Avalon » Archiwum » Listopad 2019

Archiwum wiadomości: Listopad 2019

Recenzja komiksu - Umbrella Academy tom 1 Suita Apokaliptyczna [AvalonPlus]

2019-11-11 13:40:39 - Rodzyn

Jak napisał Grant Morrison we wstępie do tej publikacji, "wszystko zaczyna się najlepiej, jak może - od atomowego ciosu z łokcia". Potem w różnych zakątkach świata w tym samym momencie rodzą się dzieci posiadające nadnaturalne zdolności. Siódemkę z nich odnajduje i wychowuje sir Reginald Hargreeves w Akademii Umbrella. Ta nietypowa rodzina wielokrotnie ratuje świat, ale po latach jej członkowie nieczęsto się widują. Dopiero śmierć zmusza rodzeństwo do ponownego spotkania. I jak się okazuje, znów muszą ocalić świat.

Katalog postaci wznowienie - cz. 15

2019-11-10 10:36:09 - Darth

Tak jak zapowiedziano wcześniej, zaczęliśmy literkę P i jeszcze przez jakiś czas przy niej zostaniemy. Mogę wam jednak zagwarantować wiele różnorodności, które mam nadzieje urozmaicą wam oczekiwanie na zmianę literki, tak samo jak to ma miejsce w tej odsłonie. Wśród nich między innymi: członkowie elitarnej grupki szpiegów-najemników, wiele różnego rodzaju fantomów lub jak kto woli upiorów, jeszcze jeden nieszczęśliwy odpowiednik Petera Parkera, Inhuman-naukowiec będący inspiracją dla chociażby Arnim Zoli oraz High Evolutionary'ego, legendarny król Artur oraz bogini wulkanów, z fikcyjnego państwa. A na deser, zapomniany już super-bohater Marvela, którego specjalizacją są telefony, a zwłaszcza stacjonarne. Fakt, że nie został przywrócony w bardziej współczesnej formie, jest niezbitym dowodem na to, jak wydawnictwo straciło na swojej kreatywności. Ale poważnie, chętnie zobaczyłbym współczesne ujęcie Phone Rangera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 7

2019-11-10 09:19:47 - Sobb

Wraz z 7 tomem serii Deadpool Classic wchodzimy powoli do klimatu nowszych lat. Charakterystyczne archaiczne rysunki znikają na rzecz tych bardziej nam współczesnych. Co prawda kolorystyka rysunków czasami jeszcze kojarzy się nam z latami 90, to jednak coraz bardziej można mówić o pewnego rodzaju postępie. Dla czytelników może być to swoistym sprawdzianem dla serii. Dzisiaj na rynku dostępny jest szereg współczesnych tomów opowiadających o Najemniku z nawijką. Czytelnik może na własne oczy zobaczyć jak seria ewoluowała w kierunku nowoczesności.

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 7

Naleśnikomania (vol. 2) #5 Prime Time

2019-11-10 09:16:40 - Redakcja

Pora na kolejną odsłonę Naleśnikomanii, a w niej Demogorgon wyjaśnia, co łączy ComicsGate i Superboy'a Prime?

Recenzja komiksu - X-O Manowar tom 2 Generał [AvalonPlus]

2019-11-09 11:39:38 - Rodzyn

Przygód Arica na planecie Gorin ciąg dalszy. W pierwszym tomie jego spokojne życie zostaje zakłocone i zostaje wplątany w wojnę między dwoma rasami. Aric pokazuje, że jest wojownikiem, jakiego nikt wcześniej tam nie widział. Zawzięty, pokonuje kolejne przeszkody, tworząc wokół siebie zaufany oddział. Pnie się po szczeblach w armii, stając się generałem. Jednak coś, co wydawało się końcem jego kłopotów, staje się dopiero początkiem...

Recenzja komiksu - X-O Manowar tom 2 Generał

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 3

2019-11-09 11:39:36 - Redakcja

Mucha Comics po wznowieniu w nowym wydaniu serii Astonishing X-Men od Jossa Whedona i Johna Cassaday'a postanowiła kontynuować publikację, oferując tomy autorstwa już innych twórców. Oto Warren Ellis, znany m.in. z serii Transmetropolitan, postanawia przedstawić własną wizję przygód mutantów. Czy udało mu się dorównać poprzednikowi?

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 3 Wężowisko [AvalonPlus]

2019-11-08 06:46:28 - Redakcja

Remender, Craig i Loughridge znają wszystkie budujące napięcie zagrywki Hitchcocka i dają im upust w Wężowisku już na samym wstępie. Drugi tom Deadly Class pozostawił nastoletnich zabójców w gigantycznych tarapatach, które wskazywały, że całe wydarzenie skończy się co najmniej jatką, a na pewno ktoś położy się trupem. Najnowszy album kontynuuje to trzęsienie ziemi, a potem pozwala napięciu nieprzerwanie rosnąć, gdy główny bohater zaczyna staczać się po równi pochyłej.

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 2 II wojna domowa

2019-11-07 07:19:51 - Pochodnia Fandomu

Drugi tom historii o nowej Wolverine przypadł akurat w momencie, kiedy w rzeczywistości Marvela miała miejsce druga wojna domowa między bohaterami. Tony Stark po raz kolejny był twarzą jednej strony konfliktu, a naprzeciwko niego stanęła Carol Danvers. Poszło o przewidywanie przyszłości: czy wiedząc, co się wydarzy, powinno się aresztować ludzi, zanim popełnili zbrodnie?

Recenzja komiksu - Odrodzenie tom 6 Lojalni synowie i córki [AvalonPlus]

2019-11-05 17:54:30 - Demogorgon

Po tragicznym finale poprzedniego tomu, w Wisconsin zachodzą znaczące zmiany. Twarda generał Louise Cale przybywa do miasta by zaprowadzić porządek. Blaine jest teraz ściganym człowiekiem i staje na czele bojówki religijnych fanatyków. Pętla zaciska się też wokół Em. Z cienia wychodzi też Jesse Blackdeer. Czas aby potwory zaczęły umierać.

Recenzja komiksu - Amazing Mary Jane #1

2019-11-04 15:53:46 - Sobb

Peter i MJ zeszli się niespodziewanie w pierwszym numerze serii prowadzonej przez Nicka Spencera, co może nie było wyszukanym trickiem fabularnym, ale ucieszyło prawie każdego fana. Związek ten nie jest aktualnie przesadnie rozbudowywany. W zeszytach pojawiających się raz na dwa tygodnie widzimy po prostu szczęśliwą parę. Marvel postanowił jednak dać nam coś więcej. Solową serię o MJ. 

Katalog postaci wznowienie - cz. 14

2019-11-03 12:53:22 - Darth

Na początek tego miesiąca przypada nam czternasta odsłona katalogu postaci, tym razem pokrywającą w całości literkę O i częściowo P. Mam nadzieje, że lubicie tą drugą, albowiem zostaniemy z nią przez pewien okres czasu. Póki co zapraszam do zapoznania się z jeszcze jedna tragiczną miłością Daredevila(oraz Foggy'ego Nelsona), mityczną i nieco bardziej złowieszczą Pandorą, czarownikami powiązanymi z magią voodoo, kolejną zbuntowaną maszyną, dążącą do przejęcia władzy nad światem, inną wersja Patriota, mniej znanymi pracownikami Daily Bugle, a także policjantem, który w wyniku działalności Punishera, sam stał się mścicielem.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na styczeń 2020

2019-11-01 11:49:29 - Rodzyn

Wydawnictwo Egmont ujawniło szczegóły dotyczące styczniowych premier, które trafią do sprzedaży 22 stycznia. Tam m.in. ciąg dalszy przygód Avengers, Deadpoola i Doktora Strange'a oraz finał Trylogii Nieskończoności. Do tego jeden z najlepszych komiksów ubiegłego roku od wydawnictwa DC.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Vision

2019-11-01 08:13:27 - Redakcja

Polecania dobrych komiksów nigdy za wiele. Dlatego przedstawiamy Wam recenzję komiksu Vision wydanego niedawno przez Egmont, która pierwotnie ukazała się na blogu Mistycyzm Popkulturowy.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.