Wiadomości: Brian Wood o Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega

Brian Wood o Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega

2011-11-02 07:39:37 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Już w styczniu ukaże się pięcioczęściowa miniseria Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega pióra Briana Wooda, autora takich serii jak DMZ, Northlanders i nadchodzącego Conan the Barbarian. Komiks zilustrują Mark Brooks i Roland Boschi. Oto co scenarzysta opowiedział o swojej pracy nad tym tytułem.

Fabuła miniserii rozegra się niedługo po wydarzeniach z końcówki "Schism", w której, przypomnijmy, Wolverine, nie zgadzając się z ideologią Cyclopsa, odtworzył szkołę dla mutantów - Jean Grey School for Gifted Youngsters - i został jej dyrektorem. Quentin Quire, jeden z powodów schizmy wśród X-Men, został siłą zaciągnięty do tej placówki, co niespecjalnie mu się spodobało. Dlatego też seria rozpocznie się od starcia między Quire'em, a Wolverinem. Stawką jest kontrola nad szkołą.

Wood przyznał, że będzie to walka jeden na jednego, rozgrywana całkowicie na warunkach ustalonych przez Kid Omegę, w której jedną z ofiar będzie Armor. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów odnośnie tego starcia, odsyłając do pierwszego numeru komiksu.

Quire nie jest zainteresowany zostaniem nowym dyrektorem uczelni, chce on jedynie przewyższyć Logana w czymkolwiek. Zdaniem scenarzysty, ze strony Quentina jest to na krótką metę dość irracjonalne zachowanie, które jednak może okazać się bardziej niebezpieczne, niż gdyby chłopak faktycznie planował rządzić szkołą.

Schism pokazało, jaka jest różnica pomiędzy wizjami Cyclopsa i Wolverine'a, co znaczy należeć do X-Men. Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega pokaże różnicę pomiędzy ideałami Logana, a tymi, jakie reprezentuje Kid Omega. Quire jest typem nastolatka, który gardzi autorytetami, a Logan bardzo go wpienił, gdy siłą zaciągnął go do tworzonej przez siebie szkoły. Jako, że Quentin jest niezwykle mądry i jest telepatą, jedyną rzeczą, jakiej obecnie pragnie, by się na nim odegrać, jest uczynienie z życia dyrektora szkoły koszmar.

W miniserii nie będzie wiele scen związanych z codziennym funkcjonowaniem szkoły, życiem nauczycieli czy uczniów. Akcja będzie rozgrywać się w ciągu 36 godzin, a Logan będzie bardziej zajęty szlachtowaniem Kid Omegi niz wypełnianiem obowiązków dyrektora, pedagoga czy opiekuna nastolatków. Dopiero po zakończeniu historii będzie parę scen z życia placówki i historia znów powróci na tory wyznaczone przez główną serię.

Kid Omega był buntownikiem od momentu jego pojawienia się w czasie runu Granta Morrisona w New X-Men. Nie inaczej chce go przedstawić Brian Wood. Scenarzysta chce go opisać jako przemądrzałego, niezwykle utalentowanego dzieciaka z ogromnym ego i jeszcze większymi brakiem pewności siebie i kompleksami, które ten stara się ukryć. Wielką radość sprawia Woodowi pisanie dla niego dialogów, które w pewien sposób odsłaniają jego prawdziwe "ja". Zresztą, Quentin jest sam narratorem w miniserii, co jest, zdaniem autora, czymś naturalnym dla tej postaci.

Zaangażowanie dwóch rysowników do tego tytułu - Marka Brooksa i Rolanda Boschi'ego, jest niezwykle istotne, gdyż obaj artyści reprezentują dwa odmienne style graficzne, które mają być użyte, aby oddać konkretny efekt. Po więcej szczegółów na ten temat Wood odsyła do miniserii.

WAO_1

WAO_2

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.