Wiadomości: Greg Pak o Astonishing X-Men

Greg Pak o Astonishing X-Men

2011-11-24 21:23:32 - Szczepi - źródło: Marvel

Scenarzysta odpowiedzialny m.in. za takie tytuły jak World War Hulk, Skaar: Son of Hulk, Herc, czy Heroic Age: Prince of Power, tym razem wziął na warsztat przygody X-Men z przymiotnikiem Astonishing w tytule. W związku z tym, postanowił podzielić się wrażeniami nad pracą przy tym komiksie.

44 numer, w którym Pak debiutuje jako scenarzysta tytułu, otwiera scena, w której Cyclops intensywnie ćwiczy na siłowni. Jest to pewnego rodzaju terapia po wydarzeniach ze Schism, w których Scott utracił swoich wieloletnich przyjaciół. Jednak przywódca X-Men będzie miał szansę odnowić te przyjaźnie i powrócić do bardziej niewinnych czasów, kiedy heroizm był znacznie łatwiejszy.

Pak obiecuje, że w serii pojawi się szeroka gama przeciwników, którzy nieźle zamieszają. Jednak, co do ich konkretnych personaliów, scenarzysta na razie milczy. Jeden z nich pojawił się już na końcu #44. Czytelnicy być może go nie kojarzą, ale jest to postać, którą bardzo dobrze znają.

Autor planuje wypełnić karty komiksu zdrowymi porcjami patosu i żywych emocji, które będą napędzać fabułę. Zdaniem Paka, takie przedstawienie historii nie może się nie spodobać. Bohaterowie raz będą reagować na niebezpieczne sytuacje humorem, innym razem zrobi się naprawdę groźnie. Jedna scena z 45 numeru dotycząca pudełka śniadaniowego ze Spider-Manem wywołała ciarki na plecach samego Paka. Pojawią się też istotne interakcje pomiędzy Cyclopsem, a kolesiem z okładki do #46 numeru Astonishing X-Men.

Innym istotnym wątkiem serii ma być przetrwanie mutantów przedstawione pod kątem zwariowanego science fiction. Historia "Exalted", która będzie trwać od numeru 44 do 47, będzie właśnie w ten sposób ukazana i, tak jak wcześniej Pak wspominał, jej bazą będą emocje, doświadczenia i decyzje, jakie będą musieli podjąć główni bohaterowie.

Pakowi bardzo podobała się żywiołowa reakcja fanów na pocałunek Storm i Cyclopsa. Oznacza to, że wszyscy ci, którzy wiernie śledzą przygody X-Men, bardzo angażują się w ich życie, przejmują się ich losem oraz na podstawie informacji, jakie do nich docierają, snują domysły, co jeszcze może im się przydarzyć. Czyni to z hobby, jakim jest czytanie komiksów, wspaniałą i wciągającą zabawę.

Scenarzysta pochwalił także pracę Mike'a McKone'a i Rachelle Rosenberg, którzy zajmują się kolejno rysunkami i kolorami. Pak pokusił się nawet o stwierdzenie, że wszyscy ci, którzy polubili serię w wydaniu Jossa Whedona i Johna Cassadaya, będą zachwyceni najbliższymi numerami Astonishing X-Men.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.