Wiadomości: Seria nowinek o "The Avengers"

Seria nowinek o "The Avengers"

2011-11-22 19:03:45 - ats

Joss Whedon, reżyser "The Avengers", opowiedział trochę szerzej o postaci Hulka i Nicka Fury'ego. Do tego mamy nowinki na temat muzyki, Scarlett Johansson i Paula Bettany'ego.

Podczas gdy Mark Ruffalo grający Bruce'a Bannera w "The Avengers" zapowiedział odejście od poprzednich kinowych wcieleń alter ego Hulka, reżyser ujawnił, że zwrócił się do telewizyjnej wersji, żeby pomóc w rozwinięciu bohatera.

Whedon, z racji tego, że Ruffalo jako jedyny nie powracał do znanej już sobie postaci, włożył wraz z aktorem w przygotowanie persony Bannera najwięcej pracy. Obaj panowie uzgodnili, że szablon, z jakiego będą korzystać, to postać wykreowana przez aktora Billego Bixby w serialu telewizyjnym.

Twórcy mają nadzieję, że nowe spojrzenie na tego bohatera okaże się dla widowni bardziej interesujące, niż Banner w dwóch poprzednich filmach. Panowie spędzili dużo czasu na rozmowach nad tym, co sprawia, że Hulk jest zły, a także o sposobie w jaki się porusza, oraz jak odnosi się do ludzi i obiektów wokół niego. Bruce będzie pełen sprzeczności - mamroczący i wprawiający innych w zakłopotanie, ale jednocześnie pełen gracji w tym, jak nad sobą panuje.

Joss Whedon nie wyjawił żadnych wskazówek odnośnie fabuły ale zasugerował, że wszystkie światła będą zwrócone na Nicka Fury'ego. Czy będzie największym manipulantem na świecie? Czy jest dobrym człowiekiem? Czy jest on całkowicie makiaweliczny? Czy może po trochę z każdego? Reżyser wyjaśnił, że wie, iż w innych filmach Marvela były sceny z udziałem Samuela L. Jacksona, a on chciał z miejsca zobaczyć kogoś, na kim spoczywa niebywały ciężar, ale kto ma tak wielką siłę, że słuchają go najpotężniejsze istoty na tej planecie.

Alan Silvestri z kolei jest podekscytowany pracą nad ścieżką dźwiękową do "The Avengers". Kompozytor pracował już nad filmami z dużą gwiazdorską obsadą, ale ten film jest nieco ekstremalny w tym zakresie, ponieważ każdy z bohaterów ma swój własny świat i każdy z nich jest w odmiennej sytuacji. Muzyk stwierdził, że Joss Whedon wykonał wspaniałą robotę i każdy, kto ceni Marvela i filmy tego studia, będzie szczególnie zadowolony z tego filmu.

Aktorka Scarlett Johansson powtórzyła role Czarnej Wdowy z "Iron Mana 2". Tym razem rola Natashy Romanoff wymagała od niej większego przygotowania psychicznego, jak i fizycznego. Dla "The Avengers" aktorka spędziła wiele godzin z zespołem kaskaderów.

To było do przewidzenia, ale jak sam aktor Paul Bettany przyznaje, jeszcze w maju nie wiedział, czy powróci do roli głosowej z serii "Iron Man". Teraz, kiedy film jest w fazie post-produkcji, Bettany potwierdza, że został poproszony o powrót i J.A.R.V.I.S. - superkomputer Tony'ego Starka - przemówi jego głosem. Aktor przyznaje, że jest ostatnią osobą, która dołączyła do obsady.

01_res.jpg

02_res.jpg

Żródła:
IGN.com
ComicBookResources
ComicBookMovie.com (1, 2)

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.