Avalon » Archiwum » Lipiec 2021

Archiwum wiadomości: Lipiec 2021

Recenzja komiksu - Daredevil: Nieustraszony! tom 0

2021-07-31 20:18:45 - Wojtek Rozmus

Egmont powoli, ale konsekwentnie uzupełnia bibliotekę polskich czytelników o kolejne historie z Daredevilem w roli głównej. Szkoda, że dopiero niedawno ktoś podjął się tego wyzwania, bo dobrego materiału do publikacji jest naprawdę sporo. Po uznanych tomach autorstwa Briana Michaela Bendisa i Eda Brubakera i nadrobieniu klasyki od Franka Millera, przyszła pora na nietypowy powrót do historii, które oryginalnie zostały wydane tuż przed zeszytami autorstwa BMB oraz tych, które przeplatały się z jego opowieścią. 

Recenzja komiksu - Czarodziejki W.I.T.C.H. tom 1 [Avalon Plus]

2021-07-31 20:18:14 - Wojtek Rozmus

Gdy byłem dzieckiem w weekendowe poranki uwielbiałem oglądać kolejne odcinki przygód Power Rangers na Polsacie czy też TV4. W pewnym momencie do przygód kolejnych odsłon tej drużyny dołączyła grupa jeszcze innych bohaterek, które z czasem śledziłem z być może jeszcze większym zaangażowaniem. Czarodziejki W.I.T.C.H. okazały się być pod wieloma względami interesujące: przyjemna kreska, ciekawe bohaterki o różnych charakterach, intrygująca mitologia świata i niejednoznaczni przeciwnicy. Byłem zaskoczony, gdy później dowiedziałem się, że swoje początki bohaterki zaliczyły na łamach komiksów, jednak nie dane mi było zapoznać się wtedy z pierwowzorem. Egmont w dwudziestą rocznicę premiery pierwszego komiksu z Will, Irmą, Taranee, Cornelią i Hay Lin powraca do ich przygód w nowym twardookładkowym wydaniu. I tego już nie mogłem odpuścić.

Recenzja komiksu - Młodzi Tytani: Raven [Avalon Plus]

2021-07-31 20:18:08 - Wojtek Rozmus

Po przeczytaniu "Catwoman. W blasku księżyca" przyszła pora na lekturę komiksu o młodej Raven. Członkini Młodych Tytanów otrzymuje tu nową, odświeżoną genezę, oderwaną od tego co znamy z głównego uniwersum. W porównaniu do wydanej równolegle przygody młodej Seliny, jest to zdecydowanie ciekawsza i przyjemniejsza dla młodego czytelnika historia, do którego przede wszystkim jest kierowana. 

Nowości komiksowe - 28.07.2021

2021-07-28 07:03:28 - Wojtek Rozmus

W tym tygodniu doczekamy się finału wielu miniserii, w tym jednej z najciekawszych tego roku, czyli BETA RAY BILL. Końca wraz z 12. numerem dobiegnie także seria CABLE. Jeżeli zaś korzystacie z Marvel Unlimited nie powinniście przejść obojętnie obok pierwszych numerów WAY OF X i THE MIGHTY VALKYRIES.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Star Wars tom 1 Ścieżka przeznaczenia

2021-07-22 18:12:05 - Krzysiek Sobieraj

Egmont w końcu podjął bardzo dobrą decyzję wydawania komiksów Star Wars w tomach, analogicznie jak w przypadku komiksów Marvela. Taka forma przedstawienia opowieści pozwala na śledzenie ciągłości historii w usystematyzowany sposób (w przeciwieństwie do sytuacji, która miała miejsce podczas wydawania Star Wars Komis). Jednak sam sposób wydawania komiksu nie jest przecież najważniejszy. Najważniejsza jest historia. W przypadku tomu pierwszego nie obcujemy z wybitnym i wiekopomnym dziełem, które zapamiętamy na zawsze. Nowych i zaskakujących wątków tutaj nie ma zbyt wiele, ale jednak to, co zostało przedstawione jest na zadowalającym poziomie. Na pewno trzeba mieć jednak na względzie, że jest to pierwszy tom dłuższej serii i pełną ocenę będzie można wystawić po przeczytaniu większej ilości komiksów.

Recenzja komiksu - Doktor Strange tom 4

2021-07-22 18:12:05 - Krzysiek Sobieraj

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać się może, że czwarty tom Doctora Strange’a to jedynie niewielki event, w który zaangażowani są bohaterowie z drugiej i trzeciej ligi, to jednak jest to idealny komentarz dla runu Donny’ego Catesa. Cates przez cały czas podkreślał, że magia ma swoją cenę, a Strange jako sorcerer supreme musi mieć odwagę, żeby ją zapłacić. Tutaj, w zasadzie jakby nie nauczony swoim poprzednim doświadczeniem, Strange przywraca całe miasto do życia po wydarzeniach opisanych w Secret Empire. Dosyć spektakularny wyczyn, jednak (jak łatwo się domyśleć)- będzie trzeba za niego zapłacić. W mieście pojawia się kasyno, którego właścicielem jest Mephisto. Dodatkowo Las Vegas staje się prawdziwym miastem grzechu, w którym nawet za niewielkie przewinienie można dostać się w ręce samego diabła. Niestety z różnych przyczyn w jego ręce dostaje się także Strange. Inni bohaterowie muszą połączyć siły, żeby go z tych sideł wyrwać. 

Recenzja komiksu - Conan. Miecz Barbarzyńcy tom 2 Conan Hazardzista

2021-07-21 21:45:55 - Wojtek Rozmus

Kto śledzi moje recenzje komiksów o Conanie, jakie w oryginale wydaje Marvel, a w Polsce prezentuje Egmont, ten wie, że póki co polecałem wyłącznie dwa tomy "Życia i śmierci Conana", odradzając sięganie po równolegle wydawaną serię "Conan. Miecz Barbarzyńcy", a przynajmniej jej pierwszy tom, który nie zapowiadał równie dobrej rozrywki. Czy lektura drugiego tomu jakkolwiek poprawiła pierwsze wrażenie? Nie do końca, bo też jest to zdecydowanie inny tom niż pierwszy.

Recenzja komiksu - Dni których nie znamy [Avalon Plus]

2021-07-21 21:45:51 - Wojtek Rozmus

Śledząc na bieżąco rynek amerykański, wiele z pozycji wydanych na polskim rynku bywa dla mnie powtórką z rozrywki, zwłaszcza gdy mowa o nowszych pozycjach. Dlatego tak lubię śledzić te zapowiedzi, które potrafią mnie zaskoczyć czymś spoza dobrze mi znanych tytułów. Wielokrotnie już udało się to Non Stop Comics, które zaprezentowało np. świetną Odyseję Hakima, zaskakujące The Black Holes czy przyjemne Miasto Wyrzutków. To komiksy twórców, których wcześniej nie znałem, a których karierę z przyjemnością zacząłem śledzić. Gdy w zapowiedziach NSC pojawiły się "Dni, których jeszcze nie znamy", poczułem, że może mnie czekać kolejna miła niespodzienka.

Nowości komiksowe - 21.07.2021

2021-07-20 23:05:31

W tym tygodniu największą uwagę z pewnością zwraca pierwszy numer nowej serii o przygodach Moon Knighta. Marc Spector już jakiś czas nie miał własnej serii, ciekawe co nowego pokaże z nim Jed Mackey. Warto zwrócić uwagę także na 30. numer serii o przygodach Captain Marvel, gdyż pojawi się tam historia stworzona przez Jamiego McKelvie, odpowiadającego za redesign zarówno tytułowej bohaterki jak i design Ms. Marvel, który po raz pierwszy narysuje komiks właśnie z tym duetem. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Strażnicy Galaktyki tom 2

2021-07-20 22:06:59 - Dengar

Niniejszy tom to zbieranina trzynastu kolejnych zeszytów serii o przygodach Strażników Galaktyki wydanych pierwotnie w latach 2009-2010. Ładnych dwanaście lat minęło, a dzieło duetu Lanning & Abnett ani trochę się nie zestarzało. No, chyba że uznamy, że zestarzało się jak wino i jest z wiekiem tylko lepsze. Bo mimo upływu tych wszystkich lat, z ręką na sercu przyznam że czytając ten tom bawiłem się wybornie.

Recenzja komiksu - Star Wars: Darth Vader tom 1 Mroczne serce Sithów

2021-07-20 22:06:49 - Tomasz Kupczyk

Głównego bohatera – lub też raczej złoczyńcy – tej serii przedstawiać chyba nikomu nie trzeba, bo który wyjadacz s-f nie kojarzy tego charakterystycznego oddechu? To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w światowej popkulturze, a mimo to do pewnego czasu była to kiepsko eksploatowana gwiezdnowojenna postać.

Recenzja komiksu - Hawkeye. Kate Bishop

2021-07-20 20:39:06 - Krzysiek Sobieraj

Powiększony tom Hawkeye. Kate Bishop zapowiadał się od samego początku bardzo dobrze. Chyba największy wpływ na to miała scenarzystka. Kelly Thompson bardzo dobrze czuje kobiece postacie - zwłaszcza te, które są niezależne i nie wysuwają się na pierwszy plan. Oddanie w jej ręce historii o Kate Bishop nie tylko wydaje się wyborem naturalnym, ale przede wszystkim ma szansę na stworzenie czegoś naprawdę interesującego. Przy tym jednak trzeba zaznaczyć, że Kelly Thompson pisze scenariusze raczej proste i przyjemne. Zwykle, kiedy czytam coś jej autorstwa nie nastawiam się na wielką epopeję, a raczej coś lekkiego i przyjemnego. Nie ukrywam, że tak też było i tym razem. Hawkeye. Kate Bishop to tom bardzo dobrze napisany i wyrównany, jednak… jest to po prostu przyjemna lektura. Nic więcej i nic mniej. Owszem, pewne rzeczy wychodzą jej znakomicie i to trzeba zauważyć, jednak nie zmienia to faktu, że fabularnie nie jest to najlepszy komiks jaki czytałem. 

Recenzja komiksu - Hawkeye. Kate Bishop

Recenzja komiksu - Doktor Strange tom 3

2021-07-17 23:18:12 - Krzysiek Sobieraj

Nie trudno zauważyć, że wydania zbiorcze komiksów różnią się od siebie jakością. Nie chodzi mi tutaj o to, jak dobre są poszczególne historie, a raczej o to jak dany tom jest skomponowany. W niektórych przypadkach dostajemy zwartą, wielowątkową historię, która wyczerpuje cały tom. W innych wypadkach dostajemy coś w rodzaju pomieszania z poplątaniem - kilka zupełnie niezwiązanych ze sobą historii. O ile nie mam nic do tych dwóch rodzajów tomów (przecież mniejsze story arki też są potrzebne), to jednak niesamowicie drażni mnie, jeżeli przy komponowaniu tomu skacze się po wydarzeniach z regularnej serii i eventu. Jak z tym zadaniem poradził sobie trzeci tom przygód Stephena Strange'a?

Recenzja komiksu - Deadpool tom 13 Uniwersum Marvela zabija Deadpoola (Marvel NOW 2.0.)

2021-07-16 20:08:19 - Dengar

Cóż tu więcej mówić, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Tak więc oto przed nami ostatni tom pisany przez Duggana. Bowiem nasz ulubiony Najemnik z Nawijką wkrótce trafi w ręce innego scenarzysty. Ale zanim to nastąpi, Gerry Duggan postanawia pozamykać wątki z poprzednich tomów. Jak wyszło?

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 10

2021-07-16 19:23:16 - Krzysiek Sobieraj

Nadszedł moment, w którym doszliśmy do końca serii Deadpool Classic. Nie będzie to jednak recenzja pełna nostalgii i refleksji, bo chyba sama seria nie pozostawia jakichś spektakularnych wspomnień u czytelnika. Miała lepsze i gorsze momenty, ale… to chyba tyle. I tak jak w przypadku całego Deadpool Classic, tak i w przypadku dziesiątego tomu możemy mówić o tym, że chociaż parę rzeczy tutaj gra bardzo dobrze, to… jest to zwykły komiks o Deadpoolu, czyli nic nadzwyczajnego. Jest grupa czytelników, które mimo wszystko pewnie kupią ten komiks niezależnie od tego, co teraz powiem. I ja to w zupełności rozumiem. Pierwszą część grupy stanowią zagorzali fani Deadpoola (spokojnie, nie osądzam was), drugą - osoby, które przeczytały poprzedni tom i wciągnęły się w historię Agenta X.

Recenzja komiksu - Cyberpunk 2077 tom 1 Trauma Team [Avalon Plus]

2021-07-15 23:39:18

Po sukcesie komputerowego Wiedźmina i ogłoszeniu przez CD Projekt nowego projektu, wśród fanów gier oraz s-f zawrzało. Powstawała gra osadzona w uniwersum papierowej gry RPG – Cyberpunk 2077. I trzeba przyznać, tytuł ten narobił niezłego szumu... zarówno w pozytywnym jak i niestety negatywnym znaczeniu. Po premierze gry, tak jak w przypadku naszego rodzimego zabójcy potworów kwestią czasu zdawało się wypuszczenie na rynek komiksu osadzonego w tym świecie. I tak oto w nasze łapki trafia „Trauma team”.

Recenzja komiksu - Cyberpunk 2077 tom 1 Trauma Team

Nowości komiksowe - 14.07.2021

2021-07-14 20:22:46

Kolejna środa, kolejne komiksowe premiery! W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny minievent z udziałem Spider-Mana, czyli Sinister War, jedna z ostatnich już historii z Peterem Parkerem spod pióra Nicka Spencera. Wiele wskazuje na to, że historia będzie rozliczeniem z niesławną historią One More Day. Natomiast na łamach one-shota Aliens: Aftermath, Marvel w rocznicę premiery filmu Aliens powraca do tamtych wydarzeń w nowej historii.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu - Czarna Wdowa

2021-07-14 20:09:05 - Kuba Stępień

Nie miałem żadnych oczekiwań w stosunku do „Czarnej Wdowy” od momentu ogłoszenia procesu produkcyjnego tego filmu. Nie jestem ani specjalnym fanem samej postaci Natashy, ani talentu Scarlett Johansson. Powiem szczerze, najczęściej nie zwracałem na nią uwagi, a w najgorszym razie czułem irytację obserwując jej interakcję z innymi Mścicielami na ekranie. Najlepiej sprawdzała się według mnie jako zimna zabójczyni ze scen akcji w „Iron Manie 2” i pierwszej połowy „Zimowego Żołnierza”, słabiej wypadała jako wrażliwa wojowniczka, a już najgorzej, kiedy siliła się na wstawki humorystyczne. Nie dziwne zatem, że jej solowy film niespecjalnie mnie obszedł. W przekonaniu zaczęły umacniać mnie pierwsze opinie internetowych recenzentów. „Stracona szansa”, „niewykorzystany potencjał”, „niepotrzebny filler”, „rozjazd tonalny”, „brak stawki”  to parafraza tylko niektórych opinii wskazujących, że raczej i tym razem się nie myliłem. W konsekwencji, wybrałem się z żoną na ten film bez specjalnego entuzjazmu, w ramach sobotniego wypadu na niezobowiązujący film akcji. 

Jakież było moje zdziwienie, kiedy dostałem coś zupełnie innego!

Nowości komiksowe - 07.07.2021

2021-07-07 10:17:57

W tym tygodniu zdecydowaną premierą tygodnia jest pierwszy numer nowej serii o przygodach X-Men - nowa drużyna, nowy zespół twórców, nowe wyzwania. Powraca również seria Avengers po dwóch miesiącach przerwy z historią World War She-Hulk, zaczyna się również minievent Extreme Carnage.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 3 Dopóki starczy tchu (Marvel NOW 2.0.)

2021-07-07 10:08:25 - Krzysiek Sobieraj

Dwa pierwsze tomy Atonishing X-Men postawiły na szybką akcję, która nie zwalnia ani na moment. Z jednej strony mamy ciągłą walkę, z drugiej niepokojący powrót Charlesa Xaviera. Kiedy chcemy iść dalej z historią i sięgamy po trzeci tom, możemy się trochę… zdziwić (żeby nie powiedzieć- rozczarować). Odchodzi  on bowiem od głównej historii i pozwala skupić się na innych bohaterach. I chociaż jest to lekko wybijające z rytmu, to samo w sobie działa bardzo dobrze. Naprawdę, jeżeli ktoś jest wciągnięty w fabułę dwóch poprzednich tomów i czuje się lekko rozczarowany widząc, że nagle dostajemy coś całkowicie od czapy, powinien przełamać swoje uprzedzenia i wziąć się za lekturę. Kryje się tam bardzo dużo świetnych wątków, bohaterów i relacji z postaciami. 

PODCAST: AVALON Puls - 27.06.2021

2021-07-04 11:07:02

W kolejnym Pulsie Avalonu skupiamy się przede wszystkim na komiksowych zapowiedziach Marvel Comics na wrzesień 2021, w tym przede wszystkim na informacji o zakończeniu runu Nicka Spencera w serii Amazing Spider-Man oraz wyjawionych nazwiskach jego następców. Poświęcamy chwilę także zapowiedzi gry ze Strażnikami Galaktyki, nowemu zwiastunowi filmowych przygód Shang-Chi oraz przedłużeniu jednej z komiksowych kolekcji na polskim rynku. Nie zabrakło opinii o nowościach zeszytowych, gdzie już po raz ostatni omówiliśmy zeszyty wchodzące w skład Heroes Reborn. Parę słów znalazło się także o zmieniającym świat mutantów one-shocie Planet-Size X-Men oraz finałowi runu Donny'ego Catesa w serii "Venom".

Komentarze:

czytaj dalej...

AVALONY 2020

2021-07-04 10:59:15

Głosowanie dobiegło końca i oto poznaliśmy laureatów AVALONÓW za rok 2020. Wśród zwycięzców zarówno kilka spodziewanych jak i parę niespodzianek. Poznacie ich wszystkich pod poniższym linkiem.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 10 Odejść z hukiem

2021-07-04 08:48:33 - Dengar

Wszystko ma swój początek jak i koniec. I oto przed nami ostatni tom przygód Człowieka Pająka pisanego przez Dana Slotta. Dziesięć lat pisania tej serii minęły raz dwa. Najwyższa pora przekazać stery komuś innemu. Jednak nim to się stanie i zapoznamy się z pierwszym tomem kolejnej serii, przed nami tom o dość wymownym tytule.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.