Wiadomości: "Thor: The Video Game"

"Thor: The Video Game"

2010-07-21 19:51:53 - Mute - źródło: www.superherohype.com

Sega (twórca m.in. "Iron Man 2: The Video Game") oficjalnie zapowiedziała, że tworzy grę o przygodach nordyckiego boga piorunów. Ich najnowsze dzieło ukaże się na wszystkich konsolach obecnej generacji, czyli Xbox 360, Playstation 3, Wii, PSP oraz Nintendo DS. Obecnie brak planów wydania gry na PC.

Póki co nie ma zbyt wiele informacji odnośnie samej gry. Wiadomo jedynie, że "Thor: The Video Game" będzie grą akcji z perspektywy trzeciej osoby, w której będziemy mogli zwiedzić różne światy i stoczyć pojedynki z lodowymi gigantami, trollami oraz innymi stworzeniami znanymi z nordyckiej mitologii.

Bohaterem gry oczywiście jest Thor, który korzystając z potęgi natury będzie musiał ocalić siedzibę bogów - Asgard - przed nieznanym jeszcze zagrożeniem. Wiadomo, że gra będzie korzystała z systemu punktów, które po zdobyciu w walce będzie można wykorzystać do odblokowania nowych zdolności oraz polepszenia broni głównego bohatera.

Wśród postaci znanych z kart komiksu pojawią się Ymir, Ulik i Surtur. Nie zabraknie na pewno również Lokiego, Odina i innych bardziej znanych mieszkańców Asgardu.

Fabuła gry ma być powiązana z wydarzeniami z komiksu, nie odwołując się do filmowej adaptacji Thora. Dlatego Sega znów zatrudniła jako konsultanta Matta Fractiona (firma współpracowała już z nim przy tworzeniu gry "Iron Man 2").

Gra powinna się ukazać w 2011 roku, prawdopodobnie w okolicach premiery filmowego Thora.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.