Wiadomości: Asmus o Generation Hope i Captain America & Bucky

Asmus o Generation Hope i Captain America & Bucky

2011-11-26 11:05:22 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Przejęcie Generation Hope to dla Jamesa Asmusa pierwsza praca nad serią, a już w grudniu dostanie kolejną szansę do wykazania się, w postaci Captain America & Bucky. Jak scenarzysta podchodzi do takiej odpowiedzialności?

Asmus był fanem Generation Hope, więc kiedy dowiedział się, że przejmie tytuł po Kieronie Gillenie, ucieszył się. A potem zaczął się obawiać, czy podoła i nie zepsuje serii. Na szczęście Gillen okazał się bardzo pomocny - podzielił się z Asmusem swoimi notatkami dotyczącymi poszczególnych postaci, a także niedokończonych wątków, które sam planował. Dzięki temu, Asmus nie został rzucony z miejsca na głęboką wodę.

Scenarzysta zdaje sobie sprawę, że Hope Summers może wydawać się zbyt rozwydrzona i uważa, że to odpowiednia cecha, mając na uwagę jej historię. Ale pokaże też Hope z innej strony, dzięki czemu więcej czytelników będzie mogło się z nią identyfikować.

Asmus jest pod wielkim wrażeniem, jak Kieron Gillen zaprojektował nowe postaci. Z początku, wydawały się one bardzo nieskomplikowane, dopiero po chwili okazało się, że każda z tych postaci ma drugie dno.

Gabriel (Velocidad) początkowo wydaje się zwykłym speedsterem. Dopiero później dowiadujemy się, że jego moce polegają na spowolnieniu czasu i za każdym razem, kiedy ich używa, traci kawałek swego życia. Chłopak musi dwa razy się zastanowić i podjąć decyzję, czy użycie mocy w konkretnych warunkach jest dla niego opłacalne.

Teon to początkowo posiadający zwierzęcą mutację prosty intelektualnie chłopak. Potem dowiadujemy się, jak działa jego oparta na instynktach moc hiper-przetwarzania danych w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu. Jest to najtrudniejsza do pisania postać, bo scenarzysta musi wymyślać najoptymalniejsze wyjście z sytuacji, które rzadko są tymi najlogiczniejszymi.

Moce Laurie są na razie dość jasne, to charakter tej postaci najbardziej pociąga Asmusa. Transonic stara się być racjonalna, a jednocześnie nie jest jakimś geniuszem, co jest dość rzadkie w komiksach o superbohaterach, w których to geniusze zwykle odwołują się do logiki, kiedy mają do pokonania jakąś przeszkodę. Laurie jest z tego powodu dobrym kontrastem dla Hope.

Asmus jest fanem sztuki współczesnej, więc z miejsca polubił Kenji'ego. Zero to artysta, którego ciało stało się medium. W jego duszy jest dość mroczno i nie mamy wątpliwości, że Kenji nadal ma potencjał do bycia antagonistą.

Niedługo do obsady dołączy Sebastian Shaw po praniu mózgu. Z początku, postać miała wystąpić w tylko jednej historii, ale w trakcie prac nad nią okazało się, że obecność Shawa wprowadza wiele komplikacji i jest siłą napędową wielu fascynujących relacji w drużynie Hope. Emma Frost i Scott Summers będą bardzo niezadowoleni z tego, że Hope postanowi dołączyć Shawa do swego zespołu.

Asmus pracował już z artystą Ibraimem Robersonem nad Steve Rogers: Super Soldier Annual, więc zdążył poznać mocne strony swego współpracownika. Dzięki temu może pisać tak, by wydobywać ze stronic jak najwięcej.

Scenarzysta ma ambitne i dalekosiężne plany i ma nadzieję, że czytelnikom spodoba się jego praca nad tą serią na tyle, że będzie miał okazję je zrealizować.

generation_hope_13@m.jpg generation_hope_13@a_1.jpg generation_hope_13@1_fl.jpg generation_hope_13@2_fl.jpg generation_hope_13@3_fl.jpg generation_hope_13@4_fl.jpg

Podobnie jak Roberto Aguirre-Sacasa, Asmus trafił do Marvela ze względu na swoją pracę w teatrze, gdzie pisze sztuki. Scenarzysta jest zdania, że trafienie do komiksu z teatru to mniejsza zmiana, niż z książek, ponieważ medium komiksowe jest bliższe teatralnym deskom.

Propozycja współpracy z Edem Brubakerem nad Captain America and Bucky wypłynęła od redaktor Lauren Sankovitch. Asmus nie mógł przepuścić takiej okazji. To jego pierwsza kolaboracja nad komiksem. Asmus najpierw tworzy szkic historii i wysyła go do Brubakera i Sankovitch, którzy dodają swoje trzy grosze. Potem zaś na podstawie ich uwag powstaje ostateczny skrypt. Scenarzysta nie może wyjść z podziwu nad przenikliwością Brubakera.

Jego historia, która zacznie się w grudniu, rozegra się w teraźniejszości, choć nie zabraknie flashbacków. Zostanie wprowadzony nowy złoczyńca, który podejmie pałeczkę po innym antagoniście - Steve, Bucky i Jim Hammond (oryginalny Human Torch) nie będą mogli obok tego przejść obojętnie.

Asmus będzie współpracował z Brubakerem nad Captain America and Bucky tylko przy jednej historii. Zachęca jednak, by pisać listy do wydawnictwa - bardzo chciałby zmierzyć się z jakąś bohaterką, np. Ms. Marvel.

W przyszłości, Asmus chciałby pracować nad magicznym zakątkiem Marvela, bo jako realista musiałby się nad tym naprawdę gimnastykować. Jako że jest satyrykiem, chciałby też pisać o Spider-Manie.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg

Na podstawie:
1, 2

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.