Wiadomości: Kieron Gillen o Uncanny X-Men

Kieron Gillen o Uncanny X-Men

2011-11-25 07:42:11 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W pierwszym numerze zrestartowanego Uncanny X-Men Kierona Gillena i Carlosa Pacheco, poznaliśmy członków zebranego przez Cylopsa zespołu. Dlaczego wybrano właśnie nich?

Oprócz Scotta, do zespołu nazwanego "Extinction Team" dołączyli Emma Frost, Hope, Magneto, Namor, Danger, Magik, Colossus i Storm. Drużyna ma przypomnieć ludziom, że mutanci są bohaterami i wiele im zawdzięczają, a jednocześnie wysłać w świat sygnał, że są groźni i lepiej z nimi nie zadzierać.

Wybranie Mr. Sinistera jako pierwszego zagrożenia zrestartowanej serii jest znakiem, że od tej pory mutanci będą mierzyć się z niebezpieczeństwami zagrażającymi całemu światu, podobnie jak Avengers. Stawka jest teraz bardzo wysoka.

W Wolverine and the X-Men akcja rozgrywać się będzie w okolicach szkoły. Uncanny ma być tego przeciwieństwem - po pierwszej historii osadzonej w San Francisco, mutanci będą interweniować na całym świecie. Nie zapominajmy, że mają w drużynie teleportera.

Podczas gdy Extinction Team będzie w wyjazdach, wydelegowani mutanci będą ochraniać okolice Utopii.

Extinction Team to zbiór naprawdę dziwnych indywidualności: byłych złoczyńców i postaci otwarcie za sobą nie przepadających. Pomimo tego, próbują być profesjonalistami - nawet najmłodsza z nich, Hope, praktycznie całe życie była szkolona przez Cable'a. Każdy z nich to silna indywidualność, dlatego będą często kwestionować decyzje Cyclopsa, z różnych powodów.

Namor jest tak bezpośredni, a jego punkt widzenia jest tak odrębny, że często jego wypowiedzi będą wydawać się zabawne. Hope zaś, kiedy nie ma z nią Światełek, może się rozluźnić ze świadomością, że duża część odpowiedzialności spoczywa wtedy na barkach pozostałych, bardziej od niej doświadczonych osób. Hope i Namor mogą znaleźć nić porozumienia.

Relacja Colossusa i Magik też będzie eksplorowana. Teraz, kiedy Piotr stał się awatarem Cyttoraka, zacznie rozumieć, z jakimi pokusami musiała zmagać się jego siostra, kiedy stała się Darkchylde. Ona zaś będzie na swój sposób pomagać mu zachować duszę. Rodzeństwo będzie mogło na siebie liczyć.

Magneto i Storm zaś są odseparowani od pozostałych. Zarówno Eric, jak i Ororo, nie mają z kim zawiązać wspólnego frontu. Magneto, z racji tego, co zrobił przez lata, nigdy nie zdobędzie pełnego zaufania pozostałych. Nawet tego nie próbuje. Pasuje mu istnienie zespołu chroniącego mutantów i swoją potęgą budzącego strach w sercach ludzi.

Storm zaś jest najbardziej odizolowana. Ma służyć za moralną kotwicę, pilnować, by w gonitwie za celem, czyli ochroną mutantów, nie zatracili swojego człowieczeństwa. Jednocześnie, Ororo nie ma złudzeń, nie jest pacyfistką. Jej moc jest potężna, i kobieta często z niej korzystała, by siać zniszczenie w szeregach wrogów. Storm jednak nie uważa, że przemoc jest dobra. Nie przekracza granicy zła koniecznego, co zdarzało się w przeszłości pozostałym członkom tego zespołu. Ororo za wszelką cenę nie dopuści, by Extinction Team stało się kolejnym X-Force. Bez niej, Cyclops nie miałby szans utrzymać takiego zespołu.

Co się tyczy antagonisty, czyli Mr. Sinistera, scenarzysta ma zamiar pokazać, nad czym pracował przez ostatnie lata. Zobaczymy też kilka flashbacków z przeszłości Esseksa. Chociaż zakończenie pierwszego numeru może sugerować, że historia obracać się będzie wokół inwazji Sinisterów na San Francisco, jest to mylne wrażenie. Sinister chce stworzyć nowego Sinistera, jest przedmiotem swojego własnego eksperymentu.

Celestiale mają być dla X-Men tym, czym Galactus jest dla Fantastic Four. Niedługo pojawi się Arishem the Judge, by wymierzyć karę za nadużycia Sinistera względem Śniącego.

W #4 będzie osobna historia, w której powróci Phalanx. Będzie to zarówno epilog, jak i prolog pewnych wątków powiązanych z Sinisterem.

W trzeciej historii powróci U.N.I.T. - znany czytelnikom S.W.O.R.D. więzień Abigail Brand. Podczas gdy X-Men będą próbowali schwytać zbiegłych z The Peak obcych, U.N.I.T. będzie gawędził z pewnym kimś. Obsada S.W.O.R.D. będzie się często przewijać na łamach Uncanny X-Men.

Sinister będzie głównym antagonistą runu Gillena. Na razie zaplanowano 3 historie, odseparowane pojedynczymi numerami. Potem nastąpi coś gigantycznego.

uncanny_x-men2_0_150.jpg uncanny_x-men2_1_150.jpg uncanny_x-men2_2_150.jpg uncanny_x-men2_3_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.