Wiadomości: Gołowąs Von Doom

Gołowąs Von Doom

2011-08-15 11:38:35 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Zanim za priorytet obrał panowanie nad światem, Doktor Doom był po prostu chłopakiem próbującym wyrwać z piekła duszę matki. W listopadzie wystartuje 4-odcinkowa miniseria Victor Von Doom przedstawiająca początki tego przedsięwzięcia.

Twórcami miniserii są Nick Spencer i Becky Cloonan. Artystka już w 2004 roku marzyła o tym, by stworzyć dla Marvela komiks o Doomie, ale kiedy dwa lata później ukazała się miniseriia Books of Doom Eda Brubakera, odłożyła to marzenie na półkę, bo ktoś inny je zrealizował. Kiedy zaś w zeszłym roku redaktor Alejandro Arbona ogłosił na Twitterze, że zajmie się projektami na temat złoczyńców, Cloonan natychmiast nawiązała z nim kontakt proponując komiks o nastoletnim Doomie. Redaktor pochwycił pomysł i zaczął szukać scenarzysty. Spencera nie trzeba było namawiać, kiedy dowiedział się, z kim miałby współpracować.

Scenarzysta przyznaje, że gdyby nie Becky Coonan, ten komiks by nie powstał. To ona go zainicjowała. Do tego uważa ją za jedną z pięciu najlepszych pracujących obecnie rysowników.

Historia prób wyzwolenia przez Victora duszy matki z piekła była już opowiedziana. Ale w Books of Doom Brubakera i Triumph and Torment Rogera Sterna i Mike'a Mignoli działo się to z perspektywy dorosłego już Dooma, który przedstawia tylko jeden punkt widzenia, do tego trochę zniekształcony przez jego aroganckie ego. Teraz będziemy mogli zobaczyć, jak to było w istocie.

Dorosły Doom to megalomaniak, narcyz, egocentryk i dyktator. Jest też jednak inteligentny, utalentowany, konsekwentny i charyzmatyczny. Dlaczego zdecydował się stanąć po ciemnej stronie mocy? Czy to możliwe, że ścieżka, którą podążył, została zdeterminowana właśnie podczas jego chłopięcych lat?

W Victor Von Doom #1 znajdziemy nawiązanie do Books of Doom. Chodzi o studia Victora na New York's Empire State University. Spencer twierdzi, że ich projekt trochę nagnie dotychczas ustanowione fakty, ale im wprost nie zaprzeczy.

Historia będzie w większości liniowa. Będziemy świadkami pierwszej próby uratowania duszy matki, jaką Victor podjął. Część fabuły rozegra się w uniwersyteckim kampusie, gdzie nie zabraknie Reeda Richardsa. W rolach drugoplanowych wystąpią znane, ale i całkowicie nowe postaci.

Rysując piekielne krajobrazy, Cloonan inspiruje się tym, co w Triumph and Torment stworzył Mike Mignola.

Ponieważ czas nie biegnie w uniwersum Marvela tak, jak w świecie rzeczywistym, fabuła zostanie osadzona w okresie delikatnie przypominającym lata 80-te ubiegłego wieku.

Mogło by się wydawać, że fabuła będzie piekielnie poważna. Ale Spencer złamie powagę kilkoma zabawnymi scenami. Nieczęsto można korzystać z humoru, kiedy pisze się o Doomie, więc scenarzysta chce skorzystać z okazji. Poza tym, straszne sceny będą wydawały się jeszcze straszniejsze, kiedy zestawi się je z tymi zabawnymi.

victor.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.