Wiadomości: "The Avengers" - 1 miliard na koncie!

"The Avengers" - 1 miliard na koncie!

2012-05-13 19:10:25 - Hotaru - źródło: Entertainment Weekly

Najnowszy film Marvel Studios nie zwalnia tempa. Drugi weekend wyświetlania "The Avengers" w USA udowodnił, że film nie jest monstrum na glinianych nogach. Po fenomenalnym premierowym weekendzie zafundował branży rekordowy drugi weekend.

"The Avengers" pobił kolejno rekord drugiego piątku wyświetlania ($29.1 mln), drugiej soboty ($43,1 mln - przy okazji, jako pierwszy w historii przekroczył granicę $300 mln po 9 dniach wyświetlania w USA) i drugiej niedzieli ($30,9 mln). Daje to w sumie ponad $103 mln w drugi weekend wyświetlania - film poprawił poprzedni należący do "Avatara" rekord o prawie $25 mln!

Oznacza to, że film w drugi weekend wyświetlania zaliczył spadek o 50,3%. A to najmniejszy spadek spośród dziesięciu najlepiej zarabiających filmów w historii! Dla przykładu, "Harry Potter i Insygnia Śmierci - Cześć 2" zarobił w drugi weekend o 72% mniej w stosunku do premierowego, "The Dark Knight" 53%, a "Spider-Man 3" - 62%.

Na całym świecie "The Avengers" nadal świetnie zarabiają. W tą niedzielę film przekroczył magiczną granicę 1 miliarda dolarów wpływów ($1 002 100 000 po 19 dniach wyświetlania)! Obecnie jest 11 najlepiej zarabiającym obrazem na świecie w historii. Praktycznie pewnym jest, że niedługo wskoczy na trzecią pozycję tego zestawienia. Ankietowani widzowie nadal bardzo pozytywnie wypowiadają się o filmie (maksymalna ocena A+, 93% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), więc bardzo możliwe, że film nie odda palmy pierwszeństwa przez kolejnych kilka tygodni.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.