Wiadomości: Next Big Thing: Winter Soldier powraca

Next Big Thing: Winter Soldier powraca

2011-11-04 07:38:42 - Xavier83 - źródło: ComicBookResources

Kolejna odsłona telekonferencji "Marvel Next Big Thing" dotyczyła ogłoszonej właśnie serii Winter Soldier, którą będą tworzyć Ed Brubaker i Butch Guice. Pierwszy numer ma się ukazać w lutym 2012 roku. UWAGA! News zawiera spoiler dotyczący komiksu Fear Itself #7.1, który w tym tygodniu trafił do sprzedaży.

W konferencji udział brali Tom Brevoort, Ed Brubaker i moderator, którym był James Viscardi.

Brubaker rozpoczął od gratulacji dla Fractiona za historię Fear Itself, która była najlepiej sprzedającą się opowieścią Marvela w tym roku.

W kwestii powrotu Bucky’ego, Brubaker jest bardzo zadowolony, że nie musi już tego ukrywać. Dodał, iż połowa ludzi, którzy byli wściekli na wieść o śmierci tej postaci, to ci sami, którzy nie mogli pogodzić się z pierwszym powrotem tego bohatera. Scenarzysta cieszy się, że przekonał ich do siebie.

Od samego początku plan był taki, by Bucky stał się Kapitanem Ameryką, a następnie aby powrócił do roli Winter Soldiera i być może miał własną serię.

Pierwotnie fałszywa śmierć tej postaci miała mieć miejsce w historii "Gulag", ale "Fear Itself"wykonało ten sam cel i pozwoliło, by całe Marvel Universe uwierzyło w jego śmierć i tym samym mógł ponownie skryć się w cieniu jako Winter Soldier.

Odkrycie, że Rosjanie stworzyli innych uśpionych agentów pokroju Winter Soldiera, będzie punktem wyjścia w nowej serii.

O tym, że Bucky powrócił do życia, wie nie więcej, jak cztery osoby. Wśród nich są Steve, Nick oraz Black Widow. I musi tak zostać. Inaczej przeszłość tej postaci powróci, by dać o sobie znać.

Gdy Winter Soldier wyruszy na swoje tajne misje, wielu ludzi, którzy go rozpoznają, będzie przerażonych tym, że on żyje.

Jeżeli chodzi o złoczyńców, to pojawią się zarówno nowi przeciwnicy jak i tacy, którzy starli się z Buckym w czasie Zimnej Wojny. Pojawią się również motywy ze świata realnego, jak Department X, w którym sowieci zajmowali się przeprowadzaniem eksperymentów nad kontrolą umysłu.

Black Widow będzie występować u boku Winter Soldiera w jego serii. Brubaker dodał, że będą współdziałać jak zespół tytułowych bohaterów z filmu "Mr. & Mrs. Smith".

Brubaker nie będzie zbyt często wykorzystywał Fury’ego, ponieważ nie chce mieszać w tym, co Jonathan Hickman stworzył w serii Secret Warriors.

Jeszcze przynajmniej dwie opowieści w serii Captain America and Bucky Brubaker będzie współtworzył. Przy kolejnych będzie jedynie konsultantem.

Bucky nie otrzyma dodatkowych mocy dzięki Infinity Formula, jak to miało miejsce w przypadku Mockingbird. Ona dostała wersję z Serum Super Żołnierza i innymi składnikami. Brubaker zażartował, że Bucky dostał słabszą dawkę, która zawierała fioletowy kwas z Woodstock.

wintersoldier%281%29.jpg  wintersoldier2%281%29.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.