Wiadomości: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na styczeń 2020

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na styczeń 2020

2019-11-01 11:49:29 - Rodzyn

Wydawnictwo Egmont ujawniło szczegóły dotyczące styczniowych premier, które trafią do sprzedaży 22 stycznia. Tam m.in. ciąg dalszy przygód Avengers, Deadpoola i Doktora Strange'a oraz finał Trylogii Nieskończoności. Do tego jeden z najlepszych komiksów ubiegłego roku od wydawnictwa DC.

Avengers tom 4. I wojna Kanga

Czwarty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Choć II wojna domowa dobiegła końca, najwięksi ziemscy bohaterowie wciąż zmagają się z jej konsekwencjami. Nova, Ms Marvel i Miles Morales opuścili drużynę, rozczarowani postawą swoich dawnych idoli. Osłabieni Avengers muszą jak najszybciej znaleźć nowych sprzymierzeńców, żeby stawić czoło potężnemu arcyłotrowi, który zbudował swoje imperium dzięki podróżom w czasie. Stawką w tej wojnie będzie życie superbohaterów ze wszystkich epok...  

Scenariusz tego tomu napisał Mark Waid („Daredevil”, „Deadpool”, „Fantastyczna Czwórka”), a rysunki stworzył Mike del Mundo („Thor”). 

Scenarzysta: Mark Waid
Ilustrator: Mike Del Mundo
Tłumacz: Marek Starosta
Cena z okładki: 39,99 zł
Liczba stron: 144


Deadpool. Tom 7. Deadpool leci Szekspirem

Siódmy tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Wade Wilson utknął w sztukach Williama Szekspira i choćby nawet oddał królestwo za konia, nie może się wydostać! Czy będzie z tego sen nocy letniej, czy raczej wiele hałasu o nic? Jedno jest pewne – wszystko dobre, co się dobrze kończy, i prędzej czy później sir Deadpool powróci do tragedii, w którą zmieniło się jego prawdziwe życie. Tam zaś czeka na niego pewna demoniczna złośnica, którą nie tak łacno poskromić!  

Scenariusz tego tomu napisali Ian Doescher („William Shakespeare’s Star Wars”) i Gerry Duggan („Hawkeye kontra Deadpool”, „Uncanny Avengers”), a rysunki stworzyli: Salva Espin, Scott Hepburn, Sean Izaakse i Bruno Oliveira. 

Scenarzysta: Gerry Duggan, Ian Doescher
Ilustrator: Scott Hepburn, Salva Espin, Sean Izaakse, Bruno Oliveira
Tłumacz: Paulina Braiter
Cena z okładki: 39,99 zł
Liczba stron: 108


Doktor Strange. Tom 2

Doktor Stephen Strange umiera. Starcie z Empirikulami wyczerpało go i pozbawiło prawie całej mocy. Jego wrogowie już wyczuli jego słabość: Baron Mordo, Satana, która mieni się ukochaną córką Diabła, oraz.... przerażająca istota zrodzona z cierpienia samego Doktora. W walce z nią Mistrz Magii może liczyć na pomoc Thor, ale nawet jej gromy nie zdołają go ocalić, jeśli zabraknie mu odwagi, by poświęcić to, co konieczne.  

Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, zdobywca najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z serii takich jak „Skalp”, „Thor” czy „Wolverine i X-Men”. Rysunki stworzył między innymi Chris Bachalo („Śmierć”, „Uncanny X-Men”). 

Scenarzysta: Jason Aaron
Ilustrator: Chris Bachalo
Tłumacz: Marceli Szpak
Cena z okładki: 69,99 zł
Liczba stron: 264


Krucjata nieskończoności

Ostatnia część „Sagi nieskończoności”. Bogini przybyła. Jest uosobieniem dobrej strony Adama Warlocka. Chce przynieść ludziom pokój i stworzyć świat idealny, zwany Rajem Omega. Ma u swego boku Kapitana Amerykę, Spider-Mana i innych ziemskich superbohaterów. Czy zatem jej intencje mogą być nieczyste? Zwłaszcza że przeciwko niej stają Thanos i Mephisto. Silver Surfer, początkowo sprzymierzony z Boginią, również zaczyna nabierać podejrzeń, że Raj Omega może się okazać jedynie iluzją… Czy superbohaterskim drużynom grozi rozłam i w konsekwencji bratobójcza walka? Autorem scenariusza jest Jim Starlin („Rękawica Nieskończoności”, „Wojna nieskończoności”), a rysunki stworzyli Ron Lim, Tom Raney, Angel Medina i Tom Grindberg. 

Scenarzysta: Jim Starlin
Ilustrator: Ron Lim, Tom Raney, Angel Medina, Tom Grindberg
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Cena z okładki: 139,99 zł
Liczba stron: 492


Polecamy również zwycięzcę ubiegłorocznych Avalonów w kategorii Najlepszy komiks spoza Marvela, czyli Mister Miracle od Toma Kinga i Mitch Gerads. 

Mister Miracle

Scott Free to największy żyjący mistrz ucieczek. Jest tak dobry, że udało mu się uciec z makabrycznego sierocińca Babci samo Dobro na Apokolips i osiąść na Ziemi z inną uciekinierką – Big Bardą. Tu, pod pseudonimem Mister Miracle, zrobił karierę jako iluzjonista i dzięki swoim umiejętnościom dołączył do Ligi Sprawiedliwości. Wydaje się, że jako mistrz ucieczek osiągnął wszystko. A jednak… nigdy nie uciekł śmierci. Czy to możliwe? Aby się tego dowiedzieć, Scott będzie musiał się zabić… 

Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera dla najlepszego scenarzysty Tom King („Batman – Pewnego dnia”), a rysunków – Mitch Gerads („The Sheriff of Babylon”). 

Scenarzysta: Tom King
Ilustrator: Mitch Gerads
Tłumacz: Marceli Szpak
Cena z okładki: 119,99 zł
Liczba stron: 320


Pozostałe premiery stycznia:
DMZ – Strefa zdemilitaryzowana. Tom 1
Batman. Drapieżne ptaki. Tom 9
Batman. Drapieżne ptaki. Tom 9 - polska okładka Wrocław
Liga Sprawiedliwości. Cmentarzysko Bogów. Tom 2
Superman. Czerwony Syn
Agatha Christie – Beresfordowie. Pan Brown. Tom 1
Agatha Christie – Herkules Poirot. Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie – Miss Marple. Trup w bibliotece 
Corto Maltese. Mu – zaginione miasto. Tom 12
Czwórka z Baker Street. Sieroty z Londynu. Tom 4
Kajtek i Koko w Kosmosie. Obce świadomości. Tom 5
Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1
Yakari. Tajemnica Małego Pioruna. Tom 6

Szczegółowe zapowiedzi znajdziecie tutaj.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.