Wiadomości: Axel-in-Charge #85

Axel-in-Charge #85

2013-04-27 18:32:16 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Iron Man, X-Men i Ultimate Spider-Man to bohaterowie, na których w tym tygodniu skupił się Axel Alonso. Co przyszłość niesie dla ich fanów?

Przestrzegamy przed spoilerami dotyczącymi komiksów, które ukazały się w tym tygodniu.

Niedługo na łamach serii Iron Man wystartuje historia "Secret Origin of Tony Stark", w której scenarzysta Kieron Gillen ma wstrząsnąć światem głównego bohatera i jego fanów. Wątki, które ta historia poruszy, były istotnym elementem decyzji, by powierzyć ta serię Gillenowi. Pierwotnie historia ta miała ukazać się wcześniej, ale dołączenie Tony'ego do Guardians of the Galaxy wymusiło pewne przesunięcia.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg
Stronice z Iron Man #11 (Dale Eaglesham) i okładka #14 (Greg Land)

Alonso zapewnia, że "Secret Origin of Tony Stark", choć wstrząsająca, zgodna jest z tym, co wiemy o postaci Tony'ego, nie ignoruje jego bogatej historii. Czytelnicy poznają lepiej relacje, jakie łączyły Starka z jego rodzicami. Wprowadzi też nową postać, która okaże się bardzo istotna dla przyszłości Tony'ego. Finał tej fabuły otworzy Iron Mana na mnóstwo nowych intrygujących możliwości.

W Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 scenarzysta Brian Bendis zdecydował się zabić matkę głównego bohatera. Alonso zapewnia, że zabieg ten nie jest powielaniem ogranego komiksowego schematu. Bendis ma wielkie plany co do Milesa, a śmierć jego mamy pomoże przedefiniować tego bohatera. Niedługo całą linię Ultimate czeka coś ekscytującego.

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #22
Ultimate Comics Spider-Man #22 (Sara Pichelli)

Scenarzysta nie może się obawiać rozzłoszczenia fanów, bo wtedy sam ogranicza swoją kreatywność. Zabicie Ultimate Petera Parkera spotkało się z głośną reakcją fandomu, ale gdyby nie ten zgon, nigdy nie poznalibyśmy Milesa, który teraz jest przez fanów uwielbiany.

Brian Bendis ma wielkie plany co do X-Men. W przeszłości w tym świecie rywalizowały ideologie Xaviera i Magneto, teraz zaś Cyclopsa i Wolverine'a. Alonso nie wyklucza, że niedługo pojawi się trzecia opcja.

Nie ma obecnie planów na solowy tytuł Herculesa. Członkowie Power Pack nie pojawią się w Young Avengers. W tym roku nie są też planowane kolejne annuale z Mścicielami.

05_150.jpg 06_150.jpg 07_150.jpg
Uncanny X-Men #6 (Frazer Irving), All-New X-Men #11 (Stuart Immonen)

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.