Wiadomości: X-Position: Lowe, Ketchum i White

X-Position: Lowe, Ketchum i White

2011-11-03 18:03:49 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

W najnowszym wydaniu cotygodniowej kolumny "X-Position", pojawił się nie jeden, a trzech twórców związanych z mutantami Marvela. Nick Lowe, Daniel Ketchum oraz Jordan D. White, bo o nich mowa, to trzej wydawcy x-tytułów, którzy postanowili rzucić nieco światła na wydarzenia po "Schism".

Jest szansa, że uczniowie Jean Grey School For Gifted Youngsters i Avengers Academy spotkają się ze sobą. Świadczą o tym - wzmianka w Wolverine and the X-Men #1 o wspólnie planowanym meczu oraz to, że scenarzystą zarówno Avengers Academy jak i X-Men Legacy jest Christos Gage.

Uncanny X-Force #19 i Wolverine and the X-Men #4 - w tych komiksach dowiemy się, jak Logan godzi rolę dyrektora szkoły z byciem przywódcą oddziału zabójców.

Profesor X będzie zajęty opieką nad swoim synem Legionem, zatem nie pojawi się w żadnym z tytułów dotyczących Wolverine'a bądź Cyclopsa.

Relacje między Emmą Frost, Sebastianem Shaw i Namorem będą kluczowym wątkiem w Generation Hope.

Lowe zachęcił do sięgnięcia po numer Point One. Nie chciał jednak odnieść się do teasera z Phoenix i hasłem "It's Coming", dodając, że zapowiada on kluczową historię na 2012 rok.

Na chwilę obecną obie strony X-Men nie będą za bardzo się spotykać, może jedynie dojść do interakcji między pojedynczymi bohaterami. Jedynie w pierwszej historii X-Men Legacy zobaczymy drużynę jednej strony wyruszającą na pomoc ekipie z drugiej strony barykady. Jednak nie będzie to wsparcie, którego spodziewaliby się czytelnicy... tak samo jak Rogue i Wolverine.

Część składu New X-Men będzie występować na kartach Wolverine and the X-Men i X-Men Legacy, Pixie zaś zobaczymy w Generation Hope.

Padło pytanie o to, czy wydawcy w jakiś sposób wpływali na dobór bohaterów do poszczególnych stron X-Men. Nick Lowe odparł, że scenarzyści sami wybierali postacie od poszczególnych drużyn, przy niewielkiej pomocy wydawców, którzy udzielali im wskazówek odnośnie składu obu ekip. Zażarta bitwa pomiędzy Gillenem i Aaronem rozegrała się jedynie o Magik, jednak ustalono, że pozostanie ona przy bracie w Uncanny X-Men.

Lowe odpowiedział też na pytanie dotyczące niejako hipokryzji Wolverine'a. Z jednej strony Logan założył szkołę, aby nastoletni mutanci nie musieli zabijać w samoobronie, jak to miało miejsce w przypadku Idie. Z drugiej zaś jest on dowódcą drużyny, która specjalizuje się w zabójstwach tych, którzy czyhają na życie Homo Superior. Jednak, zdaniem wydawcy, doświadczenie z poprzednim składem X-Force otworzyło Loganowi oczy. Z początku sprzeciwiał się, aby do drużyny dołączyły X-23 i Wolfsbane, tak samo jak Elixira. Fakt, w przeszłości uczył nastolatki takie jak Kitty czy Jubilee walczyć. On jednak nie chce, aby dzieciaki były zmuszane do zabijania w tak młodym wieku, nie chce, aby oni przechodzili przez to samo, co on. Logan nie ma nic przeciwko likwidowaniu zagrożeń i dalej będzie to robił, by ochronić swoich uczniów, ale niech oni stają się zabójcami i żołnierzami, gdy dorosną, nie wcześniej. Po to będzie ich nauczał w szkole, aby mieli ten wybór.

Każdy z x-tytułów będzie na swój własny sposób opowiadał daną historię, która dodatkowo odzwierciedlałaby idee przywódców obu ugrupowań. Serie takie jak Wolverine and the X-Men, X-Men Legacy, Uncanny X-Force oraz X-Factor, będą opowiadać o stronie Wolverine'a, zaś Astonishing X-Men, Uncanny X-Men, Generation Hope i New Mutants - o misji Cyclopsa.

Mutanci są w dalszym ciągu nienawidzeni przez ludzi, ponieważ w ludzkiej naturze leży strach, obawa i reakcja wrogością na coś, co jest inne, niezwykłe, obce. Do tego dochodzi kwestia zastąpienia Homo Sapiens przez Homo Superior tuż przed Decimation. Ludzie w dalszym ciągu boją się, że, mimo iż obecnie jest zaledwie garstka mutantów na świecie, będą oni w stanie znów zagrozić "normalnej" ludzkości.

Na koniec każdy z redaktorów miał za zadanie wyjawić po której stronie - Logana czy Scotta - by się opowiedział. Lowe sercem chciałby być po stronie Wolverine'a, ale gdyby jemu i jego rodzinie groziła zagłąda, związałby się z frakcją Cyclopsa. Ketchum chciałby trafić do szkoły, ponieważ zanim został wydawcą w Marvelu był nauczycielem i z radością uczyłby lub bronił najmłodszą generację mutantów. Jako młody mutant też chciałby uczyć się w takiej placówce. Z kolei White poparłby Wolverine'a, gdyż jest zagorzałym przeciwnikiem ideologii Cyclopsa. 

1  2  3 

4  5  6

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.