Wiadomości: Greg Pak o Astonishing X-Men

Greg Pak o Astonishing X-Men

2011-10-31 09:53:21 - Szczepi - źródło: Newsarama

Serwis Newsarama przepytał obecnego scenarzystę Astonishing X-Men Grega Paka o jego pracę nad tytułem. Temat jest bardzo ciekawy, choćby z uwagi na prowokującą okładkę, jaka będzie zdobić numer. O tym i o innych kwestiach związanych z serią w rozwinięciu newsa.

Pak nie ukrywa, że jest wielkim fanem mutantów. Gdy zaczął pracować dla Marvela siedem lat temu, pierwszym tytułem stworzonym dla wydawnictwa było X-Men: Phoenix - Endsong. Autor podczas pracy nad tym tytułem bardzo inspirował się twórczością Jossa Whedona, gdy ten pisał Astonishing X-Men, tym, jak prowadził swoich bohaterów. Również wkład Warrena Ellisa i wprowadzenie Storm do serii było dla niego ekscytujące. Teraz, gdy on sam zasiadł na stołku scenarzysty, jest szczęśliwy, że może użyć w swojej historii Storm i Cyclopsa jako kluczowych postaci, w czym bardzo pomaga mu rysownik Mike McKone, którego pracą Pak jest zachwycony.

Wśród historii i wydarzeń, które zdaniem Paka potrafią wycisnąć łzę z oka dorosłego faceta, jest ta dotycząca ponownego spotkania Kitty Pryde i Colossusa. Autor był nią wręcz urzeczony.

Cyclops i Storm, jako jedni z niewielu przywódców X-Men, mają bardzo duże doświadczenie na tym polu. Dzielą oni także burzliwą historię, jeszcze z czasów runu Chrisa Claremonta, związaną z walką o przewództwo nad grupą. Do tej pory jednak, żaden ze scenarzystów komiksowych nie pokusił się o przedstawienie romantycznego napięcia między tym dwojgiem, które z pewnością w jakimś momencie musiało zaistnieć. Dzięki tak dużej i zróżnicowanej obsadzie w X-Men, taka historia może w końcu zostać przez kogoś przedstawiona.

W Astonishing X-Men, chyba jako jedynej serii, czytelnicy będą mogli zobaczyć bohaterów z obu stron X-Men, zarówno popleczników Cyclopsa jak i Wolverine'a. Będzie też przedstawione emocjonalne załamanie, jakie przeżył głównie Scott Summers po wydarzeniach ze "Schism".

Pak nie chciał za bardzo zdradzić co będzie stanowiło trzon fabuły, ani odnieść się do okładki numeru, na której Storm z irokezem i Cyclops się całują. Wiadomo, że w #44 pojawią się trzy ogromne niespodzianki. Poza tym, podczas trwania historii Cyclops stanie przed podstawowymi pytaniami odnośnie tego, jak to jest być bohaterem i przywódcą. I czy obie te role mogą pewnego dnia wzajemnie się wykluczać.

Scenarzysta jest bardzo zadowolony ze współpracy z rysownikiem Mikiem McKonem. Obaj panowie poznali się nad San Diego Comic Con, tuż przed ich wspólną pracą nad tytułem, i od razu przypadli sobie do gustu. Entuzjazm i poczucie humoru artysty było wręcz zaraźliwe. Pak stara się podsyłać mu jak najwięcej materiałów związanych z osobowościami bohaterów, a także ze zwariowaną akcją, aby ten przedstawił to graficznie. Za każdym razem, gdy strona jest gotowa, autorowi zapiera dech w piersiach.

Historia Paka będzie trwać przez cztery numery.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.