Avalon » Archiwum » Marzec 2019

Archiwum wiadomości: Marzec 2019

It's Morphin Time #2 Droga do Shattered Grid cz. 1

2019-03-17 17:40:44 - Redakcja

Pierwsza odsłona It's Morphin Time spodobała Wam się na tyle, że powracamy z kolejnymi, które pojawiać się będą co dwa tygodnie! Tym razem mamy dla Was pełne omówienie pierwszych numerów serii Mighty Morphin Power Rangers. 

"No Ranger is Safe" w dość niepokojący sposób zapowiadało zakończony jakiś czas temu pierwszy event w uniwersum Power Rangers od BOOM! Studios. Shattered Grid wstrząsnął światem nastolatków obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami, rozlewając się na dorobek serialowy i komiksowy Rangerów. Zanim jednak przyjrzymy się bliżej temu ogromnemu crossoverowi, rzucimy jeszcze raz okiem na 24 zeszyty, które doprowadziły nas do punktu w tej historii, przed którym powinni drżeć wszyscy wojownicy w lateksowych strojach.

Katalog postaci - S część 14

2019-03-17 11:54:35 - Avalon

Drodzy czytelnicy, wielki dzień nastał, albowiem w końcu zakończyliśmy aktualizacje literki S. Jesteście w stanie uwierzyć, że trwała ona jakieś trzy bite miesiące? No, to wypadałoby to jakoś zakończyć z przytupem. Tylko czy mam kogoś w zestawieniu, kto by się do tego nadawał? Hmmm, popatrzmy. Założyciel zielonego krzyża? Niezły, ale nie do końca. Jakiś dyktator, zdecydowanie nie. Eksperymentalny super-żołnierz numer: kto by to liczył? Nie, stanowczo nie. Jedna z ostatnich addycji do Avengers, w sumie niezbyt ciekawa. Zapewne wkrótce dołączy do grona takich tuzów jak: Validator, Kaluu, Silverclaw, Lionheart, Triathlon, Gilgamesh oraz Firebird. Tak, wszyscy należeli do Avengers. Ale wracając do meritum: wychodzi na to, że "najważniejsza" z grona, jest wieloletnia przyjaciółka Howarda the Ducka. Jak dla mnie może być.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Age of Conan: Belit #1

2019-03-16 20:40:12 - Redakcja

Zapraszamy do lektury recenzji pierwszego numeru Age of Conan: Belit autorstwa Misiaela (Mistycyzm popkulturowy). Jak sam pisze "okładka bardzo źle sygnalizuje prawdziwą zawartość komiksu i zwodniczo sugeruje, że skierowany jest do zupełnie innej grupy odbiorczej". Kto już na wstępie znięchęcił się do komiksu, niech sprawdzi, jak wypada całość.

Rafał z piwnicy #1 Przyszła na Marvel zagłada, czyli dlaczego warto bać się Hulka

2019-03-13 20:41:50 - Redakcja

Witamy na naszych łamach nowego publicystę, który w pierwszym ze swoich tekstów przedstawi Wam serię Immortal Hulk i dalczego warto się nią zainteresować.

Hammerzeit Podcast - H#115: Kapitan Marvel

2019-03-11 15:26:41 - Hammerzeit

Podcast Hammerzeit zaprasza na odcinek w całości poświęcony długo oczekiwanemu feministycznemu (?) filmowi z Marvel Cinematic Universe. Pierwsze kilka minut jest bez spoilerów, a potem bez oporów zabieramy się za omówienie Kapitan Marvel.

Sprawdzamy, ile w tym filmie jest lat 90-tcyh, nienawiści do mężczyzn, słabego CGI i drewnianej Brie Larson. No i najważniejsze - czy Kapitan Marvel dobrze wpisuje się w MCU i czy potrafi nas przygotować na ostateczne starcie z Thanosem.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 13

2019-03-10 10:34:50 - Darth

Pamiętacie może, jak kilka tygodni temu, zaprezentowano wam listę kolejnych przywódców organizacji AIM? No to w 13 odsłonie literki S będzie podobnie, tylko teraz będzie masa przywódców, różnych wcieleń grupy przestępczej Sons of Serpent. A także grupka innych dyktatorów/liderów, albowiem słówko "Supreme", jest często adoptowane przez tego typu osobników. A poza tym min. japońskie bóstwo, jeden z wielu niedoszłych zdobywców Ziemi z kosmosu, prawniczka Avengers, niedoszły złodziej słońc, jeden z trójcy "synów tygrysa", a także prawdopodobnie, założyciel rodu Summersów, powstały przez podróżującego w czasie Cyclopsa. Ach, komiksy i podróże w czasie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu - Kapitan Marvel

2019-03-08 20:57:57 - Rodzyn

Choć oficjalna premiera dziś, Kaptain Marvel już wczoraj podbiła kina w wielu miejscach w Polsce. Jak prezentuje się występ Carol Danvers na dużym ekranie? Zapraszamy do naszej recenzji.

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na maj 2019

2019-03-07 15:08:51 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Egmont ujawnił swoje zapowiedzi na maj tego roku i jest wśród nich aż sześć pozycji dla fanów komiksów Marvela. W ramach Marvel NOW! 2.0 pojawią się nowe tomy serii Extraordinary X-Men i Deadpool, powróci Hawkeye, tym razem do scenariusza Jeffa Lemire, pojawi się też Doctor Strange w wydaniu 2w1 od Jasona Aarona. Wśród klasyków Marvela na maj zaplanowano oryginalną historię Staruszek Logan i zbiorcze wydanie Spider-Mana od Todda McFarlane'a. Fani Star Wars będą musieli zadowolić się jedynie komiksową adaptacją Ataku Klonów

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 12

2019-03-03 11:11:17 - Avalon

Początek marca i wciąż literka S. W ramach kontynuacji zeszłotygodniowej aktualizacji, garść krewniaków: naukowców i nazistów, a także takich, których wspólne nazwisko to raczej przypadek. A poza tym, dwójka cyrkowców, agentka watykańskich służb, kaskader-heros(zwykle), zapomnianą alternatywa dla Blastaara i Annihilusa, człowiek-klej, a także ojciec Invisible Woman i Human Torcha. Który tak w ogóle, jest jedną z nielicznych postaci, która pozostała martwa na dobre(póki co). Poważnie, żadnych powrotów zza grobu, klonów, czy też robotów z ożywionym mózgiem oryginału we wnętrzu. Nie wydaje mi się nawet, aby pojawiał za często się we wspominkach i różnego rodzaju wizjach. To jest na swój sposób imponujące.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Wolverine: Infinity Watch #1

2019-03-03 08:36:00 - Redakcja

Wolverine niedawno powrócił do świata żywych i jak za dawnych lat zaczął pojawiać się w coraz to nowych tytułach. Jeżeli ciekawią Was jego losy, ale też dalszy ciąg historii z Infinity Wars Gerry'ego Duggana, sprawdźcie, czy warto sięgnąć po miniserię Wolverine: Infinity Watch.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.