Wiadomości: "Iron Man 3" zarabia grube miliony

"Iron Man 3" zarabia grube miliony

2013-04-26 19:41:28 - Hotaru - źródło: Deadline

Od dwóch dni "Iron Man 3" jest już wyświetlany w kilkunastu krajach. Wygląda na to, że Marvel Studios i Disney po raz kolejny trafili w dziesiątkę.

W Korei Południowej, Argentynie, Hong Kongu, we Francji, na Filipinach i w Indonezji "Iron Man 3" zarobił pierwszego dnia więcej niż "Avengers" Jossa Whedona. W pierwsze dwa dni - które na dodatek nie są weekendem – w niespełna połowie międzynarodowych rynków obraz Shane'a Blacka zarobił budzące respekt $36,5 mln.

Pierwszy "Iron Man" zarobił na świecie $585,2 mln ($319,2 mln + $266 mln: USA + reszta świata), "Iron Man 2" $623,9 mln ($315,9 mln + $308 mln), a $1 511 mln "Avengers" ($616 mln + $895 mln). Wszystko wskazuje na to, że trzecia odsłona poradzi sobie lepiej od dwóch pierwszych, tym bardziej, że recenzje są pozytywne.

Na wynik w boxoffice wpływ będzie miał też fakt, że dystrybucją zajął się Disney, a nie - jak w przypadku poprzednich filmów - Paramount. Spółka-matka Marvel Studios w Stanach Zjednoczonych wykorzystała "Iron Mana 3" do renegocjacji swoich umów z sieciami kinowymi na kolejne lata. Tak oczekiwany film stawia Disneya w lepszej pozycji przetargowej. Część sieci nie zgodziła się jednak na zaproponowane warunki, przez co w wielu z nich przedsprzedaż biletów na "Iron Mana 3" jest niemożliwa. Jak to wpłynie na pierwszy weekend obecności "Iron Mana 3" w amerykańskich kinach - okaże się na początku maja.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.