zapowiedź: Riverdale sezon 2 na DVD (AvalonPlus)

2018-11-06 21:42:13 - Rodzyn - źródło: Informacja prasowa

Nie tak dawno polecaliśmy Wam pierwszy sezon serialu Riverdale na DVD. Dziś możemy zapowiedzieć, że już niedługo do sklepów trafi także druga odsłona serialu i to już 14 listopada.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wtorki Wychodzące - 06.11.2018

2018-11-06 19:06:40 - S_O

Siódmy listopada to rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie i wybuchu Rewolucji Październikowej, Marvel świętuje jednak dwudziestolecie Marvel Knights - tak nową miniserią, jak i nowym Omnibusem (jednym z dwóch). Tymczasem końca dobiega miniseria o śmierci Inhumans, o krok od finału znajduje się też Infinity Wars.

Komentarze:

czytaj dalej...

Deadpool powraca do kin

2018-11-06 18:38:20 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Już 12. grudnia w USA do kin na dwa tygodnie powróci film Deadpool 2. Będzie to jednak specjalna wersja tej produkcji dostosowana do niższej kategorii wiekowej niż R. W zamian za to film zostanie uzupełniony dodatkowymi scenami, a całość nazywać się będzie Once Upon a Deadpool. Szczegóły, w tym logo i zdjęcie z produkcji, w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Waleczni

2018-11-05 20:35:20 - Redakcja

Kilka miesięcy temu przybliżyliśmy Wam kilka komiksów z Uniwersum Valiant i opisywliśmy pokrótce historię ich wydawcy. Niedawno na polskim rynku pojawił się komiks, który jest najlepszym miejscem na rozpoczęście swojej przygody z tymi bohaterami. Jak dokładnie prezentują się Waleczni, pisze dla Nas Paweł Gregorczyk.

Katalog postaci - R część 1

2018-11-04 15:47:24 - Avalon

Wracamy do standardowej dawki postaci, które pojawiają się w ramach cotygodniowych aktualizacji. Oznacza to, że po raz kolejny prezentacja zostanie ograniczona, jedynie do najciekawszych osobników, z tego przedziału. A moim zdaniem, są to min. rodzice występującej pod wieloma pseudonimami, heroicznej Monicy Rambeau, ruski radioaktywny człowiek, dwójka "renegatów" o podobnie brzmiących imionach (pseudonimach?), przestępca używający rapiera, przywódca brytyjskiego odpowiednika SHIELD (jednej z jej wersji), hinduski poskramiacz słoni, dyktator z fikcyjnego państwa Bosqueverde, jak również pochodzący z niego komandos, a także rasistowski strażnik w więzieniu Seagate, który przyczyniły się do nadania mocy Lukowi Cagowi. Czyli jak sądzę, wszyscy powinniśmy mu być za to wdzięczni. Może. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Staruszek Quill zawita na Ziemię w lutym

2018-11-04 12:06:39 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Marvel zapowiedział na włoskim konwencie Lucca Comics & Games wydanie serii Old Man Quill. Jest autorami będą Ethan Sachs (Old Man Hawkeye) i Robert Gill, a pierwszy numer pojawi się w lutym. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Monstressa: Przebudzenie / Krew (AvalonPlus)

2018-11-03 23:03:04 - Mateusz "Hawk" Cebrat

W październiku na polskim rynku pojawił się trzeci tom wielokrotnie nagradzanej serii Monstressa. Nim podejmiemy się recenzji tego albumu, pora sprawdzić, czy dwa wcześniejsze zasługują na takie uznanie i czy warto po nie sięgnąć. 

Filozofia Civil War

2018-11-03 13:17:21 - Sobb

Komiksowy event Civil War wstrząsnął światem Marvela w znacznym stopniu. Samo wydarzenie ma swoich zwolenników i przeciwników - jedni zachwycają się ciekawym i złożonym pomysłem, inni natomiast wytykają mu błędy fabularne. Dla wielu jest to po prostu idealny sposób na oglądanie walki ulubionych bohaterów. Okazuje się jednak, że samo Civil War może być bardzo dobrym komentarzem do postaw odnoszących się do przestrzegania prawa. Zarówno komiksowa jak i filmowa fabuła opowiada o dwóch wizjach (choć można wyróżnić też trzecią), które mają znamienny skutek dla naszego postrzegania zagadnień prawnych.

Hulk i Mjolnir - dwie nowe konstelacje

2018-11-03 11:51:57 - Rodzyn - źródło: NASA

17 października NASA ogłosiło, że by uhonorować 10. rocznicę pracy teleskopu Fermiego, nada nazwy 21 konstelacjom gwiazd, na jakich odkrycie pozwolił. Wśród nich znalazło się miejsce dla Hulka i Mjolnira.

Komentarze:

czytaj dalej...

Conan na wariantach okładkowych 20 serii z Uniwersum Marvela

2018-11-02 01:09:14 - Rodzyn - źródło: CBR

Na przestrzeni grudnia i stycznia Conan zmierzy się z kilkunastoma bohaterami Marvela. Ale póki co tylko na wariantach okładkowych od takich twórców jak Dave Johnson, Jerome Opeña, Dale Keown czy J. Scott Campbell. Kilka z nich znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse - minirecenzje komiksów z września 2018

2018-11-02 01:03:04 - Rodzyn

Wrzesień był dość nudnym miesiącem w komiksowym zakątku Marvela. Niech świadczą o tym dwie rzeczy: mała liczba opinii o komiksach i przygotowanie przeze mnie październikowego wydania zanim zorientowałem się, że nie publikowaliśmy jeszcze wrześniowego. Niech Was to jednak nie zniechęci do lektury, bo znalazło się pare perełek w tym miesiącu. 

Deadpool Classic Movie Covers trafiają do Polski

2018-11-01 02:23:51 - Rodzyn - źródło: empik.com

Podobnie jak w Stanach, i w Polsce na sklepowych półkach pojawią się nowe okładki kilku filmowych klasyków jak i paru nowszych produkcji, na których zagościł Deadpool. Są to m.in. Edward Nożycoręki, Predator, Terminator i Logan. Seria okładek dostępna będzie wyłącznie w Empiku od siódmego listopada. Ich wygląd znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź: Deadpool 2 na DVD i nie tylko

2018-11-01 02:14:21 - Rodzyn - źródło: empik.com

Już siódmego listopada do sprzedaży trafi film Deadpool 2 w różnych wydaniach i na różnych nośnikach, w sumie sześć opcji, zaczynając od książkowego wydania DVD a na SUPER DUPER $@%!#& WERSJI w dwupłytowym kolekcjonerskim steelbooku na blu-ray z 4K Ultra HD kończąc. W rozwinięciu szczegóły tych wydań.

Komentarze:

czytaj dalej...

Winter Soldier i Falcon z własnym serialem

2018-11-01 02:13:19 - Rodzyn - źródło: Variety

Variety donosi o pracach nad kolejnym serialem na platformę Disney Play z bohaterami z kinowego uniwersum Marvela. Miała by to być produkcja o wspólnych przygodach Winter Soldiera i Falcona.

Komentarze:

czytaj dalej...

Spider-Man Trivia Night! - komentarz do Amazing Spider-Man #6

2018-11-01 02:13:15 - Redakcja

Nie musieliście długo czekać na kolejny komentarz do serii Amazing Spider-Man, prawda? Po zakończeniu pierwszej historii pora rozpocząć nową, z Humberto Ramosem jako rysownikiem zamiast Ryana Ottley'a. W co tym razem wpakował się nasz Człowiek-Pająk i co tym razem robi obok niego Boomerang? 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.